Menu

Proekologiczne odnawialne źródła energii [Lewandowski Witold M.] (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788363623579 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Witold M Lewandowski 
  • Wydawnictwo WNT 
  • Ilość stron 432 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Środowisko, w którym żyjemy, jest niszczone przeważnie przez przemysł oparty na energetyce klasycznej wykorzystującej paliwa naturalne: węgiel, ropę naftową i gaz ziemny. Sposobem na zahamowanie dalszej jego degradacji jest nie tylko modernizacja energetyki konwencjonalnej,zwykle stopniowe eliminowanie paliw naturalnych i użycie nowych, niekonwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii: wody, wiatru, biomasy, promieniowania słonecznego, ciepła wnętrza Ziemi i wprowadzanie materiało- i energooszczędnych technice w przemyśle, budownictwie i gospodarstwach domowych.

Zainteresowanego tą motywem Czytelnika książka "Proekologiczne odnawialne źródła energii" w pełni usatysfakcjonuje.

Autor dołożył starań,skomplikowane zagadnienia przedstawić w jak najistotniej atrakcyjny sposób. Wiadomości teoretyczne uzupełnił przykładami użycia odnawialnych źródeł energii, rachunkiem ekonomicznym nakładów i zysków, prognozami i kierunkami dalszego rozwoju energetyki niekonwencjonalnej.

Na szczególną uwagę zasługują rozdziały traktujące o wykorzystaniu ogniw fotowoltaicznych, energii słonecznej i geotermalnej w budownictwie mieszkaniowym, a także o farmach energetycznych w Polsce i na świecie, ogniwach paliwowych, biopaliwach i proekologicznych sposobach konwersji energii, a także jej oszczędzania.

Wydawnictwo WNT wyraża nadzieję, iż książka ta - asygnowana typowo dla studentów politechnik i innych uczelni technicznych, specjalizujących się w inżynierii i ochronie środowiska i ekologów i inżynierów stykających się w pracy z problemami wykorzystania zróżnicowanych źródeł energii - zainteresuje też tych Czytelników, którym leży na sercu odbudowa konkretnie już zniszczonego środowiska.

ISBN: 9788363623579
Kod paskowy: 978836362357901
Autorzy: Lewandowski Witold M.
Wydanie: 4
Rok wydania: 2012
Kod wydawcy: 20320
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 432
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.695
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.