Menu

Książka "Schronienia, szałasy i chaty" D. C. Beard

Cechy produktu

  • Producent Wydawnictwo Edusmith 

Opis

„Schronienia, szałasy i chaty” to lektura, po którą powinni sięgnąć wszyscy pasjonaci szeroko rozumianego survivalu, preperingu, harcerstwa oraz buschcraftu.

Na łamach książki można poznać techniki pozyskiwania drewna, jego obróbki, przechowywania, a także używania go do budowy schronienia. Począwszy od prostych schronień wykorzystujących ukształtowanie terenu, przez indiańskie tipi, skończywszy na domu z bali.

W tej fascynującej lekturze poznasz sporo ergonomicznych i komfortowych schronień, które można zbudować samodzielnie bez konieczności zatrudniania ekipy monterów. Autor pokazuje także bramy, mechanizmy do zamykania drzwi, omawia projekty kominków oraz słupów termicznych.

Książka została napisana z myślą o młodych skautach, dlatego prezentowane w niej treści są proste do zrozumienia oraz poparte licznymi ilustracjami.

D. C. Beard swoją młodość spędził, podróżując po bezkresach Ameryki, co stanowiło inspirację dla tworzenia rysunków natury. Był współtwórcą i propagatorem ruchy skautów, czego rezultatem było założeniem w 1905 roku organizacji „Sons of Daniel Boon”, połączonej później z największą w Ameryce organizacją skautów „Boy Scouts of America”.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.