Menu

Kamera BCS-DMQ3203IR3

Cechy produktu

 • Producent BCS 

Opis

Kamera BCS-DMQ3203IR3 Uniwersalna kamera pracująca w systemach (CVBS, AHD, CVI, TVI) Kamera kopułkowa 4w1 model BCS-DMQ3203IR3 marki BCS Line. 4 systemowa kamera stosowana w technikach: HD-CVI, AHD, TVI, ANALOG. Ma przetwornik 1/2.8 2Mpx PS Sony Starvis CMOS IMX307, który tworzy obraz w prawidłowej jakości z precyzyjnie oddanymi kolorami i śladowymi zakłóceniami przy braku oświetlenia. Urządzenie wyekwipowane jest w obiektyw zmiennoogniskowy 2.7-13.5 mm, o szerokim kącie widzenia, a o za tym idzie, szerszy zakres kontroli. Dzięki technice WDR kamera zezwala na samoczynne odwzorowanie obszarów o przeróżnej jasności, tak ciemnych jak i jasnych obszarów obrazu. W kamerze zastosowano technologie 2D/3D DNR, która obniża szumy przy złym oświetleniu, funkcja AWB lepszy balans bieli. Inne funkcje to AGC, BLC, ICR, WDR
wyekwipowana jest w oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 40 metrów, gwarantujący widoczność w nocy. Trzy diody nowej generacji o wydłużonym czasie świecenia do 50 000 godzin.
Klasa szczelności IP66. Menu ekranowe OSD. BCS-DMQ3203IR3-B – wersja w białej obudowie Charakterystyka:
 • wariant przetwornika: 1/2.8" 2 Mpx SONY STARVIS IMX307,
 • liczba pikseli: 2Mpx,
 • Procesor obrazu: X600,
 • Ogniskowa obiektywu: 2.7-13.5mm,
 • Motozoom,
 • Zasięg promiennika IR: do 40 metrów,
 • Diody IR: do 50 000 h świecenia,
 • dodatkowe wyjście analogowe CVBS,
 • Funkcje: ICR, WDR, AGC, AES, BLC,
 • Klasa szczelności: IP66,
 • Metalowa pokrywa, kolor: grafitowy,
 • Zasilanie: DC12V.
Specyfikacja:
tablica kompatybilności: Kamery/Uchwyty, akcesoria
Najważniejsze funkcje AWB - samoczynny balans bieli (automatic white balance)
ABW dopasowuje odcień wyjściowy do temperatury barwy światła co możliwie wiernie odwzorowuje barwy i nasycenie obrazu w każdych warunkach. ABW jest podstawową funkcją w każdej kamerze, bardziej innowacyjne kamery oferują możliwość ustawień ręcznych i regulowania balansu bieli do własnych potrzeb. ABW to funkcja zezwalająca kamerze na przypasowanie balansu bieli w zależności od warunków oświetleniowych w jakiej obecnie pracuje. Kamera z funkcją
BLC - kompensacja światła wstecznego
Podstawowa funkcja w którą zaopatrzona jest już większość przystępnych kamer, kompensuje ona efekt światła wstecznego. W sytuacji skierowania kamery w stronę silnego źródła światła pojawia się efekt zaciemnienia pierwszego planu technika BLC w pewnym zakresie usuwa ten problem poprzez rozjaśnienie pierwszego planuj. Rozjaśnienie to integruje się dodatkowo z rozjaśnieniem tła, jednak funkcja ta jest jak najistotniej przydatna ponieważ umożliwia obserwację pierwszego planu i ogólnie wpływa na polepszenie obrazu w opisanych warunkach
AGC - automatyczna regulacja wzmocnienia (Automatic gain control)
AGC To układ zezwalający utrzymywać stałą jasność otrzymywanego obrazu niezależnie od zmian oświetlenia. Funkcja ta polega na utrzymaniu średniej wartości jasności obrazu,poprzez wzmocnienie(bądź obniżenie) sygnału odbieranego z przetwornika. Wzmocnienie sygnału pozwala uzyskać obraz nawet w przypadku słabego oświetlenia, ale wraz z wzrostem wzmocnienia zaczynają pojawiać się szumy. Parametr wzmocnienia sygnału wyłącznie wtedy kiedy spada on poniżej pewnego progu. DNR - Cyfrowa redukcja szumów (digital noise reduction)
Jeżeli Kamera pracuje przy słabym oświetleniu możemy zaobserwować na uzyskanym obrazie ciemniejsze i jaśniejsze plamy noszące nazwę szumów. Plamy te nie tylko zmniejszają jakość uzyskanego obrazu, ale także zwiększają pojemność uzyskanych plików. W takiej sytuacji szczególnie pomocna jest funkcja DNR której zadaniem jest cyfrowa redukcja tych szumów co skutkuje istotniejszym i bardziej szczegółowym obrazem przy słabym oświetleniu. (F-DNR) Kolejna funkcja cyfrowego udoskonalania obrazu, funkcja zaprojektowana z myślą o poprawie czytelności obrazu z kamery pracującej w skomplikowanych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, mgła czy choćby smog. Funkcja DEFOG (F-DNR) może być też różnie nazywana w zależności od producenta, lecz cechą wspólną jest zastosowanie cyfrowej obróbki obrazu w celu uzyskania istotniejszego obrazu w opisanych powyżej warunkach
HLC - kompensacja światła reflektorów (Highlight compensation)
zaawansowana funkcja zezwalająca skompensować prześwietlone komponenty obrazu. Funkcja ta rewelacyjnie nadaje się do kamer pracujących w nad wyraz skomplikowanych warunkach oświetleniowych, eliminując możliwość łatwego oślepienia kamery silną wiązką światła. Kamery z funkcją HLC w szczególności rewelacyjnie nadają się do odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. technika WDR, a także D-WDR
Układ zezwalający uzyskać znaczny zakres dynamiki obrazu. Kamera przy użyciu specjalnych algorytmów do analizy naświetlenia obrazu używa aktywnej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli przetwornika kamery w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Skutkiem działania tej funkcji jest możliwość uzyskania istotnego i w miarę jednolicie naświetlonego obrazu równocześnie w ciemnych i nad wyraz jasnych fragmentach jednej sceny. Typową sytuacją gdzie doskonale sprawdza się WDR jest kamera wewnątrz budynku patrząca na wejście, wówczas dochodzi nieraz do szczególnie wielkiego kontrastu między jasnością na zewnątrz i we wnętrzu budynku. Kamery bez WDR dostosowywaną jasność do jednej z tych wartości pozostawiając drugą nieczytelną (kompletnie zaciemnioną albo prześwietloną) Należy także zwrócić uwagę i rozgraniczyć funkcję WDR od DWDR grze DWDR oznacza Digital WDR czyli elektroniczne poszerzenie dynamiki. Obie funkcje mają identyczne zadanie jednak „fizyczny WDR przede wszystkim uzyskuje zauważalnie ulepszone rezultaty
DIS - Cyfrowa stabilizacja obrazuFunkcja stabilizacji obrazu przydatna jest w sytuacjach gdy kamera zamontowana jest na mniej zrównoważonym podłożu takim jak pojazdy, czy wysunięte elementy przenoszące drgania w wyniku np. Siły wiatru. Elektroniczna stabilizacja radzi sobie wówczas wyjątkowo prawidłowo i znacznie poprawia jakość obrazu. Należy pamiętać iż nadal jest to stabilizacja elektroniczna a nie mechaniczna i zakres jej działania jest ograniczony to w większości sytuacji spisuje się wyjątkowo korzystnie stanowczo udoskonalając obraz. Monitoring - najważniejsze funkcje techniczne Kamery CCTV - słownik pojęć WDR (Wide Dynamic Range) - duży zakres dynamiki, który redukuej solidnie kontrastowe lub prześwietlone sceny poprzez łączenie klatek o przeróżnym czasie naświetlenia obrazu, dzięki temu obraz jest trafne naświetlony.
3DNR - (3-Dimensional Noise Reduction) - Trójwymiarowa redukcja szumów dwukrotnie analizuje pojedyncze klatki wideo, gdzie piksele stanowiące szum są identyfikowane i korygowane. Przy słabym oświetleniu kamery zaczynają wytwarzać szumy i śnieżenia które z kolei mogą niepotrzebnie aktywować detekcję ruchu w rejestratorze. Funkcja szczególnie przydatna przy identyfikacji osób znajdujących się w nocy we wnętrzu samochodu albo przy monitorowaniu podziemnych parkingów.
AGC - (Auto Gain Control) - Funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System samoczynnie dopasowuje jasność obrazu, tak by kamera pracowała z trafną efektywnośćią zachowując prawidłową jakość obrazu.
BLC - (Back Light Compensation) - Funkcja służąca do sterowania światłem wsteczny. Umożliwia eliminację efektu powstającego gdy kamera jest skierowana w stronę silnego źródła światła, czyli kiedy pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny.
HLC - (Highlight Compensation) - Kompensacja konkretnego oświetlenia zezwala na identyfikacje silnych źródeł światłą i samoczynne zniwelowanie ich oddziaływania na przetwornik kamery.
AWB - (Auto White Balance) - pozwala na kamerze dopasowanie koloru wyjściowego w celu uzyskania jak najbardziej naturalnych odcieni, niezależnie od panującego oświetlenia. Technika ta polepsza także nasycenie i odwzorowanie barw na obrazie.
ICR - (Mechanicznie usuwany filtr podczerwieni) - Filtr podczerwieni w ciągu dnia ulepsza odzwierciedlanie odcieni, a w w warunkach słabego oświetlenia zostaje automatycznie usunięty, dzięki temu kamera może współpracować z oświetlaczami podczerwieni.
ROI - (Region of Interest) - Funkcja umożliwiająca określenie wybranych obszarów kadru obrazu, które będą nagrywane z wyższą jakością. Pozostałą część obrazu będzie rejestrowana z niższą jakością co pozwoli na lepsze użycie procesora obrazu w kamerach, a także ograniczenie koniecznego pasma sieciowego.
Defog - Funkcja przydatna podczas występowania mgły albo dymu gdyż powiększa jakość obrazu poprzez wyostrzanie szczegółów. Pozwala w dodatku na uwydatnienie szczegółów w przypadku opadów deszczu albo śniegu.
IK10 - Parametr powiadamiający o oporności urządzenia na uderzenia. Kamera w takiej obudowie nadaje się do pracy w środowisku narażonym na uszkodzenie takim jak boiska, klatki schodowe czy środki transportu miejskiego.
LPR - (License Plate Recognition) - System do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów składający się z trafnie dostosowanych kamer i oprogramowania dokonującego analizy obrazu.
AES - (Auto Electronic Shutter) - zadaniem funkcji AES jest wydłużenie czasu otwarcia migawki, dzięki temu uzyskujemy dłuższy czas naświetlenia matrycy przetwornika, co pozwala na wyświetlenie jaśniejszego obrazu obserwowanej strefy.
EIS - (Electronic Image Stabilization) - Elektroniczne stabilizowanie obrazu niwelujące rozmycie obrazu podczas wstrząsów.
Auto tracking - technologia stosowana w kamerach obrotowych PTZ. Kamera po wykryciu ruchu w polu widzenia automatycznie inicjuje sterowanie korpusem podążając za śledzonym obiektem, aż zniknie z obszaru widzenia.
Kompresja H.264/MPEG4/MJPEG - Od rodzaju kompresji należy zajmowanie miejsca na dysku twardym. Wariant i jakość zastosowanego kodeka bezpośrednio wpływa na jakość obrazu uzyskanego podczas odtwarzania z archiwum.
Klasa szczelności IP66, IP67 - Określa stopień ochrony kamery przed wniknięciem do środka pokrywy ciał stałych lub cieczy. Pierwsza cyfra zawiadamia o zabezpieczeniu kamery przed ciałami stałymi, a druga cyfra oznajmia o zabezpieczeniu przed wnikaniem wody.
Maska prywatności - zezwala na wykluczenie miejsc, których nie chcemy obserwować, nie zmieniając przy tym obszaru widzenia kamery. Umożliwia to nałożenie na obraz czarnej ramki.
MOTO ZOOM - Funkcja zdalnej regulacji ogniskowej obiektywu umożliwia konfigurowanie kadru instalowanej kamery.
Ogniskowa - Odległosć miedzy soczewką, a punktem głównym układu optycznego. Im mniejsza ogniskowa tym większy kąt widzenia ma kamera, a czym pokaźniejsza ogniskowa tym obszerniejsze zbliżenie.
ONVIF - (Open Network Video Interface Forum) - Uniwersalny protokół standaryzujący komunikację urządzeń przeróżnych producentów w systemach monitoringu IP.OSD - (On Screen Display) - Większość nowoczesnych kamer pozostała zaopatrzona menu OSD zezwalające na wygodną edycję parametrów kamery.
Oświetlacz IR - (Infra Red) - Urządzenie elektroniczne emitujące niewidzialne światło podczerwieni, które odbija się od monitorowanych obiektów, dzięki czemu obiekty są widoczne w ciemności.
PoE - (Power over Ethernet) - technologia zezwalająca przesyłać zarówno wizję jak i zasilanie w jednym przewodzie UTP.
3-Axis - Regulacja obiektywu kamery w trzech płaszczyznach: poziomym, pionowym i ukośnym.
AI - (Auto Irys) - Dzięki tej funkcji obiektyw przesłoną reguluje liczba światła dostarczanego do kamery. Obiektyw z tą funkcją powinien być wykorzystywany w warunkach zmiennego oświetlenia oraz współpraca z tą funkcją wymaga kamery posiadającą wyjście AI.
Detekcja audio - Dzięki tej funkcji realne jest uruchomienie alarmy albo rozpoczęcie nagrywania w momencie wykrycia dźwięku w kamerach z zaimplementowanym mikrofonem.
Detekcja ruchu - Funkcja lokalizująca ruch w monitorowanym obrazie. Po wykryciu ruchu możliwe jest np. Wywołanie alarmu czy rozpoczęcie nagrywania.

zadzwoń i zapytaj o rabat
(22 672-36-36) (505-130-571)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.