Menu

Elektronika z wykorzystaniem Arduino i Rapsberry Pi. Receptury - Simon Monk (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328337015 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Simon Monk 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 424 
  • Rok wydania 2018 

Opis

poręczne przepisy rozwiązań elektronicznych z zastosowaniem Arduino i Raspberry Pi
Aby zacząć zajmować się elektroniką, wcale nie trzeba być inżynierem w tej dziedzinie. Dzięki powszechnie dostępnym i niedrogim podzespołom, wielu źródłom wiedzy i inspiracji oraz chętnej do pomocy społeczności elektronika staje się ulubionym hobby rosnącej rzeszy osób. Mnóstwo z nich staje się profesjonalistami, stwarzając pomysłowe i przydatne konstrukcje. Naturalnie nie oznacza to, że dziedzina ta stała się zupełnie bezproblemową zabawą: elektronik powinien posiadać pewną wiedzę teoretyczną i umieć rozwiązywać określone, niepowtarzalne dla elektroniki problemy.

Niniejsza książka jest solidnym punktem wyjścia dla elektroników amatorów i osób pragnących zająć się tą dziedziną profesjonalnie. Bardzo ważnym elementem książki jest omówienie podstaw elektroniki oraz zagadnień użytkowania mikrokontrolerów, tworzenia zasilaczy zróżnicowanego rodzaju, wykorzystywania adekwatnych tranzystorów do różnorodnych celów, stosowania analogowych i cyfrowych układów scalonych, a także budowania projektów i prototypów i posługiwania się sprzętem badawczym. Książkę zorganizowano w ten sposób, by ułatwić szybkie odnalezienie potrzebnego zagadnienia i skorzystanie z stosownego przepisu.

W tej książce wyszukasz takie tematy, jak:

zagadnienia teoretyczne i elementy elektroniczne
zasilanie: baterie, akumulatory i panele słoneczne
sterowanie za pomocą Arduino i Raspberry Pi
rozwiązania analogowe
częstotliwości radiowe i przekazywanie kompletów informacji
korzystanie z narzędzi i urządzeń warsztatowych
Zbiór receptur na każdy dzień elektronika!


Dr Simon Monk jest doktorem inżynierii oprogramowania, autorem książek i konstruktorem. Kilka lat był pracownikiem akademickim, później zajął się rozwijaniem marki programistycznej Momote Ltd. Elektronika jest jego ukochanym hobby od wczesnej młodości. Dr Monk jest autorem wielu szanowanych książek dla pasjonatów elektroniki. Zachęcony ich popularnością w 2015 roku wraz z żoną Lindą założył spółkę MonkMakes Ltd., gdzie zajmuje się projektowaniem nowych produktów i... Parzeniem wyśmienitej herbaty dla gości.

ISBN: 9788328337015
Kod paskowy: 9788328337015
Autorzy: Simon Monk
Format: 16.6x23.5
Głębokość (mm): 19
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.