Menu

KAMERA AHD KENIK KG-512SFPA-W

Cechy produktu

 • Producent Kenik 

Opis

KAMERA AHD
KENIK KG-512SFPA-W NAJWAŻNIEJSZE parametry

 • Możliwość pracy w dwóch trybach: analogowym lub AHD
 • Wysoka jakość obrazu: dla AHD - 1280x720; dla analogowego - 960H
 • Długi zasięg transmisji (do 500m) z użyciem kabla koncentrycznego 75Ω (dotyczy trybu pracy w AHD)
 • menu OSD
PRZEZNACZENIE

technika AHD zezwala na uzyskanie wysokiej rozdzielczości obrazu HD wykorzystując typowy przewód koncentryczny i przesłanie sygnału choćby do 500m (w sytuacji skrętki max 300m przy zaimplementowaniu odpowiednich transformatorów video). Dzięki temu nie ma konieczności zamiany okablowania w istniejącym systemie monitoringu. Na dodatek sygnał jest przesyłany bez opóźnień i zakłóceń. Kamery AHD są jeszcze kompatybilne ze starszymi rejestratorami i mogą pracować w trybie analogowym 960H, starczy przełączyć tryb pracy za pomocą joysticka. Główne zalety AHD w kontraście do systemów IP to m.in.: łatwość instalacji i konfiguracji, brak opóźnień, dłuższy dystans transmisji sygnału.

OPIS

Kamera Kenik KG-512SFPA-W to nowy model wyposażony w najnowszy przetwornik SONY IMX238 nadzwyczajny dla wymagających systemów monitoringu. Ze względu na wysoką rozdzielczość obrazu jest niezwykle sugerowana do instalacji wymagających szczegółowego dozoru. Kamera dzięki użyciu najnowszego przetwornika Sony, a także wspaniałej optyki przekazuje skrupulatny obraz obserwowanych obiektów. Lepszy przetwornik IMX238 Exmor o rozdzielczości 1200 TVL nieprzeciętnie sprawdza się w każdych warunkach oświetleniowych. Użyty procesor DSP, odpowiedzialny za obróbkę sygnału, wysokiej jakości optyka i progresywna elektronika gwarantuje szczegółowy obraz obserwowanych obiektów. Po przełączeniu kamery w tryb pracy AHD uzyskujemy rozdzielczość HD (1280x720), dzięki czemu możemy rozpoznać jeszcze więcej szczegółów.


3D-NR wyłączone 3D-NR włączone

PREZENTACJA W 3D

PORÓWNANIE KAMERY:

Porównanie kamery o rozdzielczości 1280x7200 - 1.3mpx oraz kamery 1920x1080 - 2mpx. Kamery o rozdzielczości 2mpx ful HD zalecamy do zastosowania w miejscach w których zachodzi potrzeba monitorowania szczegółów takich jak:

 • tablice rejestracyjne
 • nominał banknotów
 • twarz człowieka
OBIEKTYW KAMERA W METALOWEJ OBUDOWIE

pokrywa kamery AHD Kenik jest stworzona ze stopu aluminium co zapewnia ochronę przed aktami wandalizmu. Kompozycja umożliwia pracę kamery w warunkach zewnętrznych, jest niepodatna na zmienne warunki pogodowe.

dobór TRYBU PRACY NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE KAMERY

 • 3D-NR (Redukcja szumów 3D)
  Funkcja odpowiedzialna za poprawę parametru obrazu w sytuacji niedostatecznego oświetlenia
 • AE (samoczynna ekspozycja
  Funkcja jest odpowiedzialna za kontrolę oświetlenia sceny obserwowanej przez kamerę i przypasowania jasności generowanego obrazu. W menu OSD jest możliwość wyboru kilku automatycznych trybów pracy w zależności od ustawienia oświetlenia.
 • Day&Night (tryb pracy Dzień/Noc)
  Funkcja jest odpowiedzialna za samoczynne przełączanie kamery między trybem kolorowym, a trybem czarno białym w celu osiągnięcia jak najlepszej jakości wyświetlanego obrazu. Użyty filtr ICR dodatkowo polepsza funkcję AWB w dzień, a także korzystne wyświetlanie obrazu w trybie nocnym.
 • AWB (automatyczny balans bieli)
  Funkcja jest odpowiedzialna za przypasowanie poziomu bieli do rodzaju oświetlenia sceny. Do wyboru jest kilka trybów pracy w zależności od rodzaju i poziomu oświetlenia.
 • ZONE MASKING (Maski prywatności)
  Funkcja jest odpowiedzialna za tworzenie i umieszczanie na obrazie stref prywatnych (do 8 stref).
 • MOTION DETECTION (Detekcja ruchu)
  Funkcja jest odpowiedzialna za wyzwalanie trybów alarmowych poprzez detekcję obrazu kamery. Osiągalne jest ustawienie 4 pól detekcji w dowolnym , a także rozmiarze.
 • IMAGE ENHANCE(przypasowanie obrazu)
  Funkcja jest odpowiedzialna za dostosowanie obrazu do mocnych warunków środowiska pracy kamery. W ramach tej funkcji jest realne przypasowanie takich parametrów jak: ostrość, nasycenie, kontrast, odbicie lustrzane, odwrócenie obrazu.
TRANSMISJA SYGNAŁU

Transmisja sygnału w rozdzielczości HD przez przewód koncentryczny do 500m, wykorzystując skrętkę komputerową Cat-5e do 300m.

SPECYFIKACJA technicznA

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI:

 • KAMERA AHD KENIK KG-512SFPA-W (nr kat. 7360)
 • Gwarancja
 • Paragon fiskalny albo faktura VAT


2DNR: Nie
3DNR: Tak
AGC: Tak
Balans bieli: Tak
BLC: Tak
Czułość przetwornika: 0,01 LUX
DWDR: Tak
HLC: Tak
ilość linii telewizyjnych: 1300 tvl
Kąt widzenia: 90 stopni
Klasa szczelności: IP66
Kolorki - propozycja: 9014
Kolorki - przewagi: większa rozdzielczość, lepszy przetwornik
Materiał wykonania obudowy: Metalowa
Mechaniczny filtr podczerwieni: Tak
Menu OSD: Tak
Model przetwornika: Sony EXMOR IMX238 + NVP2431H
Obiektyw: Stały
Ogniskowa obiektywu: 2.8mm
zużycie prądu: 250 mA
typ przetwornika: CMOS
Rozdzielczość kamery: 1MPX (HD)
typ kamery: Zewnętrzna/wewnętrzna
rodzaj obudowy: Tubowa
zastosowany obiektyw: Tak
wbudowany reflektor podczerwienii: Tak
WDR: Nie
Widoczność w nocy: 20 m
Wielkość przetwornika: 1/2.8"
rozmiary przedmiotu: 70mm x 94mm
Zasilanie kamery: 12V DC

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.