Menu

Język TypeScript. Tajniki kodu. Wyd. 2 - NATHAN ROZENTALS DARMOWA DOSTAWA KIOSK RUCHU (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328336414 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Nathan Rozentals 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 504 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Język TypeScript, który wraz z kompilatorem i zestawem narzędzi jest udostępniany na zasadach open source, zyskuje ogromne zachwyt tysięcy projektantów aplikacji. TypeScript umożliwia pracę w zgodzie ze standardami języka JavaScript (ES5, ES6 i ES7), co pozwala programistom na używanie klas, interfejsów, typów ogólnych itd. Okazuje się, iż TypeScript pozwala na tworzenie potężnych aplikacji przy wykorzystaniu technik obiektowych — i są to nie tylko aplikacje WWW, ale także aplikacje serwerowe, aplikacje dla sprzętów mobilnych, a choćby oprogramowanie do sterowania urządzeniami w internecie rzeczy (IoT).

Niniejsza książka jest przewodnikiem po TypeScript dla programistów. Przedstawiono tu równocześnie podstawy, jak i zaawansowane możliwości języka, takie jak typy ogólne i techniki programowania asynchronicznego. Dużo miejsca poświęcono prezentacji najpopularniejszych frameworków JavaScript. Opisano sposoby korzystania z mechanizmów ścisłej kontroli typów i omówiono techniki programowania obiektowego w języku TypeScript. Nie zabrakło dodatkowo wskazówek dotyczących najkorzystniejszych praktyk projektowania aplikacji. Dzięki lekturze tej książki osiągnięcie fachowego poziomu pisania aplikacji w TypeScript stanie się o sporo łatwiejsze!

Najważniejsze zagadnienia:

składnia języka TypeScript: podstawy i zagadnienia zaawansowane
środowisko pracy: kompilator, narzędzia, frameworki
tworzenie plików deklaracji i korzystanie z bibliotek
programowanie oparte na testach
modularyzacja i programowanie zorientowane obiektowo w TypeScript
podstawowe elementy konstrukcyjne aplikacji internetowych
TypeScript: poznaj język najkorzystniejszych projektantów!

Nathan Rozentals — może pochwalić się imponującym doświadczeniem w kodowaniu: wytwarzał programy do analizy statystycznej na komputerach mainframe na długo przed erą internetu. Brał dodatkowo udział w rozwiązywaniu tzw. Problemu roku 2000. Wyśmienicie poznał sporo obiektowych języków programowania, takich jak C++, Java czy C#. Ostatnio skoncentrował się na progresywnym programowaniu aplikacji internetowych, a język TypeScript okazał się jego ulubionym narzędziem. W chwilach wolnych od programowania zajmuje się windsurfingiem lub piłką nożną.

ISBN: 9788328336414
Kod paskowy: 9788328336414
Autorzy: Rozentals Nathan
Kod wydawcy: 20367
ilość stron: 504
Format: 16.9x23.2
Głębokość (mm): 22
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.