Menu

Refaktoryzacja. Ulepszanie struktury istniejącego kodu - Kent Beck, Martin Fowler, William Opdyke, Erich Gamma, John Brant, Don Roberts (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328334557 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Martin Fowler, Kent Beck, John Brant, William Opd 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 384 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Pierwszy podręcznik tak gruntownie i przejrzyście wyjaśniający najlepsze praktyki oraz techniki refaktoryzacji!
Jak identyfikować błędy i problemy z istniejącym kodem?
Jak polepszać spójność, czytelność i sprawność kodu?
Jak przekształcać kod bez ryzyka wprowadzania błędów?
Jak efektywnie wykorzystywać przekształcenia refaktoryzacyjne?
Jak ryzykowne jest grzebanie w kodzie - wszyscy doskonale wiemy. Im głębiej sięgasz tym więcej pojawia się nowych problemów i jeszcze więcej rzeczy wymaga zmian. A bezustanne "ulepszanie" działającego kodu może w końcu doprowadzić do powstania trudno wykrywalnych, krytycznych błędów. Jednak co zrobić, jeśli "odziedziczymy" nieefektywny, niełatwy w utrzymaniu i rozszerzaniu program? Jak poprawić jego strukturalną spójność i produktywność? Wypracowywane latami przez najkorzystniejszych ekspertów techniki refaktoryzacji, czyli polepszania projektu istniejącego kodu, są dziś sprawdzonymi rozwiązaniami, gwarantującymi jego trwałą czytelność i możliwość produktywnego rozwoju. Opracowane najczęściej na potrzeby frameworków, są obecnie narzędziem użytkowanym dla całego cyklu produkcji oprogramowania. Jednak dla wielu programistów proces refaktoryzacji pozostaje wiedzą tajemną, bo jak dotąd żaden podręcznik nie przedstawił stosowanych przy tym technik w poręcznej, przystępnej do użycia formie. A przecież przeprowadzona błędnie albo w zbytnim pośpiechu refaktoryzacja zamiast ulepszenia kodu może kosztować nas dodatkowe dni albo całe tygodnie stresującej pracy nad programem.
Oto podręcznik, w którym znany mentor i programistyczny guru Martin Fowler wraz z kilkoma innymi znanymi programistami podejmują się pierwszego tak gruntownego i przejrzystego objaśnienia technik związanych ze skutecznym procesem refaktoryzacji. Książka ta przedstawia zasady i najlepsze praktyki refaktoryzacyjne oraz zawiera wskazówki na temat tego, kiedy i jak zacząć ingerować w kod. Znajdziesz tu wyczerpujący katalog siedemdziesięciu przekształceń refaktoryzacyjnych. Każdemu z nich towarzyszą wskazówki dotyczące możliwości użycia, instrukcja opisująca kolejne kroki i przykład. Ten podręcznik pokaże Ci zatem, jak przekształcać kod w sposób kontrolowany i produktywny, jak refaktoryzować go bez wprowadzania błędów, konsekwentnie poprawiając jego strukturę,, a także jak skutecznie go testować. Choć przedstawione w książce przykłady zostały napisane w języku Java, idee te znajdą wykorzystanie w każdym innym języku obiektowym. W dodatku w opisach części przekształceń dodano uwagi związane z ich stosowaniem w innych językach.
W książce tej wynajdziesz między innymi opis takich zagadnień, jak:
zasady refaktoryzacji
identyfikowanie błędów i problemów z kodem
testowanie
katalog przekształceń refaktoryzacyjnych
budowa metod
przenoszenie składowych między obiektami
organizacja danych
usprawnianie wyrażeń warunkowych i wywołań metod
praca z hierarchią dziedziczenia
wielkie przekształcenia
refaktoryzacja i reużywalność
narzędzia refaktoryzacyjne


Autorzy: Martin Fowler, Kent Beck, John Brant, William Opdyke, Don Roberts, Erich Gamma
EAN: 9788328334557
Format: 16,8x23,7 cm
ilość stron: 384
ISBN: 9788328334557
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Helion

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.