Menu

Kamera BCS-DMQ2201IR3

Cechy produktu

 • Producent BCS 

Opis

Kamera BCS-DMQ2201IR3
Zewnętrzna kamera kopułowa wysokiej rozdzielczości 1080p, 4w1, ze stałym obiektywem 2,8mm. Zintegrowany promiennik podczerwieni o wydłużonym czasie świecenia do 50 000h, zasięgu do 25m i mechaniczny filtr podczerwieni pozwalają kamerze prezentować korzystnej jakości obraz, przy całkowitym braku światła widzialnego. Kamera zasilana jest napięciem 12 VDC. BCS-DMQ2201IR3-B – wersja w białej obudowie Specyfikacja:
 • Współpraca z rejestratorami CVR, a także XVR
 • Kamera kolorowa kopułowa metalowa 4 w 1 z promiennikiem podczerwieni
 • Obsługa standardu HD-CVI+HD-TVI+AHD+ANALOG
 • Przetwornik: 1/2.9" 2Mpix CMOS SONY IMX323
 • Procesor obrazu Eyenix EN773E
 • Rozdzielczość 1080p 2Mpix
 • Max 25/30 kl/s 1080p
 • Czułość: 0 Lux/F2.0 (wł. IR)
 • Obiektyw o ogniskowej 2.8mm funkcja dualna
 • Mechaniczny Filtr Podczerwieni (ICR)
 • Funkcja udoskonalająca dynamikę kamery WDR z możliwością konfiguracji
 • Cyfrowa redukcja szumów 3DNR
 • Menu ekranowe z wieloma funkcjami konfiguracyjnymi
 • Funkcje AGC, AES, BLC, maski prywatności
 • Promiennik podczerwieni o zasięgu do 25m
 • Pięć diod (typu Array Leds) najnowszej generacji o wydłużonym czasie świecenia do 50 000 godzin
 • Czarna szyba dzielona z kołnierzem oddzielającym promiennik od obiektywu
 • Uchwyt 3D
 • obudowa zewnętrzna IP66
 • Zasilanie 12VDC
 • 2 wyjścia BNC
Specyfikacja:
tablica kompatybilności: Kamery/Uchwyty, akcesoria
Najważniejsze funkcje AWB - automatyczny balans bieli (automatic white balance)
ABW dostosowuje odcień wyjściowy do temperatury barwy światła co realnie wiernie odwzorowuje odcienie i nasycenie obrazu w każdych warunkach. ABW jest podstawową funkcją w każdej kamerze, bardziej zaawansowane kamery oferują możliwość ustawień ręcznych i dostosowywania balansu bieli do własnych potrzeb. ABW to funkcja zezwalająca kamerze na dopasowanie balansu bieli w zależności od warunków oświetleniowych w jakiej aktualnie pracuje. Kamera z funkcją
BLC - kompensacja światła wstecznego
Podstawowa funkcja w którą zaopatrzona jest już większość dostępnych kamer, kompensuje ona efekt światła wstecznego. W sytuacji skierowania kamery w stronę silnego źródła światła pojawia się efekt zaciemnienia pierwszego planu technologia BLC w pewnym zakresie likwiduje ten problem poprzez rozjaśnienie pierwszego planuj. Rozjaśnienie to scala się jeszcze z rozjaśnieniem tła, jednak funkcja ta jest jak najistotniej przydatna ponieważ umożliwia obserwację pierwszego planu i ogólnie wpływa na polepszenie obrazu w opisanych warunkach
AGC - samoczynna regulacja wzmocnienia (Automatic gain control)
AGC To układ zezwalający utrzymywać stałą jasność otrzymywanego obrazu niezależnie od zmian oświetlenia. Funkcja ta polega na utrzymaniu średniej wartości jasności obrazu,poprzez wzmocnienie(bądź obniżenie) sygnału odbieranego z przetwornika. Wzmocnienie sygnału pozwala uzyskać obraz nawet w sytuacji słabego oświetlenia, lecz wraz z wzrostem wzmocnienia zaczynają pojawiać się szumy. Parametr wzmocnienia sygnału tylko wtedy kiedy spada on poniżej pewnego progu. DNR - Cyfrowa redukcja szumów (digital noise reduction)
Jeżeli Kamera pracuje przy słabym oświetleniu możemy zaobserwować na uzyskanym obrazie ciemniejsze i jaśniejsze plamy noszące nazwę szumów. Plamy te nie tylko zniżają jakość uzyskanego obrazu, ale także powiększają pojemność uzyskanych plików. W takiej sytuacji niezwykle pomocna jest funkcja DNR której zadaniem jest cyfrowa redukcja tych szumów co skutkuje pokaźniejszym i bardziej szczegółowym obrazem przy słabym oświetleniu. (F-DNR) Kolejna funkcja cyfrowego polepszania obrazu, funkcja zaprojektowana z myślą o poprawie czytelności obrazu z kamery pracującej w trudnych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, mgła czy nawet smog. Funkcja DEFOG (F-DNR) może być także różnie nazywana w zależności od producenta, lecz cechą wspólną jest zastosowanie cyfrowej obróbki obrazu w celu uzyskania widoczniejszego obrazu w opisanych powyżej warunkach
HLC - kompensacja światła reflektorów (Highlight compensation)
zaawansowana funkcja pozwalająca skompensować prześwietlone części obrazu. Funkcja ta genialnie pasuje do kamer pracujących w niezwykle niełatwych warunkach oświetleniowych, eliminując możliwość nieskomplikowanego oślepienia kamery silną wiązką światła. Kamery z funkcją HLC w szczególności wyśmienicie nadają się do odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. technologia WDR i D-WDR
Układ zezwalający uzyskać duży zakres dynamiki obrazu. Kamera przy użyciu specjalnych algorytmów do analizy naświetlenia obrazu używa energicznej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli przetwornika kamery w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych komponentów. Konsekwencją działania tej funkcji jest możliwość uzyskania istotnego i w miarę jednolicie naświetlonego obrazu równocześnie w ciemnych i bardzo jasnych fragmentach jednej sceny. Standardową sytuacją gdzie znakomicie sprawdza się WDR jest kamera we wnętrzu budynku patrząca na wejście, wówczas dochodzi często do bardzo szerokiego kontrastu pomiędzy jasnością na zewnątrz i w środku budynku. Kamery bez WDR dostosowywaną jasność do jednej z tych wartości pozostawiając drugą nieczytelną (całkowicie zaciemnioną lub prześwietloną) Należy również zwrócić uwagę i rozgraniczyć funkcję WDR od DWDR grze DWDR oznacza Digital WDR czyli elektroniczne poszerzenie dynamiki. Obie funkcje mają identyczne zadanie jednak „fizyczny WDR z zasady uzyskuje zauważalnie udoskonalone rezultaty
DIS - Cyfrowa stabilizacja obrazuFunkcja stabilizacji obrazu przydatna jest w sytuacjach gdy kamera zamontowana jest na mniej stabilnym podłożu takim jak pojazdy, czy wysunięte komponenty przenoszące drgania w wyniku np. Siły wiatru. Elektroniczna stabilizacja radzi sobie wówczas nad wyraz dobrze i wyraźnie udoskonala jakość obrazu. Należy pamiętać że nadal jest to stabilizacja elektroniczna a nie mechaniczna i zakres jej działania jest ograniczony to w większości sytuacji spisuje się nad wyraz poprawnie stanowczo poprawiając obraz. Monitoring - najważniejsze funkcje technologiczne Kamery CCTV - słownik pojęć WDR (Wide Dynamic Range) - pokaźny zakres dynamiki, który redukuej solidnie kontrastowe albo prześwietlone sceny przez łączenie klatek o różnym czasie naświetlenia obrazu, dzięki temu obraz jest trafne naświetlony.
3DNR - (3-Dimensional Noise Reduction) - Trójwymiarowa redukcja szumów dwukrotnie analizuje pojedyncze klatki wideo, gdzie piksele stanowiące szum są identyfikowane i korygowane. Przy słabym oświetleniu kamery zaczynają stwarzać szumy i śnieżenia które z kolei mogą niepotrzebnie aktywować detekcję ruchu w rejestratorze. Funkcja szczególnie przydatna przy identyfikacji osób znajdujących się w nocy wewnątrz samochodu albo przy monitorowaniu podziemnych parkingów.
AGC - (Auto Gain Control) - Funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System samoczynnie dostosowuje jasność obrazu, tak aby kamera pracowała z słuszną wydajnośćią zachowując korzystną jakość obrazu.
BLC - (Back Light Compensation) - Funkcja służąca do sterowania światłem wsteczny. Pozwala na eliminację efektu powstającego gdy kamera jest skierowana w stronę silnego źródła światła, czyli kiedy pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny.
HLC - (Highlight Compensation) - Kompensacja potężnego oświetlenia pozwala na identyfikacje silnych źródeł światłą i automatyczne zniwelowanie ich oddziaływania na przetwornik kamery.
AWB - (Auto White Balance) - pozwala na kamerze przypasowanie koloru wyjściowego w celu uzyskania jak najistotniej naturalnych kolorów, niezależnie od panującego oświetlenia. Technika ta polepsza także nasycenie i odwzorowanie barw na obrazie.
ICR - (Mechanicznie usuwany filtr podczerwieni) - Filtr podczerwieni w ciągu dnia poprawia odzwierciedlanie kolorów, a w w warunkach słabego oświetlenia zostaje samoczynnie usunięty, dzięki czemu kamera może współpracować z oświetlaczami podczerwieni.
ROI - (Region of Interest) - Funkcja umożliwiająca określenie wybranych obszarów kadru obrazu, które będą nagrywane z wyższą jakością. Pozostałą część obrazu będzie rejestrowana z niższą jakością co pozwoli na lepsze użycie procesora obrazu w kamerach oraz ograniczenie koniecznego pasma sieciowego.
Defog - Funkcja przydatna w trakcie występowania mgły lub dymu gdyż zwiększa jakość obrazu poprzez wyostrzanie szczegółów. Pozwala jeszcze na uwydatnienie szczegółów w sytuacji opadów deszczu albo śniegu.
IK10 - Parametr powiadamiający o oporności urządzenia na uderzenia. Kamera w takiej obudowie pasuje do pracy w środowisku narażonym na uszkodzenie takim jak boiska, klatki schodowe czy środki transportu miejskiego.
LPR - (License Plate Recognition) - System do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów składający się z trafnie dostosowanych kamer i oprogramowania dokonującego analizy obrazu.
AES - (Auto Electronic Shutter) - zadaniem funkcji AES jest wydłużenie czasu otwarcia migawki, dzięki temu uzyskujemy dłuższy czas naświetlenia matrycy przetwornika, co zezwala na wyświetlenie jaśniejszego obrazu obserwowanej strefy.
EIS - (Electronic Image Stabilization) - Elektroniczne stabilizowanie obrazu niwelujące rozmycie obrazu w trakcie wstrząsów.
Auto tracking - technika stosowana w kamerach obrotowych PTZ. Kamera po wykryciu ruchu w polu widzenia samoczynnie początkuje sterowanie korpusem podążając za śledzonym obiektem, aż zniknie z obszaru widzenia.
Kompresja H.264/MPEG4/MJPEG - Od rodzaju kompresji należy zajmowanie miejsca na dysku twardym. Rodzaj i jakość wykorzystanego kodeka bezpośrednio wpływa na jakość obrazu uzyskanego podczas odtwarzania z archiwum.
Klasa szczelności IP66, IP67 - Określa stopień ochrony kamery przed wniknięciem do środka obudowy ciał stałych albo cieczy. Pierwsza cyfra zawiadamia o zabezpieczeniu kamery przed ciałami stałymi, a druga cyfra oznajmia o zabezpieczeniu przed wnikaniem wody.
Maska prywatności - zezwala na wykluczenie miejsc, których nie chcemy obserwować, nie zmieniając przy tym obszaru widzenia kamery. Zezwala na to nałożenie na obraz czarnej ramki.
MOTO ZOOM - Funkcja zdalnej regulacji ogniskowej obiektywu pozwala na konfigurowanie kadru instalowanej kamery.
Ogniskowa - Odległosć miedzy soczewką, a punktem głównym układu optycznego. Im mniejsza ogniskowa tym pokaźniejszy kąt widzenia ma kamera, a czym większa ogniskowa tym pokaźniejsze zbliżenie.
ONVIF - (Open Network Video Interface Forum) - Uniwersalny protokół standaryzujący komunikację sprzętów rozmaitych producentów w systemach monitoringu IP.OSD - (On Screen Display) - Większość postępowych kamer pozostała wyposażona menu OSD zezwalające na wygodną edycję parametrów kamery.
Oświetlacz IR - (Infra Red) - Urządzenie elektroniczne emitujące niewidzialne światło podczerwieni, które odbija się od monitorowanych obiektów, dzięki czemu obiekty są widoczne w ciemności.
PoE - (Power over Ethernet) - technika zezwalająca przesyłać zarówno wizję jak i zasilanie w jednym przewodzie UTP.
3-Axis - Regulacja obiektywu kamery w trzech płaszczyznach: poziomym, pionowym i ukośnym.
AI - (Auto Irys) - Dzięki tej funkcji obiektyw przesłoną reguluje ilość światła dostarczanego do kamery. Obiektyw z tą funkcją powinien być wykorzystywany w warunkach zmiennego oświetlenia i współpraca z tą funkcją wymaga kamery posiadającą wyjście AI.
Detekcja audio - Dzięki tej funkcji osiągalne jest uruchomienie alarmy albo rozpoczęcie nagrywania w momencie wykrycia dźwięku w kamerach z wbudowanym mikrofonem.
Detekcja ruchu - Funkcja lokalizująca ruch w monitorowanym obrazie. Po wykryciu ruchu możliwe jest np. Wywołanie alarmu czy rozpoczęcie nagrywania.

zadzwoń i zapytaj o rabat
(22 672-36-36) (505-130-571)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.