Menu

Kamera Ipox PX-DH2028-E/G

Cechy produktu

 • Producent IpoX 

Opis

Kamera IPOX PX-DH2028-E/G
Podstawowe cechy
 • standard przesyłu obrazu: AHD/CVI/TVI/ANALOG
 • przetwornik: 1/2.9" 2MP Sony IMX323 CMOS
 • rozdzielczość: 1920x1080 (2Mpx) - 25kl/s
 • czułość: 0lux (IR LED ON)
 • obiektyw: 2.8mm
 • 30 diod IR LED (zasięg 25m)
 • mechaniczny filtr podczerwieni ICR
 • przystępne kolory: biały
 • menu OSD dostępne z poziomu rejestratora (obsługa CoC)*
 • AGC, AWB, BLC, HSBLC, 2D DNR, DWDR
 • pokrywa: klasa szczelności (IP66)
 • zasilanie: 12V DC / max. 300mA
 • rozmiary: ø94,6×84,3mm
 • gwarancja: 36 miesięcy
*Uwaga, menu OSD kamery zostanie wywołane tylko w sytuacji, gdy asygnowany rejestrator i kamera są ustawione w tym samym systemie pracy. Fabrycznie kamera PX-DH2028-E ustawiona jest w trybie AHD. Specyfikacja:
Najważniejsze funkcje
AWB - automatyczny balans bieli (automatic white balance)
ABW dopasowuje odcień wyjściowy do temperatury barwy światła co osiągalnie wiernie odwzorowuje kolory i nasycenie obrazu w każdych warunkach. ABW jest podstawową funkcją w każdej kamerze, bardziej progresywne kamery oferują możliwość ustawień ręcznych i regulowania balansu bieli do własnych potrzeb. ABW to funkcja pozwalająca kamerze na dopasowanie balansu bieli w zależności od warunków oświetleniowych w jakiej obecnie pracuje. Kamera z funkcją
BLC - kompensacja światła wstecznego
Podstawowa funkcja w którą zaopatrzona jest już większość dostępnych kamer, kompensuje ona efekt światła wstecznego. W przypadku skierowania kamery w stronę silnego źródła światła pojawia się efekt zaciemnienia pierwszego planu technika BLC w pewnym zakresie eliminuje ten problem przez rozjaśnienie pierwszego planuj. Rozjaśnienie to zespala się także z rozjaśnieniem tła, jednak funkcja ta jest jak najistotniej przydatna ponieważ pozwala na obserwację pierwszego planu i ogólnie wpływa na polepszenie obrazu w opisanych warunkach
AGC - automatyczna regulacja wzmocnienia (Automatic gain control)
AGC To układ pozwalający utrzymywać stałą jasność otrzymywanego obrazu niezależnie od zmian oświetlenia. Funkcja ta polega na utrzymaniu średniej wartości jasności obrazu,poprzez wzmocnienie(bądź obniżenie) sygnału odbieranego z przetwornika. Wzmocnienie sygnału pozwala uzyskać obraz nawet w przypadku słabego oświetlenia, ale wraz z wzrostem wzmocnienia zaczynają pojawiać się szumy. Parametr wzmocnienia sygnału jedynie wtedy kiedy spada on poniżej pewnego progu. DNR - Cyfrowa redukcja szumów (digital noise reduction)
Jeżeli Kamera pracuje przy słabym oświetleniu możemy zaobserwować na uzyskanym obrazie ciemniejsze i jaśniejsze plamy noszące nazwę szumów. Plamy te nie tylko zmniejszają jakość uzyskanego obrazu, lecz także rozszerzają pojemność uzyskanych plików. W takiej sytuacji szczególnie pomocna jest funkcja DNR której zadaniem jest cyfrowa redukcja tych szumów co skutkuje widoczniejszym i bardziej szczegółowym obrazem przy słabym oświetleniu. (F-DNR) Kolejna funkcja cyfrowego ulepszania obrazu, funkcja zaprojektowana z myślą o poprawie czytelności obrazu z kamery pracującej w skomplikowanych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, mgła czy nawet smog. Funkcja DEFOG (F-DNR) może być także różnie nazywana w zależności od producenta, ale cechą wspólną jest zastosowanie cyfrowej obróbki obrazu w celu uzyskania widoczniejszego obrazu w opisanych powyżej warunkach
HLC - kompensacja światła reflektorów (Highlight compensation)
zaawansowana funkcja pozwalająca skompensować prześwietlone elementy obrazu. Funkcja ta wyśmienicie nadaje się do kamer pracujących w wyjątkowo nieprzystępnych warunkach oświetleniowych, eliminując możliwość nietrudnego oślepienia kamery silną wiązką światła. Kamery z funkcją HLC w szczególności znakomicie nadają się do odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. technika WDR oraz D-WDR
Układ pozwalający uzyskać pokaźny zakres dynamiki obrazu. Kamera przy użyciu specjalnych algorytmów do analizy naświetlenia obrazu używa intensywnej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli przetwornika kamery w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych części. Wynikiem działania tej funkcji jest możliwość uzyskania widocznego i w miarę jednolicie naświetlonego obrazu zarówno w ciemnych i niezwykle jasnych fragmentach jednej sceny. Standardową sytuacją gdzie doskonale sprawdza się WDR jest kamera wewnątrz budynku patrząca na wejście, wówczas dochodzi nieraz do bardzo dużego kontrastu pomiędzy jasnością na zewnątrz i we wnętrzu budynku. Kamery bez WDR dostosowywaną jasność do jednej z tych wartości pozostawiając drugą nieczytelną (całkowicie zaciemnioną albo prześwietloną) Należy na dodatek zwrócić uwagę i rozgraniczyć funkcję WDR od DWDR grze DWDR oznacza Digital WDR czyli elektroniczne poszerzenie dynamiki. Obie funkcje mają identyczne zadanie jednak „fizyczny WDR głównie uzyskuje zauważalnie lepsze rezultaty
DIS - Cyfrowa stabilizacja obrazuFunkcja stabilizacji obrazu przydatna jest w sytuacjach gdy kamera zamontowana jest na mniej zrównoważonym podłożu takim jak pojazdy, czy wysunięte komponenty przenoszące drgania w wyniku np. Siły wiatru. Elektroniczna stabilizacja radzi sobie wówczas nad wyraz prawidłowo i istotnie poprawia jakość obrazu. Należy pamiętać iż nadal jest to stabilizacja elektroniczna a nie mechaniczna i zakres jej działania jest ograniczony to w większości sytuacji spisuje się bardzo poprawnie stanowczo udoskonalając obraz.
Monitoring - najważniejsze funkcje technologiczne Kamery CCTV - słownik pojęć WDR (Wide Dynamic Range) - pokaźny zakres dynamiki, który redukuej potężnie kontrastowe albo prześwietlone sceny przez łączenie klatek o różnym czasie naświetlenia obrazu, dzięki czemu obraz jest adekwatne naświetlony.
3DNR - (3-Dimensional Noise Reduction) - Trójwymiarowa redukcja szumów dwukrotnie analizuje pojedyncze klatki video, gdzie piksele stanowiące szum są identyfikowane i korygowane. Przy słabym oświetleniu kamery zaczynają generować szumy i śnieżenia które z kolei mogą niepotrzebnie aktywować detekcję ruchu w rejestratorze. Funkcja nad wyraz przydatna przy identyfikacji osób znajdujących się w nocy we wnętrzu samochodu albo przy monitorowaniu podziemnych parkingów.
AGC - (Auto Gain Control) - Funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System automatycznie dostosowuje jasność obrazu, tak by kamera pracowała z optymalną sprawnośćią zachowując prawidłową jakość obrazu.
BLC - (Back Light Compensation) - Funkcja służąca do sterowania światłem wsteczny. Zezwala na eliminację efektu powstającego gdy kamera jest skierowana w stronę silnego źródła światła, czyli kiedy pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny.
HLC - (Highlight Compensation) - Kompensacja solidnego oświetlenia zezwala na identyfikacje silnych źródeł światłą i automatyczne zniwelowanie ich oddziaływania na przetwornik kamery.
AWB - (Auto White Balance) - zezwala na kamerze dobranie koloru wyjściowego w celu uzyskania jak najistotniej naturalnych odcieni, niezależnie od panującego oświetlenia. Technologia ta ulepsza także nasycenie i odwzorowanie kolorów na obrazie.
ICR - (Mechanicznie usuwany filtr podczerwieni) - Filtr podczerwieni w ciągu dnia udoskonala odzwierciedlanie odcieni, a w w warunkach słabego oświetlenia zostaje automatycznie usunięty, dzięki czemu kamera może współpracować z oświetlaczami podczerwieni.
ROI - (Region of Interest) - Funkcja umożliwiająca określenie wybranych obszarów kadru obrazu, które będą nagrywane z wyższą jakością. Pozostałą część obrazu będzie rejestrowana z niższą jakością co pozwoli na udoskonalone wykorzystanie procesora obrazu w kamerach i ograniczenie potrzebnego pasma sieciowego.
Defog - Funkcja przydatna w trakcie występowania mgły lub dymu gdyż zwiększa jakość obrazu przez wyostrzanie szczegółów. Pozwala jeszcze na uwydatnienie szczegółów w przypadku opadów deszczu lub śniegu.
IK10 - Parametr powiadamiający o wytrzymałości urządzenia na uderzenia. Kamera w takiej obudowie pasuje do pracy w środowisku narażonym na uszkodzenie takim jak boiska, klatki schodowe czy środki transportu miejskiego.
LPR - (License Plate Recognition) - System do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów składający się z trafnie przypasowanych kamer i oprogramowania dokonującego analizy obrazu.
AES - (Auto Electronic Shutter) - zadaniem funkcji AES jest wydłużenie czasu otwarcia migawki, dzięki temu uzyskujemy dłuższy czas naświetlenia matrycy przetwornika, co umożliwia wyświetlenie jaśniejszego obrazu obserwowanej strefy.
EIS - (Electronic Image Stabilization) - Elektroniczne stabilizowanie obrazu niwelujące rozmycie obrazu podczas wstrząsów.
Auto tracking - technika wykorzystywana w kamerach obrotowych PTZ. Kamera po wykryciu ruchu w polu widzenia automatycznie inicjuje sterowanie korpusem podążając za śledzonym obiektem, aż zniknie z obszaru widzenia.
Kompresja H.264/MPEG4/MJPEG - Od rodzaju kompresji należy zajmowanie miejsca na dysku twardym. Rodzaj i jakość zastosowanego kodeka bezpośrednio wpływa na jakość obrazu uzyskanego podczas odtwarzania z archiwum.
Klasa szczelności IP66, IP67 - Określa stopień ochrony kamery przed wniknięciem do środka pokrywy ciał stałych albo cieczy. Pierwsza cyfra sygnalizuje o zabezpieczeniu kamery przed ciałami stałymi, a druga cyfra zawiadamia o zabezpieczeniu przed wnikaniem wody.
Maska prywatności - umożliwia wykluczenie miejsc, których nie chcemy obserwować, nie zmieniając przy tym obszaru widzenia kamery. Pozwala na to nałożenie na obraz czarnej ramki.
MOTO ZOOM - Funkcja zdalnej regulacji ogniskowej obiektywu umożliwia konfigurowanie kadru instalowanej kamery.
Ogniskowa - Odległosć miedzy soczewką, a punktem głównym układu optycznego. Im mniejsza ogniskowa tym większy kąt widzenia ma kamera, a czym obszerniejsza ogniskowa tym pokaźniejsze zbliżenie.
ONVIF - (Open Network Video Interface Forum) - Uniwersalny protokół standaryzujący komunikację urządzeń zróżnicowanych producentów w systemach monitoringu IP.OSD - (On Screen Display) - Większość progresywnych kamer pozostała wyposażona menu OSD zezwalające na wygodną edycję parametrów kamery.
Oświetlacz IR - (Infra Red) - Urządzenie elektroniczne emitujące niewidzialne światło podczerwieni, które odbija się od monitorowanych obiektów, dzięki czemu obiekty są widoczne w ciemności.
PoE - (Power over Ethernet) - technika zezwalająca przesyłać zarówno wizję jak i zasilanie w jednym przewodzie UTP.
3-Axis - Regulacja obiektywu kamery w trzech płaszczyznach: poziomym, pionowym i ukośnym.
AI - (Auto Irys) - Dzięki tej funkcji obiektyw przesłoną reguluje liczba światła dostarczanego do kamery. Obiektyw z tą funkcją powinien być używany w warunkach zmiennego oświetlenia, a także współpraca z tą funkcją wymaga kamery mającą wyjście AI.
Detekcja audio - Dzięki tej funkcji realne jest uruchomienie alarmy albo rozpoczęcie nagrywania w chwili wykrycia dźwięku w kamerach z zaimplementowanym mikrofonem.
Detekcja ruchu - Funkcja wykrywająca ruch w monitorowanym obrazie. Po wykryciu ruchu osiągalne jest np. Wywołanie alarmu czy rozpoczęcie nagrywania.

zadzwoń i zapytaj o rabat
(22 672-36-36) (505-130-571)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.