Menu

Kamera BCS-DMQ4200IR3

Cechy produktu

 • Producent BCS 

Opis

Kamera BCS-DMQ4200IR3 Uniwersalna kamera kompatybilna z wszystkimi systemami (CVBS, AHD, CVI, TVI) po kablu koncentrycznym. Uniwersalna kamera zewnętrzna obsługująca standardy HDCVI/TVI/AHD/ANALOG oparta na przetworniku 1/2.9 2Mpix CMOS SONY IMX323, zaopatrzona w promienniki podczerwieni z sześcioma diodami Array Leds o wydłużonym czasie świecenia do 50 000h i zasięgu do 40m i obiektywem zmiennoogniskowym. Kamera wysokiej rozdzielczości 1080p z mechanicznym filtrem podczerwieni oraz Funkcja ulepszająca dynamikę kamery D-WDR, Cyfrowa redukcja szumów 3D-DNR, funkcje AGC i BLC pozwalają kamerze prezentować dobrej jakości płynny i szcegółowy obraz ( choćbyprzy całkowitym braku światła widzialnego). Obiektyw o zmiennej ogniskowej 2,8-12mm pozwala w znacznym zakresie regulować kąt widzenia kamery. Uchwyt 3D z przepustem kablowym pozwala na zamocowanie kamery jednocześnie na ścianie jak i suficie. Kamera zasilana jest napięciem 12 VDC. Specyfikacja:
 • Kamera Kolorowa Kopułowa Metalowa 4 w 1 z promiennikiem podczerwieni
 • Obsługa standardu HD-CVI+HD-TVI+AHD+ANALOG,
 • Przetwornik: 1/2.9 2Mpix CMOS SONY IMX323,
 • Procesor obrazu V30E,
 • Rozdzielczość 1080p 2Mpix,
 • Max 25/30 kl/s@1080p,
 • Czułość: 0 Lux/F2.0 (wł. IR),
 • Obiektyw zmiennoogniskowy 2.8-12mm z zewnętrzną regulacją ostrości, funkcja dualna
 • Mechaniczny Filtr Podczerwieni (ICR),
 • Funkcja poprawiająca dynamikę kamery D-WDR z możliwością konfguracji, Cyfrowa redukcja szumów 3DNR,
 • Menu ekranowe z wieloma funkcjami konfguracyjnymi,
 • Funkcje AGC,
 • AES, BLC, maski prywatności,
 • Promiennik podczerwieni o zasięgu do 40m, sześć diod (typu Array Leds) najnowszej generacji o wydłużonym czasie świecenia do 50 000 godzin,
 • Czarna szyba dzielona z kołnierzem oddzielającym promiennik od obiektywu, Uchwyt 3D, pokrywa zewnętrzna IP66,
 • Zasilanie 12VDC.
 • Nowy odcień graftowy (G) zbliżony odcieniem do używanego w innowacyjnym budownictwie.
 • BCS-DMQE4200IR3-B - wersja w BIAŁEJ OBUDOWIE
tablica kompatybilności: Kamery/Uchwyty, akcesoria
Najważniejsze funkcje AWB - samoczynny balans bieli (automatic white balance)
ABW dopasowuje kolor wyjściowy do temperatury barwy światła co możliwie wiernie odwzorowuje barwy i nasycenie obrazu w każdych warunkach. ABW jest podstawową funkcją w każdej kamerze, bardziej zaawansowane kamery proponują możliwość ustawień ręcznych i regulowania balansu bieli do własnych potrzeb. ABW to funkcja zezwalająca kamerze na przypasowanie balansu bieli w zależności od warunków oświetleniowych w jakiej obecnie pracuje. Kamera z funkcją
BLC - kompensacja światła wstecznego
Podstawowa funkcja w którą wyposażona jest już większość przystępnych kamer, kompensuje ona efekt światła wstecznego. W przypadku skierowania kamery w stronę silnego źródła światła pojawia się efekt zaciemnienia pierwszego planu technika BLC w pewnym zakresie eliminuje ten problem poprzez rozjaśnienie pierwszego planuj. Rozjaśnienie to integruje się jeszcze z rozjaśnieniem tła, jednak funkcja ta jest jak najmocniej przydatna ponieważ pozwala na obserwację pierwszego planu i ogólnie wpływa na polepszenie obrazu w opisanych warunkach
AGC - samoczynna regulacja wzmocnienia (Automatic gain control)
AGC To układ pozwalający utrzymywać stałą jasność otrzymywanego obrazu niezależnie od zmian oświetlenia. Funkcja ta polega na utrzymaniu średniej wartości jasności obrazu,poprzez wzmocnienie(bądź obniżenie) sygnału odbieranego z przetwornika. Wzmocnienie sygnału pozwala uzyskać obraz choćby w przypadku słabego oświetlenia, ale wraz z wzrostem wzmocnienia zaczynają pojawiać się szumy. Parametr wzmocnienia sygnału tylko wtedy kiedy spada on poniżej pewnego progu. DNR - Cyfrowa redukcja szumów (digital noise reduction)
Jeżeli Kamera pracuje przy słabym oświetleniu możemy zaobserwować na uzyskanym obrazie ciemniejsze i jaśniejsze plamy noszące nazwę szumów. Plamy te nie tylko ograniczają jakość uzyskanego obrazu, lecz także zwiększają objętość uzyskanych plików. W takiej sytuacji bardzo pomocna jest funkcja DNR której zadaniem jest cyfrowa redukcja tych szumów co skutkuje wyraźniejszym i bardziej szczegółowym obrazem przy słabym oświetleniu. (F-DNR) Kolejna funkcja cyfrowego ulepszania obrazu, funkcja zaprojektowana z myślą o poprawie czytelności obrazu z kamery pracującej w trudnych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, mgła czy choćby smog. Funkcja DEFOG (F-DNR) może być również różnie nazywana w zależności od producenta, lecz cechą wspólną jest użycie cyfrowej obróbki obrazu w celu uzyskania wyraźniejszego obrazu w opisanych powyżej warunkach
HLC - kompensacja światła reflektorów (Highlight compensation)
zaawansowana funkcja pozwalająca skompensować prześwietlone komponenty obrazu. Funkcja ta wspaniale pasuje do kamer pracujących w szczególnie nieprzystępnych warunkach oświetleniowych, eliminując możliwość prostego oślepienia kamery silną wiązką światła. Kamery z funkcją HLC w szczególności nadzwyczajnie nadają się do odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. technologia WDR oraz D-WDR
Układ zezwalający uzyskać szeroki zakres dynamiki obrazu. Kamera przy użyciu specjalnych algorytmów do analizy naświetlenia obrazu używa dynamicznej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli przetwornika kamery w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych składników. Efektem działania tej funkcji jest możliwość uzyskania wyraźnego i w miarę jednolicie naświetlonego obrazu jednocześnie w ciemnych i wyjątkowo jasnych fragmentach jednej sceny. Standardową sytuacją gdzie znakomicie sprawdza się WDR jest kamera we wnętrzu budynku patrząca na wejście, wówczas dochodzi często do nad wyraz obszernego kontrastu pomiędzy jasnością na zewnątrz i we wnętrzu budynku. Kamery bez WDR regulowaną jasność do jednej z tych wartości pozostawiając drugą nieczytelną (w pełni zaciemnioną lub prześwietloną) Należy jeszcze zwrócić uwagę i rozgraniczyć funkcję WDR od DWDR grze DWDR oznacza Digital WDR czyli elektroniczne poszerzenie dynamiki. Obie funkcje mają identyczne zadanie jednak „fizyczny WDR z reguły uzyskuje zauważalnie ulepszone rezultaty
DIS - Cyfrowa stabilizacja obrazuFunkcja stabilizacji obrazu przydatna jest w sytuacjach gdy kamera zamontowana jest na mniej jednostajnym podłożu takim jak pojazdy, czy wysunięte części przenoszące drgania w wyniku np. Siły wiatru. Elektroniczna stabilizacja radzi sobie wówczas szczególnie należycie i wyraźnie poprawia jakość obrazu. Należy pamiętać że nadal jest to stabilizacja elektroniczna a nie mechaniczna i zakres jej działania jest ograniczony to w większości sytuacji spisuje się szczególnie prawidłowo znacząco polepszając obraz. Monitoring - najważniejsze funkcje techniczne Kamery CCTV - słownik pojęć WDR (Wide Dynamic Range) - szeroki zakres dynamiki, który redukuej potężnie kontrastowe albo prześwietlone sceny poprzez łączenie klatek o przeróżnym czasie naświetlenia obrazu, dzięki czemu obraz jest słuszne naświetlony.
3DNR - (3-Dimensional Noise Reduction) - Trójwymiarowa redukcja szumów dwukrotnie analizuje pojedyncze klatki video, gdzie piksele stanowiące szum są identyfikowane i korygowane. Przy słabym oświetleniu kamery zaczynają kreować szumy i śnieżenia które z kolei mogą niepotrzebnie aktywować detekcję ruchu w rejestratorze. Funkcja wyjątkowo przydatna przy identyfikacji osób znajdujących się w nocy w środku samochodu lub przy monitorowaniu podziemnych parkingów.
AGC - (Auto Gain Control) - Funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System automatycznie dostosowuje jasność obrazu, tak żeby kamera pracowała z adekwatną produktywnośćią zachowując dobrą jakość obrazu.
BLC - (Back Light Compensation) - Funkcja służąca do sterowania światłem wsteczny. Pozwala na eliminację efektu powstającego gdy kamera jest skierowana w stronę silnego źródła światła, czyli kiedy pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny.
HLC - (Highlight Compensation) - Kompensacja potężnego oświetlenia pozwala na identyfikacje silnych źródeł światłą i automatyczne zniwelowanie ich oddziaływania na przetwornik kamery.
AWB - (Auto White Balance) - zezwala na kamerze dobranie koloru wyjściowego w celu uzyskania jak najszczególniej naturalnych barw, niezależnie od panującego oświetlenia. Technologia ta udoskonala także nasycenie i odwzorowanie kolorów na obrazie.
ICR - (Mechanicznie usuwany filtr podczerwieni) - Filtr podczerwieni w ciągu dnia poprawia odzwierciedlanie kolorów, a w w warunkach słabego oświetlenia zostaje automatycznie usunięty, dzięki czemu kamera może współpracować z oświetlaczami podczerwieni.
ROI - (Region of Interest) - Funkcja umożliwiająca określenie wybranych obszarów kadru obrazu, które będą nagrywane z wyższą jakością. Pozostałą część obrazu będzie rejestrowana z niższą jakością co pozwoli na ulepszone wykorzystanie procesora obrazu w kamerach oraz ograniczenie potrzebnego pasma sieciowego.
Defog - Funkcja przydatna podczas występowania mgły lub dymu gdyż zwiększa jakość obrazu przez wyostrzanie szczegółów. Pozwala też na uwydatnienie szczegółów w przypadku opadów deszczu albo śniegu.
IK10 - Parametr powiadamiający o wytrzymałości urządzenia na uderzenia. Kamera w takiej obudowie pasuje do pracy w środowisku narażonym na uszkodzenie takim jak boiska, klatki schodowe czy środki transportu miejskiego.
LPR - (License Plate Recognition) - System do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów składający się z optymalnie dopasowanych kamer i oprogramowania dokonującego analizy obrazu.
AES - (Auto Electronic Shutter) - zadaniem funkcji AES jest wydłużenie czasu otwarcia migawki, dzięki czemu uzyskujemy dłuższy czas naświetlenia matrycy przetwornika, co zezwala na wyświetlenie jaśniejszego obrazu obserwowanej strefy.
EIS - (Electronic Image Stabilization) - Elektroniczne stabilizowanie obrazu niwelujące rozmycie obrazu podczas wstrząsów.
Auto tracking - technologia stosowana w kamerach obrotowych PTZ. Kamera po wykryciu ruchu w polu widzenia samoczynnie początkuje sterowanie korpusem podążając za śledzonym obiektem, aż zniknie z obszaru widzenia.
Kompresja H.264/MPEG4/MJPEG - Od typu kompresji należy zajmowanie miejsca na dysku twardym. Wariant i jakość zaimplementowanego kodeka bezpośrednio wpływa na jakość obrazu uzyskanego w trakcie odtwarzania z archiwum.
Klasa szczelności IP66, IP67 - Określa stopień ochrony kamery przed wniknięciem do środka pokrywy ciał stałych lub cieczy. Pierwsza cyfra informuje o zabezpieczeniu kamery przed ciałami stałymi, a druga cyfra zawiadamia o zabezpieczeniu przed wnikaniem wody.
Maska prywatności - umożliwia wykluczenie miejsc, których nie chcemy obserwować, nie zmieniając przy tym obszaru widzenia kamery. Pozwala na to nałożenie na obraz czarnej ramki.
MOTO ZOOM - Funkcja zdalnej regulacji ogniskowej obiektywu umożliwia konfigurowanie kadru instalowanej kamery.
Ogniskowa - Odległosć miedzy soczewką, a punktem głównym układu optycznego. Im mniejsza ogniskowa tym obszerniejszy kąt widzenia ma kamera, a czym większa ogniskowa tym większe zbliżenie.
ONVIF - (Open Network Video Interface Forum) - Uniwersalny protokół standaryzujący komunikację sprzętów zróżnicowanych producentów w systemach monitoringu IP.OSD - (On Screen Display) - Większość innowacyjnych kamer została zaopatrzona menu OSD pozwalające na wygodną edycję parametrów kamery.
Oświetlacz IR - (Infra Red) - Urządzenie elektroniczne emitujące niewidzialne światło podczerwieni, które odbija się od monitorowanych obiektów, dzięki temu obiekty są widoczne w ciemności.
PoE - (Power over Ethernet) - technika zezwalająca przesyłać jednocześnie wizję jak i zasilanie w jednym przewodzie UTP.
3-Axis - Regulacja obiektywu kamery w trzech płaszczyznach: poziomym, pionowym i ukośnym.
AI - (Auto Irys) - Dzięki tej funkcji obiektyw przesłoną reguluje liczba światła dostarczanego do kamery. Obiektyw z tą funkcją powinien być używany w warunkach zmiennego oświetlenia, a także współpraca z tą funkcją wymaga kamery mającą wyjście AI.
Detekcja audio - Dzięki tej funkcji osiągalne jest uruchomienie alarmy albo rozpoczęcie nagrywania w momencie wykrycia dźwięku w kamerach z zaimplementowanym mikrofonem.
Detekcja ruchu - Funkcja lokalizująca ruch w monitorowanym obrazie. Po wykryciu ruchu realne jest np. Wywołanie alarmu czy rozpoczęcie nagrywania.

zadzwoń i zapytaj o rabat
(22 672-36-36) (505-130-571)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.