Menu

OpenGL i GLSL (nie taki krótki kurs) Część I - Przemysław Kiciak (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301208622 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Przemysław Kiciak 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 256 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Książka OpenGL i GLSL (nie taki niedługi kurs) to prawdziwa gratka dla każdego, kto chce odnaleźć się w progresywnej grafice komputerowej.
Kurs opisany w książce przedstawia trzy aplikacje wyświetlające grafikę trójwymiarową. Do kolejnych wariantów każdej aplikacji są dodawane świeże efekty stanowiące przykłady zastosowań kolejnych możliwości standardu OpenGL i języka GLSL.
Dla ułatwienia korzystania z książki została ona podzielona na trzy części. Część pierwsza gromadzi informacje podstawowe, w tym opis bibliotek podstawowych i pomocniczych, a także języka GLSL, i opis pierwszej aplikacji, dla początkujących. Kolejne typy aplikacji opisanej w części drugiej ilustrują sposoby osiągania coraz bardziej nowoczesnych efektów na obrazach. W części trzeciej jest więcej danych na temat graficznego interfejsu użytkownika i przykład ogólnego programowania procesora graficznego (GPGPU): zastosowany w GLSL-u algorytm zagęszczania siatek użyty w trzeciej aplikacji do otrzymania gładziutkiej powierzchni o niełatwym kształcie.
W części pierwszej poznasz:
potok przetwarzania grafiki i zadania wykonywane poprzez jego kolejne etapy biblioteki i pliki nagłówkowe OpenGL-a, otoczenie OpenGL-a, m.in. Biblioteki FreeGLUT i GLFW, matematyczne podstawy grafiki trójwymiarowej, w tym reprezentacje punktów i wektorów, a także przekształceń afinicznych i sposoby rzutowania równoległego i perspektywicznego, sposób przygotowania i wykorzystywania szaderów w aplikacjach, pierwszą aplikację, którą samodzielnie rozbudujesz, niemało informacji dodatkowych, nie tylko dla początkujących.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.