Menu

Kalendarz 2018 dla małego i dużego z elementami czytania globalnego - Alegoria

Cechy produktu

  • Producent Alegoria 

Opis

Drodzy Rodzice i Nauczyciele, oferujemy Wam ciekawą - i jedyną taką na polskim rynku - publikację. Kalendarz dla "śladowych i obszernych". Kalendarium służyć będzie wszystkim, natomiast znajdujące się w górnej części ilustracje i teksty przeznaczone są dla dzieci do nauki czytania.

Teksty- niedługie, "powtarzalne", rytmiczne - napisane są zgodnie z regułami czytania globalnego, które nie wymaga znajomości alfabetu. Metoda polega na zapamiętywaniu grafiki całych wyrazów. Stosownie dostosowany fason pisma, większe spacje międzywyrazowe, wielkość liter - wszystko to sprawia, że maluch prosto zapamięta wygląd wyrazów.

W ten sposób można uczyć czytania już niemowlęta, a dzieci kilkuletnie bawią się przy tym wyśmienicie, co skutkuje wcześniejszym i łatwiejszym czytaniem nawet nieznanych tekstów. Udowodniono to, stosując metodę globalną na całym świecie już od ponad pół wieku.

Jak to wdrażać? Jedynym kryteriaem jest odczytywanie dziecku widniejących na kalendarzu zdań, wskazując jednocześnie każdy czytany wyraz. UWAGA: kalendarz można wykorzystywać dłużej niż wyłącznie poprzez 12 miesięcy, więcej niżeli z jednym dzieckiem.

Kiedy minie rok, wystarczy odciąć strony do czytania i zachować je do dalszego wykorzystywania jako swobodne plansze. Przydadzą się niewątpliwie!:) Maria Trojanowicz-Kasprzak - filolog polski, pedagog przedszkolny z wieloletnim stażem.

Autorka licznych książek i artykułów poświęconych metodzie czytania globalnego. Zainteresowała się nim ponad 20 lat temu. Nawiązała kontakt z Janet Doman z Instytutu Osiągania Ludzkich Możliwości w Filadelfii i, zachęcona poprzez nią, przetransportowała metodę na polski grunt, dopasowując ją do specyfiki naszego języka.

Za propagowanie czytania globalnego otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, tytuł Nauczyciela Roku 1996 i Szczecinianki Roku 2013. Ekspertka Polskiej Sieci kobiet Nauki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.