Menu

Kamera BCS-SDHC4225-III

Cechy produktu

 • Producent BCS 

Opis

Kamera BCS-SDHC4225-III
Kamera szybkoobrotowa z zastosowanym promiennikiem IR o zasięgu do 80m oparta o technologie HDCVI - jakość HD z zastosowaniem okablowania analogowego na daleką odległość do 500m. Zaopatrzona w przetwornik 1/2.8" 2 Megapiksel progressive scan Exmor CMOS umożliwiając 25-krotny zoom optyczny i 16-krotny zoom cyfrowy. Ponadto kamera pozostała w funkcje takie jak: Dzien/Noc (ICR), D-WDR, Auto focus, HLC, BLC. Zaimplementowane 2 wejścia / 1 wyjście alarmowe, wejście mikrofonowe. Wszystko zostało zamknięte w obudowie o stopniu ochronności IP66, dopasowanej do pracy w temperaturze -40C do 60C. Kamera jest zasilana 24V/3A. Podstawowe atrybuty:
 • Przetwornik 1/2.8 2.0 Megapiksel Progressive Scan Exmor CMOS
 • 25x zoom optyczny plus 16x zoom cyfrowy
 • Obiektyw 4.8 mm~120mm z automatyczna ostrością
 • Promiennik IR do 80m
 • kanon przesyłania obrazu HDCVI
 • Sterowanie PTZ poprzez przewód koncentryczny z rejestratorami BCS-CVR albo RS485
 • Tryb Dzień/Noc(ICR), Auto iris, Auto focus, AWB, BLC, DWDR
 • Możliwość ustawienia do 24 stref prywatności
 • szybkość obrotu w presecie do 240/s poziom; do 200/s pion
 • Obrót 0-360 poziom (bez punktu krańcowego); -15-90 auto flip 180 pion
 • Funkcje automatyki - presety, trasy, ścieżki
 • możliwy montaż zewnętrzny IP66,
 • Zasilacz 24V/3A i uchwyt ścienny w komplecie
 • przystępne uzupełniające adaptery montażowe
  Specyfikacja:  zadzwoń i zapytaj o rabat
  (22 672-36-36) (505-130-571)

  tabela kompatybilności: Kamery/Uchwyty, akcesoria
  Najważniejsze funkcje AWB - samoczynny balans bieli (automatic white balance)
  ABW dostosowuje odcień wyjściowy do temperatury barwy światła co osiągalnie wiernie odwzorowuje barwy i nasycenie obrazu w każdych warunkach. ABW jest podstawową funkcją w każdej kamerze, bardziej nowoczesne kamery oferują możliwość ustawień ręcznych i dostosowywania balansu bieli do własnych potrzeb. ABW to funkcja zezwalająca kamerze na dopasowanie balansu bieli w zależności od warunków oświetleniowych w jakiej obecnie pracuje. Kamera z funkcją
  BLC - kompensacja światła wstecznego
  Podstawowa funkcja w którą wyposażona jest już większość dostępnych kamer, kompensuje ona efekt światła wstecznego. W sytuacji skierowania kamery w stronę silnego źródła światła pojawia się efekt zaciemnienia pierwszego planu technologia BLC w pewnym zakresie likwiduje ten problem poprzez rozjaśnienie pierwszego planuj. Rozjaśnienie to integruje się ponadto z rozjaśnieniem tła, jednak funkcja ta jest jak najmocniej przydatna ponieważ zezwala na obserwację pierwszego planu i ogólnie wpływa na polepszenie obrazu w opisanych warunkach
  AGC - automatyczna regulacja wzmocnienia (Automatic gain control)
  AGC To układ zezwalający utrzymywać stałą jasność otrzymywanego obrazu niezależnie od zmian oświetlenia. Funkcja ta polega na utrzymaniu przeciętnej wartości jasności obrazu,przez wzmocnienie(bądź obniżenie) sygnału odbieranego z przetwornika. Wzmocnienie sygnału pozwala uzyskać obraz nawet w przypadku słabego oświetlenia, ale wraz z wzrostem wzmocnienia zaczynają pojawiać się szumy. Parametr wzmocnienia sygnału tylko wtedy kiedy spada on poniżej pewnego progu. DNR - Cyfrowa redukcja szumów (digital noise reduction)
  Jeżeli Kamera pracuje przy słabym oświetleniu możemy zaobserwować na uzyskanym obrazie ciemniejsze i jaśniejsze plamy noszące nazwę szumów. Plamy te nie tylko zmniejszają jakość uzyskanego obrazu, ale także powiększają objętość uzyskanych plików. W takiej sytuacji bardzo pomocna jest funkcja DNR której zadaniem jest cyfrowa redukcja tych szumów co skutkuje istotniejszym i bardziej szczegółowym obrazem przy słabym oświetleniu. (F-DNR) Kolejna funkcja cyfrowego poprawiania obrazu, funkcja zaprojektowana z myślą o poprawie czytelności obrazu z kamery pracującej w nieprzystępnych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, mgła czy nawet smog. Funkcja DEFOG (F-DNR) może być także różnie nazywana w zależności od producenta, lecz cechą wspólną jest wykorzystanie cyfrowej obróbki obrazu w celu uzyskania istotniejszego obrazu w opisanych powyżej warunkach
  HLC - kompensacja światła reflektorów (Highlight compensation)
  innowacyjna funkcja zezwalająca skompensować prześwietlone części obrazu. Funkcja ta wyśmienicie pasuje do kamer pracujących w wyjątkowo skomplikowanych warunkach oświetleniowych, eliminując możliwość łatwego oślepienia kamery silną wiązką światła. Kamery z funkcją HLC w szczególności nieprzeciętnie nadają się do odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. technologia WDR i D-WDR
  Układ zezwalający uzyskać znaczny zakres dynamiki obrazu. Kamera przy użyciu specjalnych algorytmów do analizy naświetlenia obrazu używa intensywnej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli przetwornika kamery w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych części. Efektem działania tej funkcji jest możliwość uzyskania istotnego i w miarę jednolicie naświetlonego obrazu równocześnie w ciemnych i niezwykle jasnych fragmentach jednej sceny. Typową sytuacją gdzie idealnie sprawdza się WDR jest kamera w środku budynku patrząca na wejście, wówczas dochodzi często do wyjątkowo szerokiego kontrastu pomiędzy jasnością na zewnątrz i w środku budynku. Kamery bez WDR dostosowywaną jasność do jednej z tych wartości pozostawiając drugą nieczytelną (całkowicie zaciemnioną albo prześwietloną) Należy w dodatku zwrócić uwagę i rozgraniczyć funkcję WDR od DWDR grze DWDR oznacza Digital WDR czyli elektroniczne poszerzenie dynamiki. Obie funkcje posiadają identyczne zadanie jednak „fizyczny WDR przeważnie uzyskuje zauważalnie ulepszone rezultaty
  DIS - Cyfrowa stabilizacja obrazuFunkcja stabilizacji obrazu przydatna jest w sytuacjach gdy kamera zamontowana jest na mniej zrównoważonym podłożu takim jak pojazdy, czy wysunięte części przenoszące drgania w wyniku np. Siły wiatru. Elektroniczna stabilizacja radzi sobie wówczas szczególnie prawidłowo i znacznie udoskonala jakość obrazu. Należy pamiętać że nadal jest to stabilizacja elektroniczna a nie mechaniczna i zakres jej działania jest ograniczony to w większości sytuacji spisuje się szczególnie poprawnie zasadniczo poprawiając obraz. Monitoring - najważniejsze funkcje techniczne Kamery CCTV - słownik pojęć WDR (Wide Dynamic Range) - obszerny zakres dynamiki, który redukuej solidnie kontrastowe albo prześwietlone sceny przez łączenie klatek o przeróżnym czasie naświetlenia obrazu, dzięki czemu obraz jest słuszne naświetlony.
  3DNR - (3-Dimensional Noise Reduction) - Trójwymiarowa redukcja szumów dwukrotnie analizuje pojedyncze klatki video, gdzie piksele stanowiące szum są identyfikowane i korygowane. Przy słabym oświetleniu kamery zaczynają kreować szumy i śnieżenia które z kolei mogą niepotrzebnie aktywować detekcję ruchu w rejestratorze. Funkcja bardzo przydatna przy identyfikacji osób znajdujących się w nocy wewnątrz samochodu lub przy monitorowaniu podziemnych parkingów.
  AGC - (Auto Gain Control) - Funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System automatycznie dopasowuje jasność obrazu, tak aby kamera pracowała z stosowną skutecznośćią zachowując dobrą jakość obrazu.
  BLC - (Back Light Compensation) - Funkcja służąca do sterowania światłem wsteczny. Zezwala na eliminację efektu powstającego gdy kamera jest skierowana w stronę silnego źródła światła, czyli kiedy pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny.
  HLC - (Highlight Compensation) - Kompensacja konkretnego oświetlenia pozwala na identyfikacje silnych źródeł światłą i samoczynne zniwelowanie ich oddziaływania na przetwornik kamery.
  AWB - (Auto White Balance) - zezwala na kamerze dopasowanie koloru wyjściowego w celu uzyskania jak najbardziej naturalnych kolorów, niezależnie od panującego oświetlenia. Technika ta polepsza także nasycenie i odwzorowanie barw na obrazie.
  ICR - (Mechanicznie usuwany filtr podczerwieni) - Filtr podczerwieni w ciągu dnia poprawia odzwierciedlanie odcieni, a w w warunkach słabego oświetlenia zostaje automatycznie usunięty, dzięki czemu kamera może współpracować z oświetlaczami podczerwieni.
  ROI - (Region of Interest) - Funkcja umożliwiająca określenie wybranych obszarów kadru obrazu, które będą nagrywane z wyższą jakością. Pozostałą część obrazu będzie rejestrowana z niższą jakością co pozwoli na ulepszone użycie procesora obrazu w kamerach oraz ograniczenie potrzebnego pasma sieciowego.
  Defog - Funkcja przydatna podczas występowania mgły lub dymu gdyż zwiększa jakość obrazu przez wyostrzanie szczegółów. Pozwala w dodatku na uwydatnienie szczegółów w sytuacji opadów deszczu lub śniegu.
  IK10 - Parametr powiadamiający o odporności urządzenia na uderzenia. Kamera w takiej obudowie pasuje do pracy w środowisku narażonym na zniszczenie takim jak boiska, klatki schodowe czy środki transportu miejskiego.
  LPR - (License Plate Recognition) - System do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów składający się z adekwatnie przypasowanych kamer i oprogramowania dokonującego analizy obrazu.
  AES - (Auto Electronic Shutter) - zadaniem funkcji AES jest wydłużenie czasu otwarcia migawki, dzięki temu uzyskujemy dłuższy czas naświetlenia matrycy przetwornika, co umożliwia wyświetlenie jaśniejszego obrazu obserwowanej strefy.
  EIS - (Electronic Image Stabilization) - Elektroniczne stabilizowanie obrazu niwelujące rozmycie obrazu podczas wstrząsów.
  Auto tracking - technika użytkowana w kamerach obrotowych PTZ. Kamera po wykryciu ruchu w polu widzenia samoczynnie inicjuje sterowanie korpusem podążając za śledzonym obiektem, aż zniknie z obszaru widzenia.
  Kompresja H.264/MPEG4/MJPEG - Od rodzaju kompresji należy zajmowanie miejsca na dysku twardym. Rodzaj i jakość zastosowanego kodeka bezpośrednio wpływa na jakość obrazu uzyskanego podczas odtwarzania z archiwum.
  Klasa szczelności IP66, IP67 - Określa stopień ochrony kamery przed wniknięciem do środka pokrywy ciał stałych lub cieczy. Pierwsza cyfra zawiadamia o zabezpieczeniu kamery przed ciałami stałymi, a druga cyfra oznajmia o zabezpieczeniu przed wnikaniem wody.
  Maska prywatności - umożliwia wykluczenie miejsc, których nie chcemy obserwować, nie zmieniając przy tym obszaru widzenia kamery. Umożliwia to nałożenie na obraz czarnej ramki.
  MOTO ZOOM - Funkcja zdalnej regulacji ogniskowej obiektywu pozwala na konfigurowanie kadru instalowanej kamery.
  Ogniskowa - Odległosć miedzy soczewką, a punktem głównym układu optycznego. Im mniejsza ogniskowa tym większy kąt widzenia ma kamera, a czym pokaźniejsza ogniskowa tym obszerniejsze zbliżenie.
  ONVIF - (Open Network Video Interface Forum) - Uniwersalny protokół standaryzujący komunikację maszyn przeróżnych producentów w systemach monitoringu IP.OSD - (On Screen Display) - Większość innowacyjnych kamer została zaopatrzona menu OSD zezwalające na wygodną edycję parametrów kamery.
  Oświetlacz IR - (Infra Red) - Urządzenie elektroniczne emitujące niewidzialne światło podczerwieni, które odbija się od monitorowanych obiektów, dzięki czemu obiekty są widoczne w ciemności.
  PoE - (Power over Ethernet) - technologia pozwalająca przesyłać równocześnie wizję jak i zasilanie w jednym przewodzie UTP.
  3-Axis - Regulacja obiektywu kamery w trzech płaszczyznach: poziomym, pionowym i ukośnym.
  AI - (Auto Irys) - Dzięki tej funkcji obiektyw przesłoną reguluje ilość światła dostarczanego do kamery. Obiektyw z tą funkcją powinien być użytkowany w warunkach zmiennego oświetlenia i współpraca z tą funkcją wymaga kamery posiadającą wyjście AI.
  Detekcja audio - Dzięki tej funkcji możliwe jest uruchomienie alarmy albo rozpoczęcie nagrywania w chwili wykrycia dźwięku w kamerach z zaimplementowanym mikrofonem.
  Detekcja ruchu - Funkcja lokalizująca ruch w monitorowanym obrazie. Po wykryciu ruchu możliwe jest np. Wywołanie alarmu czy rozpoczęcie nagrywania.

  zadzwoń i zapytaj o rabat
  (22 672-36-36) (505-130-571)

  Opinie - 0 opinii

  + Dodaj opinie

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.