Manu

Panasonic HC-X920

Cechy produktu

  • Producent Panasonic 
  • Zoom optyczny 12 x
  • Zoom cyfrowy 12 x
  • Nośnik danych pamięć wewnętrzna 
  • Wbudowana lampa tak 
  • Przetwornik 12.76 Mpx
  • Ekran LCD dotykowy 
  • Złącza USB 

Opis

Odkryj kamerę Panasonic HC-X920, która zachwyca swoimi parametrami i możliwościami. Ta kompaktowa kamera, to przykład sprzętu, który zadowoli każdego entuzjastę filmów wideo, przy najróżniejszych okazjach. Niewielkie rozmiary, zwarta obudowa oraz przyjemna waga, powodują, że urządzenie sprawdzi się, zarówno w podróży, jak i na co dzień.

Możliwości

Cyfrowe kamery dają możliwości filmowania i otrzymywania obrazu o wysokiej jakości w standardzie FullHD, a także 4K. Możemy nagrywać więc materiały wideo, na poziomie niemal profesjonalnym, najwyższej jakości. Dzięki niewielkim rozmiarom i dużym możliwościom, kamery cyfrowe mogą uwiecznić dla nas najróżniejsze ciekawe momenty. Nic dziwi więc tak duża popularność tego sprzętu.

Specyfikacja

Kamery cyfrowe mają różne ceny i oferują różne parametry. O tym jaką wybrać dla siebie, najlepiej dowiedzieć się przy okazji recenzji innych użytkowników, na przykład z internetu. Kamery mają wiele różnorodnych funkcji wspierających tworzenie filmów. Są łatwe w obsłudze i wygodne w transporcie. Dla amatorów najistotniejsze będą kwestie nagrywania w wysokim standardzie jakości obrazu, a także prosta i wygodna obsługa. Osoby parające się nagrywaniem półprofesjonalnym i profesjonalnym, będą zwracały także na istotne parametry techniczne. Zarówno przy aparatach cyfrowych jak i kamerach, ważny jest stabilizator obrazu, który pozwala nagrywać w ruchu. Dla wygody, warto by kamera miała ruchomy ekran LCD, który możemy dowolnie regulować w różnych płaszczyznach. Dobra kamera powinna obsługiwać także karty pamięci. To ważne, bo wideo w dobrych jakościach zabiera sporo pamięci. Jak zawsze w przypadku urządzeń bazujących na obiektywach i optyce, ważne są zbliżenia optyczne i cyfrowe. To one odpowiadają za zoomowanie obrazu. Ekran LCD w tej kamerze ma przekątną dotykowy. Zoom optyczny ma wartość 12x. Zoom cyfrowy ma wartość 12x. Nośnikiem danych jest pamięć wewnętrzna.

Podsumowanie

Pomimo tego, że smartony z aparatami i funkcją filmowania, stały się tak bardzo powszechne, kamery cyfrowe nadal cieszą się niesłabnącym uznaniem ich użytkowników. Wynika to głównie z tego faktu, że urządzenie dedykowane zawsze będzie lepsze od uniwersalnego (słabszego, bo montowanego jako opcja w telefonie). Model HC-X920 od Panasonic, to dobry przykład funkcjonalnego urządzenia o wielkich możliwościach, zamkniętego w bardzo ładnej i lekkiej obudowie. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy chcą proste w obsłudze urządzenie jako bazę pod swoje domowe centrum multimedialne. Porównaj ceny tej kamery w naszym serwisie i wybierz ofertę, która będzie najbardziej Ci odpowiadać, a potem ciesz się z nowego zakupu.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 3 opinie

+ Dodaj opinie
Tomasz - Wystawiona 3 lata temu
Mała, zgrabna kamera. Jakość obrazu zaskoczyła mnie pozytywnie. Stabilizacja działa bardzo dobrze. Jedyny minus to brak trybu 25p. Jest tylko tryb 50p i 50i. Z trybem 25p nepewno lepiej radziła by sobie przy słabym oświetleniu...
Antoni - Wystawiona 3 lata temu
Kamera z najwyższej amatorskiej półki. Spełnia wszystkie moje wymagania.
Tadeusz - Wystawiona 3 lata temu
Jest to najnowszy produkt Panasonica w kategorii kamery amatorskie z najwyższej półki. Dla mnie jest to już trzecia kamera tej firmy. Jak dotąd na kamerach Panasonica się nie zawiodłem. Model HC-X920 spełnia w zasadzie moje oczekiwania chociaż wolałbym, aby przy tej samej jakości obrazka i dźwięku była możliwość wybrania opcji z z wizjerem ale mniejszą ilością bajerów. Z równie dużą matrycą, ale mniejszą ilością pikseli,których aż tyle do filmowania nie potrzeba, za niższą cenę. Uważam, że kamera za bardzo się grzeje i nie wiem jak się zachowa przy dłuższym filmowaniu. Automatyczna korekcja poziomu, którą Panasonic reklamuje że działa do 45 stopni działa w dużo mniejszych granicach i wg mnie jest to przereklamowany bajer. Wizjer na którym bardzo mi zależało z powodu wygody przy filmowaniu w dużym słońcu powinien mięć muszlę gumową - nawet jako dodatkowo płatne wyposażenie. Poza tym przy tego typu rozwiązaniach w czasie korzystania z wizjera jest niewielka możliwość ingerencji w ustawienia ponieważ większość ustawia się na ekranie dotykowym. W mojej starej kamerze DV DA-1 było to dużo lepiej rozwiązane.