Menu

Kamera BCS-SDHC5225-III

Cechy produktu

 • Producent BCS 

Opis

Kamera BCS-SDHC5225-II Szybkoobrotowa kamera 4-systemowa (HDCVI/AHD/TVI/ANALOG) o rozdzielczości 2Mpx wyposażo0na w progresywny przetwornik 1/2.8 2 Mpx PS Starvis CMOS, gwarantuije szczególnie prawidłowej jakości obraz, całkowitą szczegółowść, a także płynność nagrań choćby podczas nagrywania szybko poruszających się obiektów.
Maksymalna szybkość obrotu kamery w presecie to 240/s. Zoom optyczny 25-krotny. 300 presetów (DH-SD), 255 presetów (Pelco-P/D), 5 ścieżek, 5 auto-scan, 8 tras. Automatyczne rozpoznawanie głównych protokołów takich jak DH-SD, Pelco-P/D.
W kamerze zaimplementowano obiektyw, o zmiennej ogniskowej 4.8mm ~ 120mm który właściwości prędkiego obrotu względem osi pionowej oraz pełny obrót (360) kamery wzdłuż osi poziomej.
Kamera umożliwia realne odwzorowanie obrazu nawet w niełatwych warunkach widoczności dzięki wykorzystaniu technice WDR.
technika Ultra Digital Noise Reduction pozwala wydajnie niwelować szumy choćby przy niewielkim oświetleniu a barwy nadzwyczajnie są odwzorowywane.
Funkcja Defog pozwala zniżyĆ zakłócenia w trakcie opadów atmosferycznych, czy także mgły.
Posiada 24 programowalne maski prywatności oraz możliwość sterowania PTZ przez przewód koncentryczny z rejestratora BCS-CVR albo przez RS485.
Kamera wyposażona jest w oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 100 metrów, umozliwiający widoczność w nocy.

atrybuty podstawowe BCS-SDHC5225
 • wariant przetwornika: 1/2.8 2 Mpx PS Starvis CMOS,
 • liczba pikseli: 2Mpx,
 • Rozdzielczość: 1920x1080,
 • Ogniskowa obiektywu: 4.8mm ~ 120mm,
 • Zoom optyczny: 25x,
 • Promiennik IR: do 100m,
 • Funkcje: WDR, Ultra DNR, AWB, AGC, ICR, BLC/HLC, Defog,
 • Max prędkość pracy 240/s,
 • Wejście/wyjście alarmowe: 2/1,
 • Wejście audio: 1,
 • Wyjście wideo analogowe BNC i złącze RS485.
 • Klasa szczelności: IP66,
 • Tryb dualny: Dzień/Noc,
 • Zasilanie: AC24V.
Specyfikacja:
Przykładowe wykorzystanie kamery:
 • monitoring domu czy klatki wejściowej do bloku,
 • monitoring w szkole czy przedszkolu,
 • monitoring sklepu,
 • monitoring restauracji, baru oraz punktów usługowych,
 • monitoring podwórka, boiska czy placu zabaw,
 • monitoring magazynu, hurtowni, parkingu.
tabela kompatybilności: Kamery/Uchwyty, akcesoria
Najważniejsze funkcje AWB - automatyczny balans bieli (automatic white balance)
ABW dostosowuje odcień wyjściowy do temperatury barwy światła co osiągalnie wiernie odwzorowuje odcienie i nasycenie obrazu w każdych warunkach. ABW jest podstawową funkcją w każdej kamerze, bardziej nowoczesne kamery oferują możliwość ustawień ręcznych i dostosowywania balansu bieli do własnych potrzeb. ABW to funkcja zezwalająca kamerze na dobranie balansu bieli w zależności od warunków oświetleniowych w jakiej obecnie pracuje. Kamera z funkcją
BLC - kompensacja światła wstecznego
Podstawowa funkcja w którą zaopatrzona jest już większość dostępnych kamer, kompensuje ona efekt światła wstecznego. W przypadku skierowania kamery w stronę silnego źródła światła pojawia się efekt zaciemnienia pierwszego planu technologia BLC w pewnym zakresie eliminuje ten problem przez rozjaśnienie pierwszego planuj. Rozjaśnienie to konsoliduje się dodatkowo z rozjaśnieniem tła, jednak funkcja ta jest jak najmocniej przydatna ponieważ pozwala na obserwację pierwszego planu i ogólnie wpływa na polepszenie obrazu w opisanych warunkach
AGC - automatyczna regulacja wzmocnienia (Automatic gain control)
AGC To układ zezwalający utrzymywać stałą jasność otrzymywanego obrazu niezależnie od zmian oświetlenia. Funkcja ta polega na utrzymaniu przeciętnej wartości jasności obrazu,poprzez wzmocnienie(bądź obniżenie) sygnału odbieranego z przetwornika. Wzmocnienie sygnału pozwala uzyskać obraz choćby w przypadku słabego oświetlenia, ale wraz z wzrostem wzmocnienia zaczynają pojawiać się szumy. Parametr wzmocnienia sygnału tylko wtedy kiedy spada on poniżej pewnego progu. DNR - Cyfrowa redukcja szumów (digital noise reduction)
Jeżeli Kamera pracuje przy słabym oświetleniu możemy zaobserwować na uzyskanym obrazie ciemniejsze i jaśniejsze plamy noszące nazwę szumów. Plamy te nie tylko zniżają jakość uzyskanego obrazu, ale także zwiększają pojemność uzyskanych plików. W takiej sytuacji wyjątkowo pomocna jest funkcja DNR której zadaniem jest cyfrowa redukcja tych szumów co skutkuje pokaźniejszym i bardziej szczegółowym obrazem przy słabym oświetleniu. (F-DNR) Kolejna funkcja cyfrowego poprawiania obrazu, funkcja zaprojektowana z myślą o poprawie czytelności obrazu z kamery pracującej w trudnych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, mgła czy choćby smog. Funkcja DEFOG (F-DNR) może być również różnie nazywana w zależności od producenta, lecz cechą wspólną jest zastosowanie cyfrowej obróbki obrazu w celu uzyskania wyraźniejszego obrazu w opisanych powyżej warunkach
HLC - kompensacja światła reflektorów (Highlight compensation)
progresywna funkcja pozwalająca skompensować prześwietlone elementy obrazu. Funkcja ta wspaniale pasuje do kamer pracujących w szczególnie skomplikowanych warunkach oświetleniowych, eliminując możliwość przystępnego oślepienia kamery silną wiązką światła. Kamery z funkcją HLC w szczególności nadzwyczajnie nadają się do odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. technologia WDR i D-WDR
Układ zezwalający uzyskać obfity zakres dynamiki obrazu. Kamera przy użyciu specjalnych algorytmów do analizy naświetlenia obrazu używa aktywnej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli przetwornika kamery w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Konsekwencją działania tej funkcji jest możliwość uzyskania widocznego i w miarę jednolicie naświetlonego obrazu zarówno w ciemnych i niezwykle jasnych fragmentach jednej sceny. Standardową sytuacją gdzie doskonale sprawdza się WDR jest kamera w środku budynku patrząca na wejście, wówczas dochodzi niejednokrotnie do szczególnie znacznego kontrastu pomiędzy jasnością na zewnątrz i we wnętrzu budynku. Kamery bez WDR regulowaną jasność do jednej z tych wartości pozostawiając drugą nieczytelną (kompletnie zaciemnioną lub prześwietloną) Należy także zwrócić uwagę i rozgraniczyć funkcję WDR od DWDR grze DWDR oznacza Digital WDR czyli elektroniczne poszerzenie dynamiki. Obie funkcje mają identyczne zadanie jednak „fizyczny WDR z zasady uzyskuje zauważalnie udoskonalone rezultaty
DIS - Cyfrowa stabilizacja obrazuFunkcja stabilizacji obrazu przydatna jest w sytuacjach gdy kamera zamontowana jest na mniej stabilnym podłożu takim jak pojazdy, czy wysunięte elementy przenoszące drgania w wyniku np. Siły wiatru. Elektroniczna stabilizacja radzi sobie wówczas niezwykle należycie i pokaźnie udoskonala jakość obrazu. Należy pamiętać że nadal jest to stabilizacja elektroniczna a nie mechaniczna i zakres jej działania jest ograniczony to w większości sytuacji spisuje się wyjątkowo dobrze zasadniczo udoskonalając obraz. Monitoring - najważniejsze funkcje technologiczne Kamery CCTV - słownik pojęć WDR (Wide Dynamic Range) - szeroki zakres dynamiki, który redukuej potężnie kontrastowe lub prześwietlone sceny przez łączenie klatek o zróżnicowanym czasie naświetlenia obrazu, dzięki czemu obraz jest optymalne naświetlony.
3DNR - (3-Dimensional Noise Reduction) - Trójwymiarowa redukcja szumów dwukrotnie analizuje pojedyncze klatki video, gdzie piksele stanowiące szum są identyfikowane i korygowane. Przy słabym oświetleniu kamery zaczynają wytwarzać szumy i śnieżenia które z kolei mogą niepotrzebnie aktywować detekcję ruchu w rejestratorze. Funkcja bardzo przydatna przy identyfikacji osób znajdujących się w nocy we wnętrzu samochodu albo przy monitorowaniu podziemnych parkingów.
AGC - (Auto Gain Control) - Funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System automatycznie dopasowuje jasność obrazu, tak by kamera pracowała z optymalną efektywnośćią zachowując prawidłową jakość obrazu.
BLC - (Back Light Compensation) - Funkcja służąca do sterowania światłem wsteczny. Umożliwia eliminację efektu powstającego gdy kamera jest skierowana w stronę silnego źródła światła, czyli kiedy pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny.
HLC - (Highlight Compensation) - Kompensacja solidnego oświetlenia zezwala na identyfikacje silnych źródeł światłą i automatyczne zniwelowanie ich oddziaływania na przetwornik kamery.
AWB - (Auto White Balance) - umożliwia kamerze dobranie koloru wyjściowego w celu uzyskania jak najistotniej naturalnych kolorów, niezależnie od panującego oświetlenia. Technika ta polepsza także nasycenie i odwzorowanie barw na obrazie.
ICR - (Mechanicznie usuwany filtr podczerwieni) - Filtr podczerwieni w ciągu dnia ulepsza odzwierciedlanie barw, a w w warunkach słabego oświetlenia zostaje samoczynnie usunięty, dzięki temu kamera może współpracować z oświetlaczami podczerwieni.
ROI - (Region of Interest) - Funkcja umożliwiająca określenie wybranych obszarów kadru obrazu, które będą nagrywane z wyższą jakością. Pozostałą część obrazu będzie rejestrowana z niższą jakością co pozwoli na lepsze zastosowanie procesora obrazu w kamerach i ograniczenie niezbędnego pasma sieciowego.
Defog - Funkcja przydatna w trakcie występowania mgły lub dymu gdyż rozszerza jakość obrazu przez wyostrzanie szczegółów. Pozwala również na uwydatnienie szczegółów w przypadku opadów deszczu albo śniegu.
IK10 - Parametr zawiadamiający o oporności urządzenia na uderzenia. Kamera w takiej obudowie pasuje do pracy w środowisku narażonym na uszkodzenie takim jak boiska, klatki schodowe czy środki transportu miejskiego.
LPR - (License Plate Recognition) - System do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów składający się z trafnie dostosowanych kamer i oprogramowania dokonującego analizy obrazu.
AES - (Auto Electronic Shutter) - zadaniem funkcji AES jest wydłużenie czasu otwarcia migawki, dzięki temu uzyskujemy dłuższy czas naświetlenia matrycy przetwornika, co zezwala na wyświetlenie jaśniejszego obrazu obserwowanej strefy.
EIS - (Electronic Image Stabilization) - Elektroniczne stabilizowanie obrazu niwelujące rozmycie obrazu podczas wstrząsów.
Auto tracking - technika wykorzystywana w kamerach obrotowych PTZ. Kamera po wykryciu ruchu w polu widzenia samoczynnie rozpoczyna sterowanie korpusem podążając za śledzonym obiektem, aż zniknie z obszaru widzenia.
Kompresja H.264/MPEG4/MJPEG - Od rodzaju kompresji należy zajmowanie miejsca na dysku twardym. Typ i jakość wykorzystanego kodeka bezpośrednio wpływa na jakość obrazu uzyskanego w trakcie odtwarzania z archiwum.
Klasa szczelności IP66, IP67 - Określa stopień ochrony kamery przed wniknięciem do środka obudowy ciał stałych lub cieczy. Pierwsza cyfra informuje o zabezpieczeniu kamery przed ciałami stałymi, a druga cyfra zawiadamia o zabezpieczeniu przed wnikaniem wody.
Maska prywatności - zezwala na wykluczenie miejsc, których nie chcemy obserwować, nie zmieniając przy tym obszaru widzenia kamery. Pozwala na to nałożenie na obraz czarnej ramki.
MOTO ZOOM - Funkcja zdalnej regulacji ogniskowej obiektywu zezwala na konfigurowanie kadru instalowanej kamery.
Ogniskowa - Odległosć miedzy soczewką, a punktem głównym układu optycznego. Im mniejsza ogniskowa tym większy kąt widzenia ma kamera, a czym obszerniejsza ogniskowa tym obszerniejsze zbliżenie.
ONVIF - (Open Network Video Interface Forum) - Uniwersalny protokół standaryzujący komunikację sprzętów różnych producentów w systemach monitoringu IP.OSD - (On Screen Display) - Większość progresywnych kamer pozostała wyekwipowana menu OSD pozwalające na komfortową edycję parametrów kamery.
Oświetlacz IR - (Infra Red) - Urządzenie elektroniczne emitujące niewidzialne światło podczerwieni, które odbija się od monitorowanych obiektów, dzięki czemu obiekty są widoczne w ciemności.
PoE - (Power over Ethernet) - technika zezwalająca przesyłać jednocześnie wizję jak i zasilanie w jednym przewodzie UTP.
3-Axis - Regulacja obiektywu kamery w trzech płaszczyznach: poziomym, pionowym i ukośnym.
AI - (Auto Irys) - Dzięki tej funkcji obiektyw przesłoną reguluje liczba światła dostarczanego do kamery. Obiektyw z tą funkcją powinien być używany w warunkach zmiennego oświetlenia, a także współpraca z tą funkcją wymaga kamery posiadającą wyjście AI.
Detekcja audio - Dzięki tej funkcji możliwe jest uruchomienie alarmy lub rozpoczęcie nagrywania w chwili wykrycia dźwięku w kamerach z wbudowanym mikrofonem.
Detekcja ruchu - Funkcja wyłapująca ruch w monitorowanym obrazie. Po wykryciu ruchu osiągalne jest np. Wywołanie alarmu czy rozpoczęcie nagrywania.

zadzwoń i zapytaj o rabat
(22 672-36-36) (505-130-571)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.