Menu

Kamera BCS-DMQE1200IR3

Cechy produktu

 • Producent BCS 

Opis

Kamera BCS-DMQE1200IR3
Nowość na rynku: Uniwersalna kamera kompatybilna z wszystkimi systemami (CVBS, AHD, CVI, TVI) po kablu koncentrycznym. Zewnętrzna kamera kopułowa wysokiej rozdzielczości 1080p, 4w1, ze stałym obiektywem 3,6mm. Zintegrowany promiennik podczerwieni o wydłużonym czasie swiecenia do 50 000h, zasięgu do 20m i mechaniczny filtr podczerwieni pozwalają kamerze prezentować prawidłowej jakości obraz, przy całkowitym braku światła widzialnego. Kamera zasilana jest napięciem 12 VDC BCS-DMQE2200IR3-B – wersja w białej obudowie Charakterystyka:
 • Kamera tubowa 4in1 analogowa/AHD-H/HDCVI/TVI
 • Przetwornik 1/2.7" 2Mpix CMOS APTINA
 • ilość pikseli: 1920x1080
 • Rozdzielczość
 • 1920 x 1080 - 1080p AHD-H
 • 1920 x 1080 - 1080p HD-CVI
 • 1920 x 1080 - 1080p TVI
 • 960 x 576 - 2000TVL do 960H Analog
 • Czułość 0 lux przy załączonym IR
 • Obiektyw 3.6mm
 • Mechaniczny filtr podczerwieni (ICR)
 • Zasięg podczerwieni IR do 30m
 • Cztery diody 3 generacji o wydłużonym czasie świecenia do 50 000 godzin
 • Szyba dzielona z kołnierzem oddzielającym promiennik od obiektywu
 • Funkcje AWB, AGC, AES, BLC
 • przewód OSD do regulacji ustawień kamery
 • Uchwyt 3D z przepustem kablowym
 • zastosowanie: zewnętrzne i wewnętrzne
 • Klasa szczelności IP66
 • doskonale nadaje się do np.biur, hurtowni, sklepów
 • Zasilanie 12V DC
 • *Po przełączeniu w tryb analogowy zmiana systemu osiągalna tylko za pomocą pilota BCS-QRC
Specyfikacja: tabelka kompatybilności: Kamery/Uchwyty, akcesoria
Najważniejsze funkcje AWB - automatyczny balans bieli (automatic white balance)
ABW dostosowuje odcień wyjściowy do temperatury barwy światła co realnie wiernie odwzorowuje kolory i nasycenie obrazu w każdych warunkach. ABW jest podstawową funkcją w każdej kamerze, bardziej innowacyjne kamery oferują możliwość ustawień ręcznych i dostosowywania balansu bieli do własnych potrzeb. ABW to funkcja pozwalająca kamerze na dostosowanie balansu bieli w zależności od warunków oświetleniowych w jakiej obecnie pracuje. Kamera z funkcją
BLC - kompensacja światła wstecznego
Podstawowa funkcja w którą wyekwipowana jest już większość przystępnych kamer, kompensuje ona efekt światła wstecznego. W sytuacji skierowania kamery w stronę silnego źródła światła pojawia się efekt zaciemnienia pierwszego planu technika BLC w pewnym zakresie likwiduje ten problem przez rozjaśnienie pierwszego planuj. Rozjaśnienie to integruje się w dodatku z rozjaśnieniem tła, jednak funkcja ta jest jak najmocniej przydatna ponieważ umożliwia obserwację pierwszego planu i ogólnie wpływa na polepszenie obrazu w opisanych warunkach
AGC - samoczynna regulacja wzmocnienia (Automatic gain control)
AGC To układ zezwalający utrzymywać stałą jasność otrzymywanego obrazu niezależnie od zmian oświetlenia. Funkcja ta polega na utrzymaniu średniej wartości jasności obrazu,przez wzmocnienie(bądź obniżenie) sygnału odbieranego z przetwornika. Wzmocnienie sygnału pozwala uzyskać obraz nawet w przypadku słabego oświetlenia, ale wraz z wzrostem wzmocnienia zaczynają pojawiać się szumy. Parametr wzmocnienia sygnału jedynie wtedy kiedy spada on poniżej pewnego progu. DNR - Cyfrowa redukcja szumów (digital noise reduction)
Jeżeli Kamera pracuje przy słabym oświetleniu możemy zaobserwować na uzyskanym obrazie ciemniejsze i jaśniejsze plamy noszące nazwę szumów. Plamy te nie tylko ograniczają jakość uzyskanego obrazu, lecz także rozszerzają objętość uzyskanych plików. W takiej sytuacji nad wyraz pomocna jest funkcja DNR której zadaniem jest cyfrowa redukcja tych szumów co skutkuje widoczniejszym i bardziej szczegółowym obrazem przy słabym oświetleniu. (F-DNR) Kolejna funkcja cyfrowego poprawiania obrazu, funkcja zaprojektowana z myślą o poprawie czytelności obrazu z kamery pracującej w trudnych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, mgła czy choćby smog. Funkcja DEFOG (F-DNR) może być też różnie nazywana w zależności od producenta, lecz cechą wspólną jest wykorzystanie cyfrowej obróbki obrazu w celu uzyskania pokaźniejszego obrazu w opisanych powyżej warunkach
HLC - kompensacja światła reflektorów (Highlight compensation)
zaawansowana funkcja zezwalająca skompensować prześwietlone części obrazu. Funkcja ta perfekcyjnie pasuje do kamer pracujących w niezwykle skomplikowanych warunkach oświetleniowych, eliminując możliwość nieskomplikowanego oślepienia kamery silną wiązką światła. Kamery z funkcją HLC w szczególności idealnie nadają się do odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. technologia WDR i D-WDR
Układ zezwalający uzyskać znaczny zakres dynamiki obrazu. Kamera przy użyciu specjalnych algorytmów do analizy naświetlenia obrazu używa dynamicznej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli przetwornika kamery w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych składników. Wynikiem działania tej funkcji jest możliwość uzyskania widocznego i w miarę jednolicie naświetlonego obrazu zarówno w ciemnych i nad wyraz jasnych fragmentach jednej sceny. Standardową sytuacją gdzie wyśmienicie sprawdza się WDR jest kamera w środku budynku patrząca na wejście, wówczas dochodzi niejednokrotnie do nad wyraz szerokiego kontrastu między jasnością na zewnątrz i w środku budynku. Kamery bez WDR dostosowywaną jasność do jednej z tych wartości pozostawiając drugą nieczytelną (w pełni zaciemnioną albo prześwietloną) Należy w dodatku zwrócić uwagę i rozgraniczyć funkcję WDR od DWDR grze DWDR oznacza Digital WDR czyli elektroniczne poszerzenie dynamiki. Obie funkcje mają identyczne zadanie jednak „fizyczny WDR głównie uzyskuje zauważalnie udoskonalone rezultaty
DIS - Cyfrowa stabilizacja obrazuFunkcja stabilizacji obrazu przydatna jest w sytuacjach gdy kamera zamontowana jest na mniej zrównoważonym podłożu takim jak pojazdy, czy wysunięte komponenty przenoszące drgania w wyniku np. Siły wiatru. Elektroniczna stabilizacja radzi sobie wówczas szczególnie poprawnie i wyraźnie udoskonala jakość obrazu. Należy pamiętać iż nadal jest to stabilizacja elektroniczna a nie mechaniczna i zakres jej działania jest ograniczony to w większości sytuacji spisuje się nad wyraz korzystnie stanowczo udoskonalając obraz. Monitoring - najważniejsze funkcje technologiczne Kamery CCTV - słownik pojęć WDR (Wide Dynamic Range) - wielki zakres dynamiki, który redukuej solidnie kontrastowe albo prześwietlone sceny poprzez łączenie klatek o przeróżnym czasie naświetlenia obrazu, dzięki czemu obraz jest optymalne naświetlony.
3DNR - (3-Dimensional Noise Reduction) - Trójwymiarowa redukcja szumów dwukrotnie analizuje pojedyncze klatki video, gdzie piksele stanowiące szum są identyfikowane i korygowane. Przy słabym oświetleniu kamery zaczynają budować szumy i śnieżenia które z kolei mogą niepotrzebnie aktywować detekcję ruchu w rejestratorze. Funkcja wyjątkowo przydatna przy identyfikacji osób znajdujących się w nocy we wnętrzu samochodu lub przy monitorowaniu podziemnych parkingów.
AGC - (Auto Gain Control) - Funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System samoczynnie dopasowuje jasność obrazu, tak żeby kamera pracowała z słuszną produktywnośćią zachowując prawidłową jakość obrazu.
BLC - (Back Light Compensation) - Funkcja służąca do sterowania światłem wsteczny. Zezwala na eliminację efektu powstającego gdy kamera jest skierowana w stronę silnego źródła światła, czyli kiedy pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny.
HLC - (Highlight Compensation) - Kompensacja solidnego oświetlenia umożliwia identyfikacje silnych źródeł światłą i automatyczne zniwelowanie ich oddziaływania na przetwornik kamery.
AWB - (Auto White Balance) - zezwala na kamerze dopasowanie koloru wyjściowego w celu uzyskania jak najistotniej naturalnych barw, niezależnie od panującego oświetlenia. Technika ta poprawia także nasycenie i odwzorowanie kolorów na obrazie.
ICR - (Mechanicznie usuwany filtr podczerwieni) - Filtr podczerwieni w ciągu dnia udoskonala odzwierciedlanie kolorów, a w w warunkach słabego oświetlenia zostaje automatycznie usunięty, dzięki czemu kamera może współpracować z oświetlaczami podczerwieni.
ROI - (Region of Interest) - Funkcja umożliwiająca określenie wybranych obszarów kadru obrazu, które będą nagrywane z wyższą jakością. Pozostałą część obrazu będzie rejestrowana z niższą jakością co pozwoli na lepsze użycie procesora obrazu w kamerach i ograniczenie koniecznego pasma sieciowego.
Defog - Funkcja przydatna w trakcie występowania mgły lub dymu gdyż rozszerza jakość obrazu przez wyostrzanie szczegółów. Pozwala dodatkowo na uwydatnienie szczegółów w sytuacji opadów deszczu lub śniegu.
IK10 - Parametr powiadamiający o wytrzymałości urządzenia na uderzenia. Kamera w takiej obudowie nadaje się do pracy w środowisku narażonym na uszkodzenie takim jak boiska, klatki schodowe czy środki transportu miejskiego.
LPR - (License Plate Recognition) - System do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów składający się z odpowiednio dostosowanych kamer i oprogramowania dokonującego analizy obrazu.
AES - (Auto Electronic Shutter) - zadaniem funkcji AES jest wydłużenie czasu otwarcia migawki, dzięki temu uzyskujemy dłuższy czas naświetlenia matrycy przetwornika, co zezwala na wyświetlenie jaśniejszego obrazu obserwowanej strefy.
EIS - (Electronic Image Stabilization) - Elektroniczne stabilizowanie obrazu niwelujące rozmycie obrazu w trakcie wstrząsów.
Auto tracking - technika wykorzystywana w kamerach obrotowych PTZ. Kamera po wykryciu ruchu w polu widzenia samoczynnie rozpoczyna sterowanie korpusem podążając za śledzonym obiektem, aż zniknie z obszaru widzenia.
Kompresja H.264/MPEG4/MJPEG - Od rodzaju kompresji należy zajmowanie miejsca na dysku twardym. Wariant i jakość zastosowanego kodeka bezpośrednio wpływa na jakość obrazu uzyskanego podczas odtwarzania z archiwum.
Klasa szczelności IP66, IP67 - Określa stopień ochrony kamery przed wniknięciem do środka pokrywy ciał stałych lub cieczy. Pierwsza cyfra sygnalizuje o zabezpieczeniu kamery przed ciałami stałymi, a druga cyfra informuje o zabezpieczeniu przed wnikaniem wody.
Maska prywatności - zezwala na wykluczenie miejsc, których nie chcemy obserwować, nie zmieniając przy tym obszaru widzenia kamery. Pozwala na to nałożenie na obraz czarnej ramki.
MOTO ZOOM - Funkcja zdalnej regulacji ogniskowej obiektywu zezwala na konfigurowanie kadru instalowanej kamery.
Ogniskowa - Odległosć miedzy soczewką, a punktem głównym układu optycznego. Im mniejsza ogniskowa tym obszerniejszy kąt widzenia ma kamera, a czym obszerniejsza ogniskowa tym pokaźniejsze zbliżenie.
ONVIF - (Open Network Video Interface Forum) - Uniwersalny protokół standaryzujący komunikację maszyn różnych producentów w systemach monitoringu IP.OSD - (On Screen Display) - Większość nowoczesnych kamer pozostała wyekwipowana menu OSD pozwalające na komfortową edycję parametrów kamery.
Oświetlacz IR - (Infra Red) - Urządzenie elektroniczne emitujące niewidzialne światło podczerwieni, które odbija się od monitorowanych obiektów, dzięki czemu obiekty są widoczne w ciemności.
PoE - (Power over Ethernet) - technika pozwalająca przesyłać zarówno wizję jak i zasilanie w jednym przewodzie UTP.
3-Axis - Regulacja obiektywu kamery w trzech płaszczyznach: poziomym, pionowym i ukośnym.
AI - (Auto Irys) - Dzięki tej funkcji obiektyw przesłoną reguluje ilość światła dostarczanego do kamery. Obiektyw z tą funkcją powinien być użytkowany w warunkach zmiennego oświetlenia i współpraca z tą funkcją wymaga kamery posiadającą wyjście AI.
Detekcja audio - Dzięki tej funkcji osiągalne jest uruchomienie alarmy albo rozpoczęcie nagrywania w momencie wykrycia dźwięku w kamerach z zaimplementowanym mikrofonem.
Detekcja ruchu - Funkcja namierzająca ruch w monitorowanym obrazie. Po wykryciu ruchu możliwe jest np. Wywołanie alarmu czy rozpoczęcie nagrywania.

zadzwoń i zapytaj o rabat
(22 672-36-36) (505-130-571)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.