Menu

Site Reliability Engineering. Jak Google zarządza systemami producyjnymi - Betsy Beyer, Chris Jones, Jennifer Petoff, Niall Richard Murphy (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328337305 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 504 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Historia marki Google może być analizowana na niemało sposobów. Można podziwiać jej bezzwłoczny rozwój i niesamowitą umiejętność skalowania usług. Na uwagę zasługuje jej progresywność i zaangażowanie w rozwijanie technice, które jeszcze wczoraj wydawały się fikcją. Nie możemy traktować tradycji jako autorytetu, musimy nauczyć się myśleć od nowa i nie mamy czasu na czekanie — tak brzmi filozofia marki, która przyświeca jej ogromnemu sukcesowi. W ten sposób narodziły się praktyki z obszarów rozwoju oprogramowania, lecz i zarządzania zwane SRE: Site Reliability Engineering. Każda producent może je użyć, ale tylko Google mógł je wymyślić.

Jeśli chcesz zrozumieć filozofię SRE, trzymasz w ręku właściwą, choć nietypową książkę. Jest to zbiór najciekawszych esejów i artykułów autorstwa osób odpowiedzialnych za SRE w Google. Z lektury tych esejów dowiesz się, w jaki sposób zaangażowanie w cały proces życia oprogramowania umożliwił wydajne budowanie, wdrażanie, monitorowanie i konserwowanie jednych z największych systemów informatycznych świata. Poznasz zasady i praktyki, które pozwalają inżynierom z Google kreować bardziej skalowalne i bezawaryjne oraz skuteczniejsze systemy. Zaprezentowane tu podejście SRE możesz naturalnie bezpośrednio wdrożyć w swojej organizacji.

W tej książce:

wyjaśniono, czym jest Site Reliability Engineering (SRE) i dlaczego podejście to różni się od tradycyjnych praktyk z branży IT,
opisano wzorce, operacje i obszary zainteresowania wpływające na pracę inżynierów SRE,
przedstawiono zasady codziennej pracy inżynierów SRE,
pokazano, jak budować obfite rozproszone systemy informatyczne i nimi zarządzać,
skomentowano wykorzystywane w Google korzystne praktyki z obszaru szkoleń, komunikacji i spotkań.
SRE — potrzebne, gdy podstawą sukcesu jest bezusterkowość systemu!

Betsy Beyer pisze dokumentacje techniczne dla Google. Specjalizuje się w podejściu SRE. Kilka lat temu była wykładowcą na Stanford University.

Chris Jones jest inżynierem SRE odpowiedzialnym za Google App Engine. Wcześniej odpowiadał za statystyki reklam, hurtownie informacji i system pomocy technicznej w Google.

Jennifer Petoff jest menedżerem programu w zespole SRE w Google. Zarządzała dużymi globalnymi projektami z wielu dziedzin, takich jak badania naukowe, inżynieria czy kadry.

Niall Murphy kieruje zespołem SRE odpowiedzialnym za reklamy w Google. Przewodniczy organizacji INEX — irlandzkiego huba internetowego. Jest też autorem albo współautorem wielu prac i książek technologicznych.

ISBN: 9788328337305
Kod paskowy: 9788328337305
Autorzy: Betsy Beyer, Chris Jones, Jennifer Petoff, Niall Richard Murphy
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20367
ilość stron: 504
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 23.9x17.0
Głębokość (mm): 22
Waga: 0.732
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.