Menu

Kamera Ipox PX-DZH2003

Cechy produktu

 • Producent IpoX 

Opis

Kamera IPOX PX-DZH2003
Podstawowe cechy
 • kanon przesyłu obrazu: AHD/CVI/TVI/ANALOG
 • przetwornik: 1/2.9" 2MP Sony IMX323 CMOS
 • rozdzielczość: 1920x1080 (2Mpx) - 25kl/s
 • czułość: 0lux (IR LED ON)
 • obiektyw: 2.8-12mm albo 2.8-12mm (motozoom z autofocusem)
 • 3 diody Array IR LED (zasięg 50m)
 • mechaniczny filtr podczerwieni ICR
 • AES, AGC, AWB, MIR, FLIP, BLC, HSBLC, 2D/3D DNR, DWDR, Defog
 • przystępne barwy: biały, grafitowy
 • menu OSD przystępne z poziomu rejestratora albo poprzez kontroler UTC-AHD (obsługa CoC w trybie AHD/CVBS)
 • systemy: detekcja ruchu (4 strefy), strefy prywatności (4 maski)
 • pokrywa: klasa szczelności (IP66)
 • zasilanie: 12V DC / max. 370mA/450mA
 • rozmiary: Ø119x110mm
 • gwarancja: 36 miesięcy
Specyfikacja: uzupełniające akcesoria montażowe
B-170 B-170 UD1-PX B320
progresywny design kamery i zabezpieczona pokrywa gwarantująca wysoki poziom bezpieczeństwa.

Najważniejsze funkcje

AWB - automatyczny balans bieli (automatic white balance)
ABW dostosowuje kolor wyjściowy do temperatury barwy światła co możliwie wiernie odwzorowuje kolory i nasycenie obrazu w każdych warunkach. ABW jest podstawową funkcją w każdej kamerze, bardziej progresywne kamery proponują możliwość ustawień ręcznych i dostosowywania balansu bieli do własnych potrzeb. ABW to funkcja zezwalająca kamerze na dostosowanie balansu bieli w zależności od warunków oświetleniowych w jakiej obecnie pracuje. Kamera z funkcją
BLC - kompensacja światła wstecznego
Podstawowa funkcja w którą wyekwipowana jest już większość dostępnych kamer, kompensuje ona efekt światła wstecznego. W sytuacji skierowania kamery w stronę silnego źródła światła pojawia się efekt zaciemnienia pierwszego planu technika BLC w pewnym zakresie eliminuje ten problem poprzez rozjaśnienie pierwszego planuj. Rozjaśnienie to integruje się dodatkowo z rozjaśnieniem tła, jednak funkcja ta jest jak najmocniej przydatna ponieważ pozwala na obserwację pierwszego planu i ogólnie wpływa na polepszenie obrazu w opisanych warunkach
AGC - automatyczna regulacja wzmocnienia (Automatic gain control)
AGC To układ pozwalający utrzymywać stałą jasność otrzymywanego obrazu niezależnie od zmian oświetlenia. Funkcja ta polega na utrzymaniu średniej wartości jasności obrazu,poprzez wzmocnienie(bądź obniżenie) sygnału odbieranego z przetwornika. Wzmocnienie sygnału pozwala uzyskać obraz nawet w przypadku słabego oświetlenia, lecz wraz z wzrostem wzmocnienia zaczynają pojawiać się szumy. Parametr wzmocnienia sygnału wyłącznie wtedy kiedy spada on poniżej pewnego progu. DNR - Cyfrowa redukcja szumów (digital noise reduction)
Jeżeli Kamera pracuje przy słabym oświetleniu możemy zaobserwować na uzyskanym obrazie ciemniejsze i jaśniejsze plamy noszące nazwę szumów. Plamy te nie tylko ograniczają jakość uzyskanego obrazu, lecz także powiększają pojemność uzyskanych plików. W takiej sytuacji nad wyraz pomocna jest funkcja DNR której zadaniem jest cyfrowa redukcja tych szumów co skutkuje istotniejszym i bardziej szczegółowym obrazem przy słabym oświetleniu. (F-DNR) Kolejna funkcja cyfrowego ulepszania obrazu, funkcja zaprojektowana z myślą o poprawie czytelności obrazu z kamery pracującej w niełatwych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, mgła czy choćby smog. Funkcja DEFOG (F-DNR) może być także różnie nazywana w zależności od producenta, lecz cechą wspólną jest zastosowanie cyfrowej obróbki obrazu w celu uzyskania widoczniejszego obrazu w opisanych powyżej warunkach
HLC - kompensacja światła reflektorów (Highlight compensation)
innowacyjna funkcja zezwalająca skompensować prześwietlone elementy obrazu. Funkcja ta wspaniale nadaje się do kamer pracujących w niezwykle niełatwych warunkach oświetleniowych, eliminując możliwość łatwego oślepienia kamery silną wiązką światła. Kamery z funkcją HLC w szczególności genialnie nadają się do odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. technologia WDR, a także D-WDR
Układ zezwalający uzyskać obfity zakres dynamiki obrazu. Kamera przy użyciu specjalnych algorytmów do analizy naświetlenia obrazu używa energicznej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli przetwornika kamery w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Konsekwencją działania tej funkcji jest możliwość uzyskania widocznego i w miarę jednolicie naświetlonego obrazu równocześnie w ciemnych i wyjątkowo jasnych fragmentach jednej sceny. Typową sytuacją gdzie perfekcyjnie sprawdza się WDR jest kamera we wnętrzu budynku patrząca na wejście, wówczas dochodzi często do bardzo szerokiego kontrastu pomiędzy jasnością na zewnątrz i w środku budynku. Kamery bez WDR dostosowywaną jasność do jednej z tych wartości pozostawiając drugą nieczytelną (w pełni zaciemnioną lub prześwietloną) Należy również zwrócić uwagę i rozgraniczyć funkcję WDR od DWDR grze DWDR oznacza Digital WDR czyli elektroniczne poszerzenie dynamiki. Obie funkcje mają identyczne zadanie jednak „fizyczny WDR typowo uzyskuje zauważalnie ulepszone rezultaty
DIS - Cyfrowa stabilizacja obrazuFunkcja stabilizacji obrazu przydatna jest w sytuacjach gdy kamera zamontowana jest na mniej stabilnym podłożu takim jak pojazdy, czy wysunięte komponenty przenoszące drgania w wyniku np. Siły wiatru. Elektroniczna stabilizacja radzi sobie wówczas nad wyraz dobrze i wyraźnie poprawia jakość obrazu. Należy pamiętać że nadal jest to stabilizacja elektroniczna a nie mechaniczna i zakres jej działania jest ograniczony to w większości sytuacji spisuje się szczególnie poprawnie zasadniczo polepszając obraz.
Monitoring - najważniejsze funkcje techniczne Kamery CCTV - słownik pojęć WDR (Wide Dynamic Range) - znaczny zakres dynamiki, który redukuej solidnie kontrastowe albo prześwietlone sceny poprzez łączenie klatek o najróżniejszym czasie naświetlenia obrazu, dzięki czemu obraz jest adekwatne naświetlony.
3DNR - (3-Dimensional Noise Reduction) - Trójwymiarowa redukcja szumów dwukrotnie analizuje pojedyncze klatki wideo, gdzie piksele stanowiące szum są identyfikowane i korygowane. Przy słabym oświetleniu kamery zaczynają produkować szumy i śnieżenia które z kolei mogą niepotrzebnie aktywować detekcję ruchu w rejestratorze. Funkcja niezwykle przydatna przy identyfikacji osób znajdujących się w nocy wewnątrz samochodu lub przy monitorowaniu podziemnych parkingów.
AGC - (Auto Gain Control) - Funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System automatycznie dopasowuje jasność obrazu, tak by kamera pracowała z adekwatną wydajnośćią zachowując dobrą jakość obrazu.
BLC - (Back Light Compensation) - Funkcja służąca do sterowania światłem wsteczny. Pozwala na eliminację efektu powstającego gdy kamera jest skierowana w stronę silnego źródła światła, czyli kiedy pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny.
HLC - (Highlight Compensation) - Kompensacja potężnego oświetlenia pozwala na identyfikacje silnych źródeł światłą i samoczynne zniwelowanie ich oddziaływania na przetwornik kamery.
AWB - (Auto White Balance) - umożliwia kamerze przypasowanie koloru wyjściowego w celu uzyskania jak najbardziej naturalnych barw, niezależnie od panującego oświetlenia. Technologia ta udoskonala także nasycenie i odwzorowanie kolorów na obrazie.
ICR - (Mechanicznie usuwany filtr podczerwieni) - Filtr podczerwieni w ciągu dnia poprawia odzwierciedlanie odcieni, a w w warunkach słabego oświetlenia zostaje automatycznie usunięty, dzięki czemu kamera może współpracować z oświetlaczami podczerwieni.
ROI - (Region of Interest) - Funkcja umożliwiająca określenie wybranych obszarów kadru obrazu, które będą nagrywane z wyższą jakością. Pozostałą część obrazu będzie rejestrowana z niższą jakością co pozwoli na udoskonalone wykorzystanie procesora obrazu w kamerach oraz ograniczenie koniecznego pasma sieciowego.
Defog - Funkcja przydatna w trakcie występowania mgły lub dymu gdyż zwiększa jakość obrazu poprzez wyostrzanie szczegółów. Pozwala też na uwydatnienie szczegółów w przypadku opadów deszczu albo śniegu.
IK10 - Parametr powiadamiający o wytrzymałości urządzenia na uderzenia. Kamera w takiej obudowie pasuje do pracy w środowisku narażonym na zniszczenie takim jak boiska, klatki schodowe czy środki transportu miejskiego.
LPR - (License Plate Recognition) - System do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów składający się z optymalnie dostosowanych kamer i oprogramowania dokonującego analizy obrazu.
AES - (Auto Electronic Shutter) - zadaniem funkcji AES jest wydłużenie czasu otwarcia migawki, dzięki temu uzyskujemy dłuższy czas naświetlenia matrycy przetwornika, co zezwala na wyświetlenie jaśniejszego obrazu obserwowanej strefy.
EIS - (Electronic Image Stabilization) - Elektroniczne stabilizowanie obrazu niwelujące rozmycie obrazu w trakcie wstrząsów.
Auto tracking - technika używana w kamerach obrotowych PTZ. Kamera po wykryciu ruchu w polu widzenia samoczynnie początkuje sterowanie korpusem podążając za śledzonym obiektem, aż zniknie z obszaru widzenia.
Kompresja H.264/MPEG4/MJPEG - Od typu kompresji należy zajmowanie miejsca na dysku twardym. Wariant i jakość wykorzystanego kodeka bezpośrednio wpływa na jakość obrazu uzyskanego w trakcie odtwarzania z archiwum.
Klasa szczelności IP66, IP67 - Określa stopień ochrony kamery przed wniknięciem do środka obudowy ciał stałych lub cieczy. Pierwsza cyfra informuje o zabezpieczeniu kamery przed ciałami stałymi, a druga cyfra powiadamia o zabezpieczeniu przed wnikaniem wody.
Maska prywatności - pozwala na wykluczenie miejsc, których nie chcemy obserwować, nie zmieniając przy tym obszaru widzenia kamery. Umożliwia to nałożenie na obraz czarnej ramki.
MOTO ZOOM - Funkcja zdalnej regulacji ogniskowej obiektywu pozwala na konfigurowanie kadru instalowanej kamery.
Ogniskowa - Odległosć miedzy soczewką, a punktem głównym układu optycznego. Im mniejsza ogniskowa tym obszerniejszy kąt widzenia ma kamera, a czym obszerniejsza ogniskowa tym pokaźniejsze zbliżenie.
ONVIF - (Open Network Video Interface Forum) - Uniwersalny protokół standaryzujący komunikację maszyn różnorodnych producentów w systemach monitoringu IP.OSD - (On Screen Display) - Większość nowoczesnych kamer została wyposażona menu OSD zezwalające na komfortową edycję parametrów kamery.
Oświetlacz IR - (Infra Red) - Urządzenie elektroniczne emitujące niewidzialne światło podczerwieni, które odbija się od monitorowanych obiektów, dzięki czemu obiekty są widoczne w ciemności.
PoE - (Power over Ethernet) - technika pozwalająca przesyłać jednocześnie wizję jak i zasilanie w jednym przewodzie UTP.
3-Axis - Regulacja obiektywu kamery w trzech płaszczyznach: poziomym, pionowym i ukośnym.
AI - (Auto Irys) - Dzięki tej funkcji obiektyw przesłoną reguluje ilość światła dostarczanego do kamery. Obiektyw z tą funkcją powinien być użytkowany w warunkach zmiennego oświetlenia i współpraca z tą funkcją wymaga kamery posiadającą wyjście AI.
Detekcja audio - Dzięki tej funkcji osiągalne jest uruchomienie alarmy lub rozpoczęcie nagrywania w momencie wykrycia dźwięku w kamerach z zaimplementowanym mikrofonem.
Detekcja ruchu - Funkcja wyłapująca ruch w monitorowanym obrazie. Po wykryciu ruchu możliwe jest np. Wywołanie alarmu czy rozpoczęcie nagrywania.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.