Menu

Rodzina Porsche Niemiecka saga [Balińska Monika] (opr. kartonowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381462815 
  • Oprawa kartonowa 
  • Autor Monika Balińska 
  • Wydawnictwo Heraclon 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Samochody Porsche kocha prawie każdy fan motoryzacji,niewiele kto zna całkowitą kontrowersji historię ludzi, którzy stworzyli te niesamowite auta. Niedużo osób w naszym kraju orientuje się ponadto w powiązaniach pomiędzy firmą ze Stuttgartu a Volkswagenem. Niniejsza publikacja przybliża polskiemu czytelnikowi te zagadnienia.
Wysyłając Ferdynanda Porsche na inspekcję na front wschodni, Hitler przydzielił mu swojego osobistego pilota. Chciał mieć gwarancję, że dotrze na miejsce cało i bezpiecznie powróci do Rzeszy. Swoją decyzję wytłumaczył następująco:
„Mam wielu generałów, lecz Porsche jest tylko jeden".
Współpraca z reżimem i zyski generowane dzięki projektowi „samochodu dla ludu", stanowiły podstawę do budowy przedsiębiorstwa rodzinnego Porschów. Również po II wojnie światowej istniały ścisłe związki między Volkswagenem a Porsche. Zarówno dzieci, jak i wnuki genialnego inżyniera podzielały jego zainteresowania. Syn Ferry Porsche i wnuk Ferdynand Alexander Porsche walnie przyczynili się do powstania ikony motoryzacji, czyli samochodu Porsche model 911. Wnuk Ferdynand Piëch, odpowiadał za szybki rozwój Audi w latach 80-tych XX wieku.
Zapraszamy do wysłuchania historii niezwykłych aut i ludzi, którzy je tworzyli. Dowiedz się, jak rozpoczęła się przygoda Ferdynanda Porschego z motoryzacją. Kim byli jego następcy? W jaki sposób Dawid ze Stuttgartu próbował przejąć Goliata z Wolfsburga i czy próba ta rzeczywiście zakończyła się całkowitym fiaskiem? Kto aktualnie kontroluje koncern Volkswagen i czym była tzw. „afera burdelowa" w tej firmie, stanowiąca zapowiedź jeszcze pokaźniejszego skandalu w XXI wieku?

ISBN: 9788381462815
Kod paskowy: 9788381462815
Autorzy: Balińska Monika
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 32062
Miejscowość: Piaseczno
Oprawa: Plastikowa
PKWiU: 58.11.20.0
Format: 12.9x10.6
Głębokość (mm): 5
Waga: 0.054
Dział/Kategorie: Audiobooki / Biografie
Nośnik/Format: CD-MP3
Języki: polski
Grupa towarowa: CD ROM

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.