Menu

Satelitarne sieci teleinformatyczne (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301200862 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Ryszard J Zieliński 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 534 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Książka skierowana głównie do studentów elektroniki i telekomunikacji w wyższych szkołach technicznych, a także do wszystkich zainteresowanych łącznością satelitarną, równocześnie profesjonalistów jak i amatorów.
Książka jest poświęcona analizie rozwiązań technologicznych umożliwiających świadczenie takich usług masowemu odbiorcy w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej i z właściwą dla danej usługi jakością. Opisano zagadnienia związane z orbitami i z zapewnieniem łączności na powierzchni całej Ziemi, co jest osiągalne dzięki wykorzystywaniu konstelacji satelitów. Przedstawiono zagadnienia dotyczące bilansu energetycznego łącza satelitarnego, a także modulacji i demodulacji sygnału. Podano sposoby realizacji usług multimedialnych, która wymaga właściwego sterowania przepływem informacji i stosowania stosownych protokołów transmisyjnych. Omówiono kwestie związane ze skuteczną obsługą wielu milionów abonentów, możliwe dzięki wykorzystywaniu trafnych mechanizmów zwielokrotnienia łącza i dostępu. Przedstawiono także techniczne aspekty działania sieci VSAT oraz zaprezentowano systemy do wolnej transmisji danych, do przenoszenia ruchu IP, do świadczenia usług telefonicznych, szerokopasmowych usług multimedialnych. Opisano też systemy udostępniane poprzez jedną z najstarszych firm łączności satelitarnej, jaką jest Inmarsat, a w szczególności systemy rozszerzające bezpieczeństwo żeglugi morskiej i powietrznej. Zaprezentowano także możliwości zastosowania do łączności tzw. Platform stratosferycznych. Wielką zaletą książki jest to, iż oprócz podstaw teoretycznych Czytelnik wyszuka bogato zilustrowany opis wielu rozwiązań technologicznych i omówienie parametry różnych współczesnych systemów satelitarnych.

ISBN: 9788301200862
Kod paskowy: 9788301200862
Autorzy: Zieliński Ryszard J.
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
ilość stron: 534
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 28
Waga: 0.86
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.