Menu

Informatyka ekonomiczna Trendy i zastosowania (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301203825 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Prof. Stanisław Wrycza, Dr Jacek Maślankowski 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 870 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Informatyka ekonomiczna to uwielbiana w świecie akademicka dziedzina badań, edukacji i zastosowań o interdyscyplinarnym charakterze. W wielu krajach stanowi dyscyplinę naukową zajmującą się użyciami informatyki w organizacjach gospodarczych i administracyjnych. To ugruntowany obszar wiedzy o szanowanych, stale modyfikowanych podstawach teoretyczno-metodologicznych, rozwijanych na licznych międzynarodowych konferencjach naukowych, a także w czasopismach naukowych.
W książce zawarto przegląd najważniejszych i aktualnych zagadnień teoretycznych (m.in. Takie obszary jak: technologie teleinformatyczne, bezpieczeństwo systemów informatycznych, oprogramowanie, testowanie, inżynieria komputerów, Scrum, bazy informacji, Big Data, systemy ERP, CRM, BI i WFM, zarządzanie wiedzą, e-biznes, Internet Rzeczy), poszerzony o część ergonomiczną, zawierającą opisy, charakterystykę i ocenę wybranych zastosowań informatyki ekonomicznej.
Publikacja jest dziełem krajowych i zagranicznych pracowników akademickich, a także praktyków - ekspertów IE i IT. To wartościowe źródło wiedzy jednocześnie dla specjalistów informatyki ekonomicznej, środowiska akademickiego, zespołów pracowników firm informatycznych, jak i dla wszystkich zainteresowanych tą momentalnie rozwijającą się dziedziną.
W książce zaprezentowano następujące obszary wiedzy:
Teoretyczne podstawy informatyki ekonomicznej Technologie teleinformatyczne i bezpieczeństwo systemów informatycznych Algorytmikę, programowanie komputerów, testowanie i inżynierię oprogramowania Tworzenie systemów informatycznych Systemy informatyczne zarządzania, w tym ERP, CRM, BI, WFM Gospodarkę cyfrową Ekonomiczne, prawne i etyczne aspekty informatyki ekonomicznej ergonomiczne przykłady zastosowań informatyki ekonomicznej

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.