Menu

Książka "Księga tradycyjnego obozowania, tom 1 - Biwak" Horace Sowers Kephart

Cechy produktu

  • Producent Wydawnictwo Stary Wspaniały Świat 

Opis

„Księga konwencjonalnego obozowania” tom 1 autorstwa Horace'a Sowers Kepharta to obowiązkowa pozycja dla każdego pasjonata bushcraftu, która dopiero po ponad 110 latach od wydania doczekała się polskiego przekładu.

Autor książki-Horace Kephart to postać istotnie barwna. Był nadzwyczajnie wykształcony, jego kariera błyskawicznie się rozwijała, miał szczęśliwą rodzinę oraz linię starych, drogocennych ksiąg.

W 1904 roku, mając 42 lata, Kepharta podjął brzemienną w skutkach decyzję, by porzucić dotychczasowe życie, zamieszkać w opuszczonej górskiej chacie i do końca swych dni, wieść żywot prostego człowiek lasu.

Po dwóch latach spędzonych na łonie natury opublikował książkę „The Book of Camping and Woodcraft”, w której dzięki swej rozległej wiedzy i doświadczeniu szeroko i barwnie opisał zagadnienia leśnego obozowania, współczesnego sprzętu, technik polowania, broni, obozowej kuchni oraz wiedzy nieodłącznie związanej z bytowaniem w głuszy.

Wydana w 1906 roku książka stała się bestsellerem i niezmiennie od ponad 100 lat stawi jedną z najważniejszych i najchętniej czytanych pozycji literatury bushcraftowej.

Księga tradycyjnego obozowania, tom 1 Biwak TO pierwsza część tego rozległego vademecum.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.