Menu

Zastosowanie Excela w pracy analityka finansowego, specjalisty ds. controllingu i analityka sprzedaży - Wojciech Próchnicki (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324631285 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Wojciech Próchnicki 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 168 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Piętnaście idealnie prostych rozwiązań trudnych problemów! Nie taki Excel straszny. A jaki przydatny! Czy można wyobrazić sobie dziś pracę księgowego, pracownika działu controllingu albo finansów bez Excela? Oczywiście! W końcu kiedyś komputerów nie było, a ludzie liczyli, podsumowywali i porównywali dane na liczydle, a także w zeszytach. Zatem można. Tylko po co, skoro program komputerowy zrobi to szybciej, produktywniej i w dodatku bezbłędnie?! trudne i czasochłonne zadania Excel pozwala wykonać w kilka minut - pod warunkiem, iż użytkownik wie, czego potrzebuje, i potrafi na podstawie programu zbudować optymalne narzędzia. Książka Wojciecha Próchnickiego jest skierowana do pracowników działu finansów, controllingu i księgowości. Wyjaśnia możliwości pracy z Excelem na przykładach, omawiając piętnaście najróżniejszych przypadków i problemów, z którymi może spotkać się osoba pracująca w tych obszarach. Zakres tematyczny omawianych przykładów jest nad wyraz szeroki - od prostego wiekowania należności po budowę graficznej prezentacji sprzedaży na mapie Polski według województw czy również prognozowanie sprzedaży sezonowej przy użyciu trendu liniowego. Każdy rozdział posiada: zdefiniowanie celu; opis problemu; konkretne narzędzia, pomocne w danym przypadku. Wojciech Próchnicki ma doświadczenie jako specjalista ds. Controllingu i raportowania, a także analityk finansowy w międzynarodowych korporacjach. Praca w działach finansowych i controllingu w najróżniejszych firmach, połączona z wiedzą z zakresu wykorzystywania narzędzi Microsoft Office, pozwala mu na przedstawienie funkcjonalnych przykładów oraz rozwiązań problemów, z którymi spotykają się pracownicy tych działów. Jako trener pracuje od ponad trzech lat. Główną motywem prowadzonych szkoleń jest zastosowanie Excela, Accessa, a także VBA do ułatwiania procesów biznesowych w firmie oraz automatyzowania pracy działów controllingu i finansów.

Autorzy: Wojciech Próchnicki
EAN: 9788324631285
Format: 15,8x23,5 cm
liczba stron: 168
ISBN: 9788324631285
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Helion

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.