Menu

MICHAEL MANTLER - FOR TWO (CD)

Cechy produktu

  • Producent UNIVERSAL MUSIC POLSKA 
  • Nośnik CD 

Opis

Michael Mantler to artysta, kompozytor i twórca, który poprzez długie lata kariery i współpracy z najlepszymi muzykami, zasłużenie znalazł miejsce wśród najważniejszych przedstawicieli świata jazzu. Od wczesnych lat 60-tych kiedy to zaczął studiować muzykologie i grę na trąbce w Wiedniu, a potem w Amarykańskiej Berkelee - grywał z takimi arytystami jak Cecil Taylor, Pharoah Sanders, Steve Lacy, Archie Sheep czy Gary Burton. Poprzez sporo lat współpracował z pianistką Carla Bley.
Do nagrania najnowszego albumu "For Two" Mantler zaprosił duet muzyków ze Skandynawii Bjarne Roupe (gitara) i Per Solo (fortepian), którzy genialnie odnaleźli się w koncepcji muzyki Mantlera częściowo solidnie improwizowanej. Album została nagrany we Francji i w Danii. Mantler podjął się także edycji, mixu i masteringu całego albumu w studio La Buissonne na południu Francji.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.