Menu

Testowanie w praktyce (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301196165 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Roman Adam|Karolina Zmitrowicz 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 200 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Drugi tom niezwykle życzliwie przyjętej przez Czytelników linii Testowanie oprogramowania w praktyce to kontynuacja idei opisywania przez praktyków – dla praktyków – rzeczywistych wyzwań zawodowych w dziedzinie inżynierii jakości oprogramowania.
Podobnie jak w sytuacji części pierwszej, do opisania swych doświadczeń z testowaniem zaproszeni zostali doświadczeni eksperci zajmujący się różnymi obszarami testowania.
Książka liczy dziewięć rozdziałów i podzielona jest na cztery znaczące obszary:
Organizacja i procesy - w tej części opisano zagadnienia związane z nietypowymi aspektami zarządzania projektem testowym i kwestie dotyczące współpracy z klientem.
Testowanie systemów niepowtarzalnych - piękno testowania polega na tym, iż jego poszczególne obszary to praktycznie zupełnie odmienne światy – inne podejścia, technologie, metody, sposoby działania. W tej części opisano zagadnienia dotyczące dwóch takich „światów": testowania zastosowaneczności, a także testowania urządzeń przenośnych.
Testowanie sprzętu i infrastruktury - część trzecia publikacji poświęcona jest zagadnieniom rzadko pojawiającym się w mistrzowskiej literaturze czy także na różnorodnych konferencjach testerskich, mianowicie testowaniu sprzętu i złożonych, nieprzystępnych systemów o rozbudowanej infrastrukturze. Metody i techniki - ostatnia część poświęcona jest niepowtarzalnym technikom wykorzystywanym w testowaniu. Oba rozdziały wchodzące w jej skład opisują ciekawe podejścia do automatyzacji testowania. Testowanie oprogramowania w praktyce. Studium przypadków 2.0 to mocna porcja użytecznej wiedzy i lektura obowiązkowa dla wszelkich mistrzowskich testerów i inżynierów jakości oprogramowania.

ISBN: 9788301196165
Kod paskowy: 9788301196165
Autorzy: Roman Adam, Zmitrowicz Karolina
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 240
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5
Głębokość (mm): 13
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.