Menu

Kamera BCS-SDHC2230-II

Cechy produktu

 • Producent BCS 

Opis

Kamera BCS-SDHC2230-II
Obrotowa kamera kopułowa 2 megapixelowa FULL HD, z obiektywem zmiennoogniskowym i samoczynną ostrością. Obiektyw o ogniskowej 4,3 mm~129mm pozwala w obfitym zakresie regulować kąt widzenia kamery. Funkcja DWDR udoskonalająca dynamikę kamery wyciąga obszerniejszą ilość szczegółów z kontrastowego planu obserwacyjnego. Dopełniające uchwyt montażowe pozwalają na zamocowanie kamery zarówno na ścianie jak i suficie albo słupie. Obracanie kamerą daje możliwość aktywnej zmiany pola widzenia kamery w zależności od potrzeb uzytkownika systemu. Kamera zasilana jest napięciem 24VAC
Specyfikacja kamery:
 • Przetwornik 1/2.8" Exmor CMOS 2 Megapixelowy
 • Zoom optyczny 30x 4,3mm~129mm
 • Dzień/Noc(ICR), Ultra DNR, Auto iris, Auto focus, AWB, AGC, BLC,
 • Cyfrowa funkcja poszerzonej dynamiki D-WDR
 • Max 25kl/s przy 1080p (1920x1080)
 • standard przesyłania obrazu HDCVI, z możliwością przełączenia na standardową rozdzielczość
 • Do 24 stref prywatności o dowolnych wymiarach
 • zastosowane 2 wejścia i 1 wyjście alarmowe
 • wbudowane wejście audio
 • Sterowanie PTZ przez kabel koncentryczny z rejestratora BCS-CVR lub poprzez RS485
atrybuty PTZ:
 • Max prędkość pracy 500/s, 0 ~ 360 obrotu, -10 ~ 90 auto flip 180
 • 300 presetów (DH-SD), 255 presetów (Pelco-P/D),
 • 5 ścieżek, 5 auto-scan, 8 tras,
 • samoczynne rozpoznawanie głównych protokołów takich jak DH-SD, Pelco-P/D,
 • automatyczny powrót do poprzedniego położenia kamery/obiektywu po zaniku zasilania
 • Ruch w oczekiwaniu: Wywołanie Presetów/Tras oraz innych operacji po określonym czasie (też po okresie bezczynności przy starcie systemu)
 • Inteligentne pozycjonowanie 3D
 • Klasa szczelności IP67
 • Opcjonalnie pokrywa wandaloodporna IK10
 • Łatwa instalacja, przychylna budowa kamery, dostępne uchwyty i adaptery usprawniające montaż kamery,
Specyfikacja techniczna:

zadzwoń i zapytaj o rabat
(22 672-36-36) (505-130-571)

tabelka kompatybilności: Kamery/Uchwyty, akcesoria
Najważniejsze funkcje AWB - samoczynny balans bieli (automatic white balance)
ABW dostosowuje kolor wyjściowy do temperatury barwy światła co możliwie wiernie odwzorowuje odcienie i nasycenie obrazu w każdych warunkach. ABW jest podstawową funkcją w każdej kamerze, bardziej nowoczesne kamery oferują możliwość ustawień ręcznych i dostosowywania balansu bieli do własnych potrzeb. ABW to funkcja zezwalająca kamerze na dostosowanie balansu bieli w zależności od warunków oświetleniowych w jakiej aktualnie pracuje. Kamera z funkcją
BLC - kompensacja światła wstecznego
Podstawowa funkcja w którą wyekwipowana jest już większość przystępnych kamer, kompensuje ona efekt światła wstecznego. W sytuacji skierowania kamery w stronę silnego źródła światła pojawia się efekt zaciemnienia pierwszego planu technologia BLC w pewnym zakresie usuwa ten problem poprzez rozjaśnienie pierwszego planuj. Rozjaśnienie to integruje się dodatkowo z rozjaśnieniem tła, jednak funkcja ta jest jak najistotniej przydatna ponieważ zezwala na obserwację pierwszego planu i ogólnie wpływa na polepszenie obrazu w opisanych warunkach
AGC - automatyczna regulacja wzmocnienia (Automatic gain control)
AGC To układ pozwalający utrzymywać stałą jasność otrzymywanego obrazu niezależnie od zmian oświetlenia. Funkcja ta polega na utrzymaniu przeciętnej wartości jasności obrazu,przez wzmocnienie(bądź obniżenie) sygnału odbieranego z przetwornika. Wzmocnienie sygnału pozwala uzyskać obraz nawet w sytuacji słabego oświetlenia, lecz wraz z wzrostem wzmocnienia zaczynają pojawiać się szumy. Parametr wzmocnienia sygnału wyłącznie wtedy kiedy spada on poniżej pewnego progu. DNR - Cyfrowa redukcja szumów (digital noise reduction)
Jeżeli Kamera pracuje przy słabym oświetleniu możemy zaobserwować na uzyskanym obrazie ciemniejsze i jaśniejsze plamy noszące nazwę szumów. Plamy te nie tylko obniżają jakość uzyskanego obrazu, lecz także powiększają pojemność uzyskanych plików. W takiej sytuacji bardzo pomocna jest funkcja DNR której zadaniem jest cyfrowa redukcja tych szumów co skutkuje znaczniejszym i bardziej szczegółowym obrazem przy słabym oświetleniu. (F-DNR) Kolejna funkcja cyfrowego polepszania obrazu, funkcja zaprojektowana z myślą o poprawie czytelności obrazu z kamery pracującej w skomplikowanych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, mgła czy choćby smog. Funkcja DEFOG (F-DNR) może być również różnie nazywana w zależności od producenta, ale cechą wspólną jest wykorzystanie cyfrowej obróbki obrazu w celu uzyskania wyraźniejszego obrazu w opisanych powyżej warunkach
HLC - kompensacja światła reflektorów (Highlight compensation)
innowacyjna funkcja zezwalająca skompensować prześwietlone komponenty obrazu. Funkcja ta wyśmienicie nadaje się do kamer pracujących w szczególnie niełatwych warunkach oświetleniowych, eliminując możliwość nieskomplikowanego oślepienia kamery silną wiązką światła. Kamery z funkcją HLC w szczególności perfekcyjnie nadają się do odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. technika WDR oraz D-WDR
Układ zezwalający uzyskać obszerny zakres dynamiki obrazu. Kamera przy użyciu specjalnych algorytmów do analizy naświetlenia obrazu używa aktywnej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli przetwornika kamery w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Konsekwencją działania tej funkcji jest możliwość uzyskania znacznego i w miarę jednolicie naświetlonego obrazu jednocześnie w ciemnych i szczególnie jasnych fragmentach jednej sceny. Charakterystyczną sytuacją gdzie idealnie sprawdza się WDR jest kamera we wnętrzu budynku patrząca na wejście, wówczas dochodzi często do niezwykle pokaźnego kontrastu pomiędzy jasnością na zewnątrz i w środku budynku. Kamery bez WDR regulowaną jasność do jednej z tych wartości pozostawiając drugą nieczytelną (w pełni zaciemnioną albo prześwietloną) Należy też zwrócić uwagę i rozgraniczyć funkcję WDR od DWDR grze DWDR oznacza Digital WDR czyli elektroniczne poszerzenie dynamiki. Obie funkcje posiadają identyczne zadanie jednak „fizyczny WDR z zasady uzyskuje zauważalnie udoskonalone rezultaty
DIS - Cyfrowa stabilizacja obrazuFunkcja stabilizacji obrazu przydatna jest w sytuacjach gdy kamera zamontowana jest na mniej zrównoważonym podłożu takim jak pojazdy, czy wysunięte części przenoszące drgania w wyniku np. Siły wiatru. Elektroniczna stabilizacja radzi sobie wówczas bardzo korzystnie i pokaźnie udoskonala jakość obrazu. Należy pamiętać iż nadal jest to stabilizacja elektroniczna a nie mechaniczna i zakres jej działania jest ograniczony to w większości sytuacji spisuje się wyjątkowo korzystnie znacząco poprawiając obraz. Monitoring - najważniejsze funkcje technologiczne Kamery CCTV - słownik pojęć WDR (Wide Dynamic Range) - obfity zakres dynamiki, który redukuej konkretnie kontrastowe lub prześwietlone sceny przez łączenie klatek o najróżniejszym czasie naświetlenia obrazu, dzięki czemu obraz jest stosowne naświetlony.
3DNR - (3-Dimensional Noise Reduction) - Trójwymiarowa redukcja szumów dwukrotnie analizuje pojedyncze klatki video, gdzie piksele stanowiące szum są identyfikowane i korygowane. Przy słabym oświetleniu kamery zaczynają budować szumy i śnieżenia które z kolei mogą niepotrzebnie aktywować detekcję ruchu w rejestratorze. Funkcja szczególnie przydatna przy identyfikacji osób znajdujących się w nocy wewnątrz samochodu lub przy monitorowaniu podziemnych parkingów.
AGC - (Auto Gain Control) - Funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System samoczynnie dostosowuje jasność obrazu, tak żeby kamera pracowała z optymalną skutecznośćią zachowując dobrą jakość obrazu.
BLC - (Back Light Compensation) - Funkcja służąca do sterowania światłem wsteczny. Pozwala na eliminację efektu powstającego gdy kamera jest skierowana w stronę silnego źródła światła, czyli kiedy pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny.
HLC - (Highlight Compensation) - Kompensacja konkretnego oświetlenia umożliwia identyfikacje silnych źródeł światłą i samoczynne zniwelowanie ich oddziaływania na przetwornik kamery.
AWB - (Auto White Balance) - zezwala na kamerze przypasowanie koloru wyjściowego w celu uzyskania jak najmocniej naturalnych odcieni, niezależnie od panującego oświetlenia. Technologia ta poprawia także nasycenie i odwzorowanie kolorów na obrazie.
ICR - (Mechanicznie usuwany filtr podczerwieni) - Filtr podczerwieni w ciągu dnia polepsza odzwierciedlanie kolorów, a w w warunkach słabego oświetlenia zostaje samoczynnie usunięty, dzięki czemu kamera może współpracować z oświetlaczami podczerwieni.
ROI - (Region of Interest) - Funkcja umożliwiająca określenie wybranych obszarów kadru obrazu, które będą nagrywane z wyższą jakością. Pozostałą część obrazu będzie rejestrowana z niższą jakością co pozwoli na ulepszone wykorzystanie procesora obrazu w kamerach i ograniczenie potrzebnego pasma sieciowego.
Defog - Funkcja przydatna w trakcie występowania mgły lub dymu gdyż rozszerza jakość obrazu przez wyostrzanie szczegółów. Pozwala również na uwydatnienie szczegółów w przypadku opadów deszczu lub śniegu.
IK10 - Parametr sygnalizujący o odporności urządzenia na uderzenia. Kamera w takiej obudowie nadaje się do pracy w środowisku narażonym na uszkodzenie takim jak boiska, klatki schodowe czy środki transportu miejskiego.
LPR - (License Plate Recognition) - System do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów składający się z trafnie dobranych kamer i oprogramowania dokonującego analizy obrazu.
AES - (Auto Electronic Shutter) - zadaniem funkcji AES jest wydłużenie czasu otwarcia migawki, dzięki temu uzyskujemy dłuższy czas naświetlenia matrycy przetwornika, co zezwala na wyświetlenie jaśniejszego obrazu obserwowanej strefy.
EIS - (Electronic Image Stabilization) - Elektroniczne stabilizowanie obrazu niwelujące rozmycie obrazu podczas wstrząsów.
Auto tracking - technika stosowana w kamerach obrotowych PTZ. Kamera po wykryciu ruchu w polu widzenia samoczynnie rozpoczyna sterowanie korpusem podążając za śledzonym obiektem, aż zniknie z obszaru widzenia.
Kompresja H.264/MPEG4/MJPEG - Od typu kompresji należy zajmowanie miejsca na dysku twardym. Rodzaj i jakość zastosowanego kodeka bezpośrednio wpływa na jakość obrazu uzyskanego podczas odtwarzania z archiwum.
Klasa szczelności IP66, IP67 - Określa stopień ochrony kamery przed wniknięciem do środka pokrywy ciał stałych albo cieczy. Pierwsza cyfra powiadamia o zabezpieczeniu kamery przed ciałami stałymi, a druga cyfra zawiadamia o zabezpieczeniu przed wnikaniem wody.
Maska prywatności - pozwala na wykluczenie miejsc, których nie chcemy obserwować, nie zmieniając przy tym obszaru widzenia kamery. Zezwala na to nałożenie na obraz czarnej ramki.
MOTO ZOOM - Funkcja zdalnej regulacji ogniskowej obiektywu umożliwia konfigurowanie kadru instalowanej kamery.
Ogniskowa - Odległosć miedzy soczewką, a punktem głównym układu optycznego. Im mniejsza ogniskowa tym większy kąt widzenia ma kamera, a czym pokaźniejsza ogniskowa tym większe zbliżenie.
ONVIF - (Open Network Video Interface Forum) - Uniwersalny protokół standaryzujący komunikację urządzeń zróżnicowanych producentów w systemach monitoringu IP.OSD - (On Screen Display) - Większość nowoczesnych kamer została wyekwipowana menu OSD zezwalające na komfortową edycję parametrów kamery.
Oświetlacz IR - (Infra Red) - Urządzenie elektroniczne emitujące niewidzialne światło podczerwieni, które odbija się od monitorowanych obiektów, dzięki czemu obiekty są widoczne w ciemności.
PoE - (Power over Ethernet) - technologia pozwalająca przesyłać jednocześnie wizję jak i zasilanie w jednym przewodzie UTP.
3-Axis - Regulacja obiektywu kamery w trzech płaszczyznach: poziomym, pionowym i ukośnym.
AI - (Auto Irys) - Dzięki tej funkcji obiektyw przesłoną reguluje liczba światła dostarczanego do kamery. Obiektyw z tą funkcją powinien być stosowany w warunkach zmiennego oświetlenia i współpraca z tą funkcją wymaga kamery mającą wyjście AI.
Detekcja audio - Dzięki tej funkcji realne jest uruchomienie alarmy albo rozpoczęcie nagrywania w chwili wykrycia dźwięku w kamerach z zaimplementowanym mikrofonem.
Detekcja ruchu - Funkcja namierzająca ruch w monitorowanym obrazie. Po wykryciu ruchu osiągalne jest np. Wywołanie alarmu czy rozpoczęcie nagrywania.

zadzwoń i zapytaj o rabat
(22 672-36-36) (505-130-571)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.