Menu

Matematyczne przygody z Pythonem - Peter Farrell (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301208233 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Peter Farrell 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 276 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Książka Matematyczne przygody z Pythonem pokaże, jak przy pomocy narzędzi programistycznych sprawić, że nauka stanie się praktyczniejsza i ciekawsza. Korzystając z języka programowania Python, nauczysz się wizualizować rozwiązania różnych problemów matematycznych, używając kodu do studiowania kluczowych dziedzin matematyki, takich jak algebra, trygonometria, macierze i automaty komórkowe.
Po opanowaniu podstaw programowania, takich jak pętle czy zmienne, napiszesz własny program do szybkiego rozwiązywania równań, osiągania atrakcyjnych efektów, takich jak kolorowanie siatki tęczą za pomocą myszy i automatyzowania żmudnych zadań, takich jak obliczanie silni liczb czy znajdowanie pierwiastków kwadratowych. Nauczysz się pisać funkcje do rysowania i przekształcania figur, tworzenia oscylujących fal sinusoidalnych, a także graficznego rozwiązywania równań.
w dodatku dowiesz się jak:
rysować i przekształcać dwuwymiarowe i trójwymiarowe obiekty graficzne przy użyciu macierzy, rysować kolorowe wzory, takie jak zbiory Mandelbrota czy Julii za pomocą liczb zespolonych, używać rekurencji do tworzenia fraktali, takich jak płatek Kocha czy trójkąt Sierpińskiego, wytwarzać wirtualne owce, które skubią trawę i rozmnażają się, łamać tajne kody przy pomocy algorytmów genetycznych. Wykonując zamieszczone w tej książce liczne przykłady i ćwiczenia o rosnącym poziomie trudności, będziesz programować własne rozwiązania i kreować atrakcyjne wizualizacje, a przy okazji zobaczysz, o ile ciekawsza może być nauka matematyki!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.