Menu

Era Agile. O tym, jak sprytne firmy kształtują swoją efektywność - Stephen Denning (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328356146 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Stephen Denning 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Sukces firmy wcale nie zależy od dostępu do technologii albo informacji. W skrajnych przypadkach nawet wynalezienie przełomowej technice nie chroni przedsiębiorstwa przed porażką, jeśli nie jest ono w stanie optymalnie jej zastosować. Oznacza to, że różnica między wielkimi zwycięzcami a wielkimi przegranymi tkwi w metodzie prowadzenia organizacji. Jeśli producent chce dobrze prosperować, musi bardzo produktywnie wprowadzać świeże technologie i informacje. Powoli staje się jasne, że w epoce Agile konwencjonalne metody zarządzania zawodzą. Trzeba zacząć stosować radykalnie odmienne sposoby zarządzania, mimo że tego typu transformacja nieraz wydaje się niełatwa do przeprowadzenia.

W tej książce zaprezentowano rewolucyjne idee, które zmieniają podstawy funkcjonowania firm. Zobrazowano to inspirującymi przykładami wielu popularnych organizacji na najróżniejszych etapach rozwoju. Wykazano, jak ważna dla sukcesu zespołu jest wierność nowym celom, zasadom i wartościom, a najczęściej permanentna nowoczesność. Oprócz omówienia praktyki Agile w kontekście prowadzenia projektów programistycznych nieprzeciętnie ujęto tu istotę tego paradygmatu zarządzania, a w szczególności najlepsze metody kierowania pracą. Można je użyć wszędzie: w niewielkich i pokaźnych firmach z praktycznie każdej branży, jednocześnie produkcyjnych, jak i usługowych.

W tej książce pomiędzy innymi:

Agile jako metodyka zarządzania
prawidła nowego paradygmatu zarządzania
przejście od zwinności operacyjnej do zwinności strategicznej
ograniczenia metodologii Agile
Agile: zarządzania ucz się od najkorzystniejszych!
O autorze
Steve Denning — uznany autorytet w dziedzinie zarządzania, uważany za jednego z najważniejszych na świecie guru biznesu. Autor książek i licznych artykułów dotyczących kierownictwa, innowacji i zwinnego zarządzania. Jest członkiem rady doradczej Forum Druckera w Wiedniu oraz organizacji Scrum Alliance. Od 2000 roku udziela konsultacji wielu firmom z listy Fortune 500, a także agencjom rządowym. W wolnych chwilach pisze opowiadania i poezje.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.