Menu

Kamera BCS-DMQE2200IR3

Cechy produktu

 • Producent BCS 

Opis

Kamera BCS-DMQE2200IR3-G BCS-DMQE2200IR3-B – wersja w białej obudowie Charakterystyka:
 • Przetwornik 1/2,9" CMOS AR 0237
 • Wysoka rozdzielczość do 1920x1080 (1080p)
 • Kamera 4w1: HD-CVI, Analog, AHD, HD-TVI
 • Mechaniczny filtr podczerwieni
 • Cyfrowa redukcja szumów DNR
 • Funkcje AGC, BLC, AWB, DWDR
 • Menu ekranowe OSD
 • Obiektyw stałoogniskowy 2,8mm
 • Promiennik podczerwieni o zasięgu do 30m
 • Dwie diody nowej generacji o wydłużonym czasie świecenia do 50 000 godzin
 • Szyba dzielona z kołnierzem oddzielającym promiennik od obiektywu
 • Uchwyt korpusu kamery 3D
 • pokrywa zewnętrzna IP66
 • Zabezpieczenie przed zmianą polaryzacji zasilania
 • Zasilanie 12VDC
tablica kompatybilności: Kamery/Uchwyty, akcesoria Najważniejsze funkcje AWB - automatyczny balans bieli (automatic white balance)
ABW dostosowuje odcień wyjściowy do temperatury barwy światła co osiągalnie wiernie odwzorowuje kolory i nasycenie obrazu w każdych warunkach. ABW jest podstawową funkcją w każdej kamerze, bardziej zaawansowane kamery oferują możliwość ustawień ręcznych i dostosowywania balansu bieli do własnych potrzeb. ABW to funkcja pozwalająca kamerze na dobranie balansu bieli w zależności od warunków oświetleniowych w jakiej obecnie pracuje. Kamera z funkcją
BLC - kompensacja światła wstecznego
Podstawowa funkcja w którą wyekwipowana jest już większość przystępnych kamer, kompensuje ona efekt światła wstecznego. W sytuacji skierowania kamery w stronę silnego źródła światła pojawia się efekt zaciemnienia pierwszego planu technika BLC w pewnym zakresie eliminuje ten problem poprzez rozjaśnienie pierwszego planuj. Rozjaśnienie to konsoliduje się również z rozjaśnieniem tła, jednak funkcja ta jest jak najbardziej przydatna ponieważ umożliwia obserwację pierwszego planu i ogólnie wpływa na polepszenie obrazu w opisanych warunkach
AGC - samoczynna regulacja wzmocnienia (Automatic gain control)
AGC To układ pozwalający utrzymywać stałą jasność otrzymywanego obrazu niezależnie od zmian oświetlenia. Funkcja ta polega na utrzymaniu przeciętnej wartości jasności obrazu,poprzez wzmocnienie(bądź obniżenie) sygnału odbieranego z przetwornika. Wzmocnienie sygnału pozwala uzyskać obraz choćby w sytuacji słabego oświetlenia, ale wraz z wzrostem wzmocnienia zaczynają pojawiać się szumy. Parametr wzmocnienia sygnału tylko wtedy kiedy spada on poniżej pewnego progu. DNR - Cyfrowa redukcja szumów (digital noise reduction)
Jeżeli Kamera pracuje przy słabym oświetleniu możemy zaobserwować na uzyskanym obrazie ciemniejsze i jaśniejsze plamy noszące nazwę szumów. Plamy te nie tylko ograniczają jakość uzyskanego obrazu, ale także zwiększają pojemność uzyskanych plików. W takiej sytuacji niezwykle pomocna jest funkcja DNR której zadaniem jest cyfrowa redukcja tych szumów co skutkuje wyraźniejszym i bardziej szczegółowym obrazem przy słabym oświetleniu. (F-DNR) Kolejna funkcja cyfrowego udoskonalania obrazu, funkcja zaprojektowana z myślą o poprawie czytelności obrazu z kamery pracującej w trudnych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, mgła czy nawet smog. Funkcja DEFOG (F-DNR) może być także różnie nazywana w zależności od producenta, ale cechą wspólną jest wykorzystanie cyfrowej obróbki obrazu w celu uzyskania wyraźniejszego obrazu w opisanych powyżej warunkach
HLC - kompensacja światła reflektorów (Highlight compensation)
zaawansowana funkcja pozwalająca skompensować prześwietlone części obrazu. Funkcja ta nieprzeciętnie nadaje się do kamer pracujących w nad wyraz trudnych warunkach oświetleniowych, eliminując możliwość przystępnego oślepienia kamery silną wiązką światła. Kamery z funkcją HLC w szczególności doskonale nadają się do odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. technologia WDR i D-WDR
Układ zezwalający uzyskać spory zakres dynamiki obrazu. Kamera przy użyciu specjalnych algorytmów do analizy naświetlenia obrazu używa dynamicznej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli przetwornika kamery w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych komponentów. Efektem działania tej funkcji jest możliwość uzyskania wyraźnego i w miarę jednolicie naświetlonego obrazu zarówno w ciemnych i wyjątkowo jasnych fragmentach jednej sceny. Typową sytuacją gdzie genialnie sprawdza się WDR jest kamera wewnątrz budynku patrząca na wejście, wówczas dochodzi niejednokrotnie do bardzo pokaźnego kontrastu pomiędzy jasnością na zewnątrz i w środku budynku. Kamery bez WDR dostosowywaną jasność do jednej z tych wartości pozostawiając drugą nieczytelną (kompletnie zaciemnioną albo prześwietloną) Należy też zwrócić uwagę i rozgraniczyć funkcję WDR od DWDR grze DWDR oznacza Digital WDR czyli elektroniczne poszerzenie dynamiki. Obie funkcje mają identyczne zadanie jednak „fizyczny WDR z zasady uzyskuje zauważalnie ulepszone rezultaty
DIS - Cyfrowa stabilizacja obrazuFunkcja stabilizacji obrazu przydatna jest w sytuacjach gdy kamera zamontowana jest na mniej stabilnym podłożu takim jak pojazdy, czy wysunięte elementy przenoszące drgania w wyniku np. Siły wiatru. Elektroniczna stabilizacja radzi sobie wówczas nad wyraz korzystnie i wyraźnie ulepsza jakość obrazu. Należy pamiętać że nadal jest to stabilizacja elektroniczna a nie mechaniczna i zakres jej działania jest ograniczony to w większości sytuacji spisuje się wyjątkowo prawidłowo zasadniczo ulepszając obraz. Monitoring - najważniejsze funkcje technologiczne Kamery CCTV - słownik pojęć WDR (Wide Dynamic Range) - wielki zakres dynamiki, który redukuej solidnie kontrastowe albo prześwietlone sceny przez łączenie klatek o różnym czasie naświetlenia obrazu, dzięki temu obraz jest adekwatne naświetlony.
3DNR - (3-Dimensional Noise Reduction) - Trójwymiarowa redukcja szumów dwukrotnie analizuje pojedyncze klatki video, gdzie piksele stanowiące szum są identyfikowane i korygowane. Przy słabym oświetleniu kamery zaczynają tworzyć szumy i śnieżenia które z kolei mogą niepotrzebnie aktywować detekcję ruchu w rejestratorze. Funkcja nad wyraz przydatna przy identyfikacji osób znajdujących się w nocy w środku samochodu lub przy monitorowaniu podziemnych parkingów.
AGC - (Auto Gain Control) - Funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System samoczynnie dostosowuje jasność obrazu, tak aby kamera pracowała z słuszną produktywnośćią zachowując prawidłową jakość obrazu.
BLC - (Back Light Compensation) - Funkcja służąca do sterowania światłem wsteczny. Zezwala na eliminację efektu powstającego gdy kamera jest skierowana w stronę silnego źródła światła, czyli kiedy pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny.
HLC - (Highlight Compensation) - Kompensacja konkretnego oświetlenia zezwala na identyfikacje silnych źródeł światłą i samoczynne zniwelowanie ich oddziaływania na przetwornik kamery.
AWB - (Auto White Balance) - umożliwia kamerze przypasowanie koloru wyjściowego w celu uzyskania jak najbardziej naturalnych odcieni, niezależnie od panującego oświetlenia. Technologia ta poprawia także nasycenie i odwzorowanie odcieni na obrazie.
ICR - (Mechanicznie usuwany filtr podczerwieni) - Filtr podczerwieni w ciągu dnia poprawia odzwierciedlanie odcieni, a w w warunkach słabego oświetlenia zostaje automatycznie usunięty, dzięki temu kamera może współpracować z oświetlaczami podczerwieni.
ROI - (Region of Interest) - Funkcja umożliwiająca określenie wybranych obszarów kadru obrazu, które będą nagrywane z wyższą jakością. Pozostałą część obrazu będzie rejestrowana z niższą jakością co pozwoli na ulepszone użycie procesora obrazu w kamerach i ograniczenie niezbędnego pasma sieciowego.
Defog - Funkcja przydatna w trakcie występowania mgły lub dymu gdyż zwiększa jakość obrazu przez wyostrzanie szczegółów. Pozwala jeszcze na uwydatnienie szczegółów w sytuacji opadów deszczu albo śniegu.
IK10 - Parametr powiadamiający o oporności urządzenia na uderzenia. Kamera w takiej obudowie nadaje się do pracy w środowisku narażonym na zniszczenie takim jak boiska, klatki schodowe czy środki transportu miejskiego.
LPR - (License Plate Recognition) - System do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów składający się z odpowiednio przypasowanych kamer i oprogramowania dokonującego analizy obrazu.
AES - (Auto Electronic Shutter) - zadaniem funkcji AES jest wydłużenie czasu otwarcia migawki, dzięki czemu uzyskujemy dłuższy czas naświetlenia matrycy przetwornika, co pozwala na wyświetlenie jaśniejszego obrazu obserwowanej strefy.
EIS - (Electronic Image Stabilization) - Elektroniczne stabilizowanie obrazu niwelujące rozmycie obrazu w trakcie wstrząsów.
Auto tracking - technika używana w kamerach obrotowych PTZ. Kamera po wykryciu ruchu w polu widzenia samoczynnie inicjuje sterowanie korpusem podążając za śledzonym obiektem, aż zniknie z obszaru widzenia.
Kompresja H.264/MPEG4/MJPEG - Od typu kompresji należy zajmowanie miejsca na dysku twardym. Rodzaj i jakość zastosowanego kodeka bezpośrednio wpływa na jakość obrazu uzyskanego podczas odtwarzania z archiwum.
Klasa szczelności IP66, IP67 - Określa stopień ochrony kamery przed wniknięciem do środka pokrywy ciał stałych lub cieczy. Pierwsza cyfra powiadamia o zabezpieczeniu kamery przed ciałami stałymi, a druga cyfra zawiadamia o zabezpieczeniu przed wnikaniem wody.
Maska prywatności - zezwala na wykluczenie miejsc, których nie chcemy obserwować, nie zmieniając przy tym obszaru widzenia kamery. Umożliwia to nałożenie na obraz czarnej ramki.
MOTO ZOOM - Funkcja zdalnej regulacji ogniskowej obiektywu zezwala na konfigurowanie kadru instalowanej kamery.
Ogniskowa - Odległosć miedzy soczewką, a punktem głównym układu optycznego. Im mniejsza ogniskowa tym większy kąt widzenia ma kamera, a czym większa ogniskowa tym pokaźniejsze zbliżenie.
ONVIF - (Open Network Video Interface Forum) - Uniwersalny protokół standaryzujący komunikację urządzeń różnorodnych producentów w systemach monitoringu IP.OSD - (On Screen Display) - Większość progresywnych kamer została zaopatrzona menu OSD pozwalające na wygodną edycję parametrów kamery.
Oświetlacz IR - (Infra Red) - Urządzenie elektroniczne emitujące niewidzialne światło podczerwieni, które odbija się od monitorowanych obiektów, dzięki czemu obiekty są widoczne w ciemności.
PoE - (Power over Ethernet) - technika pozwalająca przesyłać równocześnie wizję jak i zasilanie w jednym przewodzie UTP.
3-Axis - Regulacja obiektywu kamery w trzech płaszczyznach: poziomym, pionowym i ukośnym.
AI - (Auto Irys) - Dzięki tej funkcji obiektyw przesłoną reguluje liczba światła dostarczanego do kamery. Obiektyw z tą funkcją powinien być używany w warunkach zmiennego oświetlenia i współpraca z tą funkcją wymaga kamery mającą wyjście AI.
Detekcja audio - Dzięki tej funkcji realne jest uruchomienie alarmy lub rozpoczęcie nagrywania w chwili wykrycia dźwięku w kamerach z zastosowanym mikrofonem.
Detekcja ruchu - Funkcja wyłapująca ruch w monitorowanym obrazie. Po wykryciu ruchu możliwe jest np. Wywołanie alarmu czy rozpoczęcie nagrywania. zadzwoń i zapytaj o rabat
(22 114-63-53) (505-130-571)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.