Menu

Kamera BCS-DMQE3200IR3

Cechy produktu

 • Producent BCS 

Opis

Kamera BCS-DMQ3200IR3
Nowość na rynku: Uniwersalna kamera kompatybilna z wszystkimi systemami (CVBS, AHD, CVI, TVI) po kablu koncentrycznym. Zewnętrzna kamera kopułkowa wysokiej rozdzielczości 1080p ze zmiennym obiektywem 2,8~12mm i zintegrowanym promiennikiem podczerwieni o wydłużonym czasie swiecenia do 50 000h, zasięgu do 30m i mechaniczny filtr podczerwieni pozwalają kamerze prezentować korzystnej jakości obraz, przy całkowitym braku światła widzialnego. Różne funkcje, m.in. AGC, AES i inne pozwalają na prezentowanie obrazu udoskonalonej jakości. Kamera zasilana jest napięciem 12 VDC. BCS-DMQE3200IR3-B – wersja w białej obudowie Charakterystyka:
 • Przetwornik 1/2.7" Aptina CMOS AR0230
 • Wysoka rozdzielczość do 1920x1080 (1080p),
 • Mechaniczny filtr podczerwieni,
 • Funkcje AGC, AES, BLC, DWDR
 • regulowany obiektyw 2,8 ~ 12mm
 • Promiennik podczerwieni o zasięgu do 30m
 • Diody o wydłużonym czasie świecenia do 50 000 godzin,
 • Szyba dzielona z kołnierzem oddzielającym promiennik od obiektywu,
 • Łatwa instalacja i ustawienie pokrywy,
 • Cztery tryby pracy: HDCVI, HDTVI, AHD, ANALOG,
 • pokrywa zewnętrzna IP66,
 • Zasilanie 12VDC.
Specyfikacja: tabela kompatybilności: Kamery/Uchwyty, akcesoria
Najważniejsze funkcje AWB - samoczynny balans bieli (automatic white balance)
ABW dopasowuje kolor wyjściowy do temperatury barwy światła co możliwie wiernie odwzorowuje odcienie i nasycenie obrazu w każdych warunkach. ABW jest podstawową funkcją w każdej kamerze, bardziej nowoczesne kamery proponują możliwość ustawień ręcznych i regulowania balansu bieli do własnych potrzeb. ABW to funkcja zezwalająca kamerze na przypasowanie balansu bieli w zależności od warunków oświetleniowych w jakiej obecnie pracuje. Kamera z funkcją
BLC - kompensacja światła wstecznego
Podstawowa funkcja w którą wyekwipowana jest już większość dostępnych kamer, kompensuje ona efekt światła wstecznego. W przypadku skierowania kamery w stronę silnego źródła światła pojawia się efekt zaciemnienia pierwszego planu technologia BLC w pewnym zakresie usuwa ten problem poprzez rozjaśnienie pierwszego planuj. Rozjaśnienie to konsoliduje się także z rozjaśnieniem tła, jednak funkcja ta jest jak najszczególniej przydatna ponieważ zezwala na obserwację pierwszego planu i ogólnie wpływa na polepszenie obrazu w opisanych warunkach
AGC - samoczynna regulacja wzmocnienia (Automatic gain control)
AGC To układ pozwalający utrzymywać stałą jasność otrzymywanego obrazu niezależnie od zmian oświetlenia. Funkcja ta polega na utrzymaniu przeciętnej wartości jasności obrazu,przez wzmocnienie(bądź obniżenie) sygnału odbieranego z przetwornika. Wzmocnienie sygnału pozwala uzyskać obraz choćby w sytuacji słabego oświetlenia, ale wraz z wzrostem wzmocnienia zaczynają pojawiać się szumy. Parametr wzmocnienia sygnału wyłącznie wtedy kiedy spada on poniżej pewnego progu. DNR - Cyfrowa redukcja szumów (digital noise reduction)
Jeżeli Kamera pracuje przy słabym oświetleniu możemy zaobserwować na uzyskanym obrazie ciemniejsze i jaśniejsze plamy noszące nazwę szumów. Plamy te nie tylko zniżają jakość uzyskanego obrazu, lecz także rozszerzają pojemność uzyskanych plików. W takiej sytuacji nad wyraz pomocna jest funkcja DNR której zadaniem jest cyfrowa redukcja tych szumów co skutkuje istotniejszym i bardziej szczegółowym obrazem przy słabym oświetleniu. (F-DNR) Kolejna funkcja cyfrowego poprawiania obrazu, funkcja zaprojektowana z myślą o poprawie czytelności obrazu z kamery pracującej w trudnych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, mgła czy choćby smog. Funkcja DEFOG (F-DNR) może być także różnie nazywana w zależności od producenta, ale cechą wspólną jest zastosowanie cyfrowej obróbki obrazu w celu uzyskania istotniejszego obrazu w opisanych powyżej warunkach
HLC - kompensacja światła reflektorów (Highlight compensation)
zaawansowana funkcja pozwalająca skompensować prześwietlone części obrazu. Funkcja ta świetnie pasuje do kamer pracujących w nad wyraz nieprzystępnych warunkach oświetleniowych, eliminując możliwość prostego oślepienia kamery silną wiązką światła. Kamery z funkcją HLC w szczególności świetnie nadają się do odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. technika WDR, a także D-WDR
Układ zezwalający uzyskać znaczny zakres dynamiki obrazu. Kamera przy użyciu specjalnych algorytmów do analizy naświetlenia obrazu używa intensywnej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli przetwornika kamery w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych komponentów. Konsekwencją działania tej funkcji jest możliwość uzyskania pokaźnego i w miarę jednolicie naświetlonego obrazu równocześnie w ciemnych i bardzo jasnych fragmentach jednej sceny. Standardową sytuacją gdzie genialnie sprawdza się WDR jest kamera w środku budynku patrząca na wejście, wówczas dochodzi niejednokrotnie do niezwykle dużego kontrastu pomiędzy jasnością na zewnątrz i w środku budynku. Kamery bez WDR regulowaną jasność do jednej z tych wartości pozostawiając drugą nieczytelną (kompletnie zaciemnioną albo prześwietloną) Należy w dodatku zwrócić uwagę i rozgraniczyć funkcję WDR od DWDR grze DWDR oznacza Digital WDR czyli elektroniczne poszerzenie dynamiki. Obie funkcje mają identyczne zadanie jednak „fizyczny WDR przeważnie uzyskuje zauważalnie udoskonalone rezultaty
DIS - Cyfrowa stabilizacja obrazuFunkcja stabilizacji obrazu przydatna jest w sytuacjach gdy kamera zamontowana jest na mniej stabilnym podłożu takim jak pojazdy, czy wysunięte części przenoszące drgania w wyniku np. Siły wiatru. Elektroniczna stabilizacja radzi sobie wówczas niezwykle poprawnie i istotnie udoskonala jakość obrazu. Należy pamiętać że nadal jest to stabilizacja elektroniczna a nie mechaniczna i zakres jej działania jest ograniczony to w większości sytuacji spisuje się nad wyraz dobrze zasadniczo polepszając obraz. Monitoring - najważniejsze funkcje techniczne Kamery CCTV - słownik pojęć WDR (Wide Dynamic Range) - duży zakres dynamiki, który redukuej mocno kontrastowe albo prześwietlone sceny poprzez łączenie klatek o rozmaitym czasie naświetlenia obrazu, dzięki temu obraz jest optymalne naświetlony.
3DNR - (3-Dimensional Noise Reduction) - Trójwymiarowa redukcja szumów dwukrotnie analizuje pojedyncze klatki video, gdzie piksele stanowiące szum są identyfikowane i korygowane. Przy słabym oświetleniu kamery zaczynają budować szumy i śnieżenia które z kolei mogą niepotrzebnie aktywować detekcję ruchu w rejestratorze. Funkcja wyjątkowo przydatna przy identyfikacji osób znajdujących się w nocy wewnątrz samochodu albo przy monitorowaniu podziemnych parkingów.
AGC - (Auto Gain Control) - Funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System automatycznie dopasowuje jasność obrazu, tak aby kamera pracowała z optymalną sprawnośćią zachowując korzystną jakość obrazu.
BLC - (Back Light Compensation) - Funkcja służąca do sterowania światłem wsteczny. Pozwala na eliminację efektu powstającego gdy kamera jest skierowana w stronę silnego źródła światła, czyli kiedy pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny.
HLC - (Highlight Compensation) - Kompensacja mocnego oświetlenia umożliwia identyfikacje silnych źródeł światłą i automatyczne zniwelowanie ich oddziaływania na przetwornik kamery.
AWB - (Auto White Balance) - umożliwia kamerze dostosowanie koloru wyjściowego w celu uzyskania jak najmocniej naturalnych kolorów, niezależnie od panującego oświetlenia. Technologia ta poprawia także nasycenie i odwzorowanie odcieni na obrazie.
ICR - (Mechanicznie usuwany filtr podczerwieni) - Filtr podczerwieni w ciągu dnia ulepsza odzwierciedlanie kolorów, a w w warunkach słabego oświetlenia zostaje automatycznie usunięty, dzięki czemu kamera może współpracować z oświetlaczami podczerwieni.
ROI - (Region of Interest) - Funkcja umożliwiająca określenie wybranych obszarów kadru obrazu, które będą nagrywane z wyższą jakością. Pozostałą część obrazu będzie rejestrowana z niższą jakością co pozwoli na udoskonalone wykorzystanie procesora obrazu w kamerach oraz ograniczenie koniecznego pasma sieciowego.
Defog - Funkcja przydatna w trakcie występowania mgły albo dymu gdyż powiększa jakość obrazu przez wyostrzanie szczegółów. Pozwala jeszcze na uwydatnienie szczegółów w sytuacji opadów deszczu lub śniegu.
IK10 - Parametr sygnalizujący o niepodatności urządzenia na uderzenia. Kamera w takiej obudowie nadaje się do pracy w środowisku narażonym na uszkodzenie takim jak boiska, klatki schodowe czy środki transportu miejskiego.
LPR - (License Plate Recognition) - System do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów składający się z stosownie dobranych kamer i oprogramowania dokonującego analizy obrazu.
AES - (Auto Electronic Shutter) - zadaniem funkcji AES jest wydłużenie czasu otwarcia migawki, dzięki czemu uzyskujemy dłuższy czas naświetlenia matrycy przetwornika, co pozwala na wyświetlenie jaśniejszego obrazu obserwowanej strefy.
EIS - (Electronic Image Stabilization) - Elektroniczne stabilizowanie obrazu niwelujące rozmycie obrazu podczas wstrząsów.
Auto tracking - technologia wykorzystywana w kamerach obrotowych PTZ. Kamera po wykryciu ruchu w polu widzenia samoczynnie zaczyna sterowanie korpusem podążając za śledzonym obiektem, aż zniknie z obszaru widzenia.
Kompresja H.264/MPEG4/MJPEG - Od rodzaju kompresji należy zajmowanie miejsca na dysku twardym. Rodzaj i jakość zastosowanego kodeka bezpośrednio wpływa na jakość obrazu uzyskanego podczas odtwarzania z archiwum.
Klasa szczelności IP66, IP67 - Określa stopień ochrony kamery przed wniknięciem do środka obudowy ciał stałych albo cieczy. Pierwsza cyfra zawiadamia o zabezpieczeniu kamery przed ciałami stałymi, a druga cyfra sygnalizuje o zabezpieczeniu przed wnikaniem wody.
Maska prywatności - umożliwia wykluczenie miejsc, których nie chcemy obserwować, nie zmieniając przy tym obszaru widzenia kamery. Zezwala na to nałożenie na obraz czarnej ramki.
MOTO ZOOM - Funkcja zdalnej regulacji ogniskowej obiektywu zezwala na konfigurowanie kadru instalowanej kamery.
Ogniskowa - Odległosć miedzy soczewką, a punktem głównym układu optycznego. Im mniejsza ogniskowa tym pokaźniejszy kąt widzenia ma kamera, a czym obszerniejsza ogniskowa tym większe zbliżenie.
ONVIF - (Open Network Video Interface Forum) - Uniwersalny protokół standaryzujący komunikację sprzętów najróżniejszych producentów w systemach monitoringu IP.OSD - (On Screen Display) - Większość nowoczesnych kamer pozostała zaopatrzona menu OSD pozwalające na wygodną edycję parametrów kamery.
Oświetlacz IR - (Infra Red) - Urządzenie elektroniczne emitujące niewidzialne światło podczerwieni, które odbija się od monitorowanych obiektów, dzięki temu obiekty są widoczne w ciemności.
PoE - (Power over Ethernet) - technologia pozwalająca przesyłać równocześnie wizję jak i zasilanie w jednym przewodzie UTP.
3-Axis - Regulacja obiektywu kamery w trzech płaszczyznach: poziomym, pionowym i ukośnym.
AI - (Auto Irys) - Dzięki tej funkcji obiektyw przesłoną reguluje ilość światła dostarczanego do kamery. Obiektyw z tą funkcją powinien być używany w warunkach zmiennego oświetlenia, a także współpraca z tą funkcją wymaga kamery mającą wyjście AI.
Detekcja audio - Dzięki tej funkcji realne jest uruchomienie alarmy albo rozpoczęcie nagrywania w chwili wykrycia dźwięku w kamerach z zaimplementowanym mikrofonem.
Detekcja ruchu - Funkcja namierzająca ruch w monitorowanym obrazie. Po wykryciu ruchu możliwe jest np. Wywołanie alarmu czy rozpoczęcie nagrywania.

zadzwoń i zapytaj o rabat
(22 672-36-36) (505-130-571)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.