Menu

Kamera Ipox PX-TVH2030

Cechy produktu

 • Producent IpoX 

Opis

Kamera IPOX PX-TVH2030 Tubowa kamera marki Ipox PX-TH2030 pozostała zaprojektowana do pracy w systemach monitoringu telewizji przemysłowej. Obsługuje tryby pracy CVBC, AHD, HD-CVI, HD-TVI. Kamera została oparta na przetworniku Sony IMX323, a to gwarantuje wysoką jakość rejestrowanych sygnałów. Pliki video przesyłane są w rozdzielczości HD (1920x1080) z prędkością 25 kl/sek. Z pełnym zachowaniem barw, szczegółów i płynności obrazu. Kompleksowe zastosowanie wszystkich tych składników wygenerowało skuteczną pracą kamery w każdych choćby najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Wielosystemowa kamera PX-TH2030 pozwala na zastosowanie na dodatek dużo mistrzowskich funkcji dotyczących korzystnego wyświetlania i korekty obrazu. Najważniejsze z nich to: D-WDR (obfity zakres dynamiki), 3D-DNR (Cyfrowa redukcja szumów), HLC (kompensacja światła reflektorów). Bardzo przyjazne menu, ułatwia sterowanie wszystkimi parametrami kamery, a to ma ogromny wpływ na wydajne, prędkie i dokładne instalacje kamer w systemach monitoringu. Kamera zaopatrzona jest w obiektyw zmiennoogniskowy 2,8-12 mm, mechaniczny filtr podczerwieni i promiennik oparty na 2 diodach Array + 7 diod Piranha, osiągający 50 metrowy dystans oświetlenia terenu. Zaletą kamery jest także jej kompozycja, umiejętnie integrująca się w otoczeniu, dyskretnie i estetycznie. Pokrywa kamery zagwarantuje pełną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wszystkie te parametry, właściwości i atuty sprawiają, iż kamera IPOX PX-TH2030 jest kompletnym, tanim urządzeniem multisystemowym, stanowiącym jeden z czołowych urządzeń w systemach nadzorujących dostępnych na rynku. Urządzenie nastawione jest na pracę 24h i zagwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa.
Podstawowe cechy
 • standard przesyłu obrazu: AHD/CVI/TVI/ANALOG
 • przetwornik: 1/2.9" 2MP Sony IMX323 CMOS
 • rozdzielczość: 1920x1080 (2Mpx) - 25kl/s
 • czułość: 0.01lux, 0lux (IR LED ON)
 • obiektyw: 2.8-12mm lub 6-22mm
 • 2 diody Array + 7 diod Piranha IR LED (zasięg 50m)
 • AES, AGC, AWB, MIR, BLC, HSBLC, 2D/3D DNR, DWDR, Defog
 • mechaniczny filtr podczerwieni ICR
 • zaimplementowane menu OSD w języku polskim
 • obsługa CoC (Control over Coax)
 • pokrywa: klasa szczelności IP66
 • dostępne barwy: biały, grafitowy
Specyfikacja:
dodatkowe akcesoria montażowe

JB-403
ø112,5×45,5mm

Najważniejsze funkcje

AWB - samoczynny balans bieli (automatic white balance)
ABW dostosowuje odcień wyjściowy do temperatury barwy światła co osiągalnie wiernie odwzorowuje kolory i nasycenie obrazu w każdych warunkach. ABW jest podstawową funkcją w każdej kamerze, bardziej nowoczesne kamery proponują możliwość ustawień ręcznych i regulowania balansu bieli do własnych potrzeb. ABW to funkcja zezwalająca kamerze na dopasowanie balansu bieli w zależności od warunków oświetleniowych w jakiej aktualnie pracuje. Kamera z funkcją
BLC - kompensacja światła wstecznego
Podstawowa funkcja w którą zaopatrzona jest już większość przystępnych kamer, kompensuje ona efekt światła wstecznego. W sytuacji skierowania kamery w stronę silnego źródła światła pojawia się efekt zaciemnienia pierwszego planu technologia BLC w pewnym zakresie likwiduje ten problem przez rozjaśnienie pierwszego planuj. Rozjaśnienie to scala się w dodatku z rozjaśnieniem tła, jednak funkcja ta jest jak najistotniej przydatna ponieważ pozwala na obserwację pierwszego planu i ogólnie wpływa na polepszenie obrazu w opisanych warunkach
AGC - automatyczna regulacja wzmocnienia (Automatic gain control)
AGC To układ pozwalający utrzymywać stałą jasność otrzymywanego obrazu niezależnie od zmian oświetlenia. Funkcja ta polega na utrzymaniu przeciętnej wartości jasności obrazu,przez wzmocnienie(bądź obniżenie) sygnału odbieranego z przetwornika. Wzmocnienie sygnału pozwala uzyskać obraz nawet w przypadku słabego oświetlenia, ale wraz z wzrostem wzmocnienia zaczynają pojawiać się szumy. Parametr wzmocnienia sygnału wyłącznie wtedy kiedy spada on poniżej pewnego progu. DNR - Cyfrowa redukcja szumów (digital noise reduction)
Jeżeli Kamera pracuje przy słabym oświetleniu możemy zaobserwować na uzyskanym obrazie ciemniejsze i jaśniejsze plamy noszące nazwę szumów. Plamy te nie tylko zmniejszają jakość uzyskanego obrazu, ale także rozszerzają pojemność uzyskanych plików. W takiej sytuacji szczególnie pomocna jest funkcja DNR której zadaniem jest cyfrowa redukcja tych szumów co skutkuje istotniejszym i bardziej szczegółowym obrazem przy słabym oświetleniu. (F-DNR) Kolejna funkcja cyfrowego poprawiania obrazu, funkcja zaprojektowana z myślą o poprawie czytelności obrazu z kamery pracującej w skomplikowanych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, mgła czy choćby smog. Funkcja DEFOG (F-DNR) może być też różnie nazywana w zależności od producenta, ale cechą wspólną jest użycie cyfrowej obróbki obrazu w celu uzyskania pokaźniejszego obrazu w opisanych powyżej warunkach
HLC - kompensacja światła reflektorów (Highlight compensation)
innowacyjna funkcja zezwalająca skompensować prześwietlone elementy obrazu. Funkcja ta nadzwyczajnie pasuje do kamer pracujących w bardzo niełatwych warunkach oświetleniowych, eliminując możliwość nietrudnego oślepienia kamery silną wiązką światła. Kamery z funkcją HLC w szczególności wspaniale nadają się do odczytywania tablic rejestracyjnych samochodów. technologia WDR, a także D-WDR
Układ pozwalający uzyskać szeroki zakres dynamiki obrazu. Kamera przy użyciu specjalnych algorytmów do analizy naświetlenia obrazu używa dynamicznej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli przetwornika kamery w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Efektem działania tej funkcji jest możliwość uzyskania istotnego i w miarę jednolicie naświetlonego obrazu zarówno w ciemnych i szczególnie jasnych fragmentach jednej sceny. Charakterystyczną sytuacją gdzie idealnie sprawdza się WDR jest kamera we wnętrzu budynku patrząca na wejście, wówczas dochodzi niejednokrotnie do wyjątkowo pokaźnego kontrastu między jasnością na zewnątrz i we wnętrzu budynku. Kamery bez WDR regulowaną jasność do jednej z tych wartości pozostawiając drugą nieczytelną (całkowicie zaciemnioną albo prześwietloną) Należy też zwrócić uwagę i rozgraniczyć funkcję WDR od DWDR grze DWDR oznacza Digital WDR czyli elektroniczne poszerzenie dynamiki. Obie funkcje mają identyczne zadanie jednak „fizyczny WDR typowo uzyskuje zauważalnie udoskonalone rezultaty
DIS - Cyfrowa stabilizacja obrazuFunkcja stabilizacji obrazu przydatna jest w sytuacjach gdy kamera zamontowana jest na mniej stabilnym podłożu takim jak pojazdy, czy wysunięte elementy przenoszące drgania w wyniku np. Siły wiatru. Elektroniczna stabilizacja radzi sobie wówczas bardzo korzystnie i pokaźnie udoskonala jakość obrazu. Należy pamiętać iż nadal jest to stabilizacja elektroniczna a nie mechaniczna i zakres jej działania jest ograniczony to w większości sytuacji spisuje się bardzo prawidłowo znacząco udoskonalając obraz.
Monitoring - najważniejsze funkcje Kamery WDR (Wide Dynamic Range) - znaczny zakres dynamiki, który redukuej potężnie kontrastowe albo prześwietlone sceny przez łączenie klatek o zróżnicowanym czasie naświetlenia obrazu, dzięki czemu obraz jest stosowne naświetlony.
3DNR - (3-Dimensional Noise Reduction) - Trójwymiarowa redukcja szumów dwukrotnie analizuje pojedyncze klatki wideo, gdzie piksele stanowiące szum są identyfikowane i korygowane. Przy słabym oświetleniu kamery zaczynają produkować szumy i śnieżenia które z kolei mogą niepotrzebnie aktywować detekcję ruchu w rejestratorze. Funkcja bardzo przydatna przy identyfikacji osób znajdujących się w nocy w środku samochodu lub przy monitorowaniu podziemnych parkingów.
AGC - (Auto Gain Control) - Funkcja odpowiadająca za wzmocnienie sygnału. System automatycznie dopasowuje jasność obrazu, tak żeby kamera pracowała z słuszną wydajnośćią zachowując korzystną jakość obrazu.
BLC - (Back Light Compensation) - Funkcja służąca do sterowania światłem wsteczny. Pozwala na eliminację efektu powstającego gdy kamera jest skierowana w stronę silnego źródła światła, czyli kiedy pierwszy plan staje się ciemny i nieczytelny.
HLC - (Highlight Compensation) - Kompensacja solidnego oświetlenia zezwala na identyfikacje silnych źródeł światłą i automatyczne zniwelowanie ich oddziaływania na przetwornik kamery.
AWB - (Auto White Balance) - zezwala na kamerze dopasowanie koloru wyjściowego w celu uzyskania jak najmocniej naturalnych kolorów, niezależnie od panującego oświetlenia. Technika ta poprawia także nasycenie i odwzorowanie odcieni na obrazie.
ICR - (Mechanicznie usuwany filtr podczerwieni) - Filtr podczerwieni w ciągu dnia polepsza odzwierciedlanie barw, a w w warunkach słabego oświetlenia zostaje automatycznie usunięty, dzięki czemu kamera może współpracować z oświetlaczami podczerwieni.
ROI - (Region of Interest) - Funkcja umożliwiająca określenie wybranych obszarów kadru obrazu, które będą nagrywane z wyższą jakością. Pozostałą część obrazu będzie rejestrowana z niższą jakością co pozwoli na ulepszone użycie procesora obrazu w kamerach, a także ograniczenie koniecznego pasma sieciowego.
Defog - Funkcja przydatna w trakcie występowania mgły lub dymu gdyż powiększa jakość obrazu poprzez wyostrzanie szczegółów. Pozwala ponadto na uwydatnienie szczegółów w sytuacji opadów deszczu lub śniegu.
IK10 - Parametr oznajmiający o wytrzymałości urządzenia na uderzenia. Kamera w takiej obudowie pasuje do pracy w środowisku narażonym na zniszczenie takim jak boiska, klatki schodowe czy środki transportu miejskiego.
LPR - (License Plate Recognition) - System do rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów składający się z adekwatnie dopasowanych kamer i oprogramowania dokonującego analizy obrazu.
AES - (Auto Electronic Shutter) - zadaniem funkcji AES jest wydłużenie czasu otwarcia migawki, dzięki czemu uzyskujemy dłuższy czas naświetlenia matrycy przetwornika, co zezwala na wyświetlenie jaśniejszego obrazu obserwowanej strefy.
EIS - (Electronic Image Stabilization) - Elektroniczne stabilizowanie obrazu niwelujące rozmycie obrazu podczas wstrząsów.
Auto tracking - technologia użytkowana w kamerach obrotowych PTZ. Kamera po wykryciu ruchu w polu widzenia samoczynnie początkuje sterowanie korpusem podążając za śledzonym obiektem, aż zniknie z obszaru widzenia.
Kompresja H.264/MPEG4/MJPEG - Od typu kompresji należy zajmowanie miejsca na dysku twardym. Rodzaj i jakość zastosowanego kodeka bezpośrednio wpływa na jakość obrazu uzyskanego podczas odtwarzania z archiwum.
Klasa szczelności IP66, IP67 - Określa stopień ochrony kamery przed wniknięciem do środka pokrywy ciał stałych lub cieczy. Pierwsza cyfra powiadamia o zabezpieczeniu kamery przed ciałami stałymi, a druga cyfra informuje o zabezpieczeniu przed wnikaniem wody.
Maska prywatności - pozwala na wykluczenie miejsc, których nie chcemy obserwować, nie zmieniając przy tym obszaru widzenia kamery. Pozwala na to nałożenie na obraz czarnej ramki.
MOTO ZOOM - Funkcja zdalnej regulacji ogniskowej obiektywu pozwala na konfigurowanie kadru instalowanej kamery.
Ogniskowa - Odległosć miedzy soczewką, a punktem głównym układu optycznego. Im mniejsza ogniskowa tym pokaźniejszy kąt widzenia ma kamera, a czym obszerniejsza ogniskowa tym większe zbliżenie.
ONVIF - (Open Network Video Interface Forum) - Uniwersalny protokół standaryzujący komunikację urządzeń rozmaitych producentów w systemach monitoringu IP.OSD - (On Screen Display) - Większość innowacyjnych kamer została zaopatrzona menu OSD pozwalające na komfortową edycję parametrów kamery.
Oświetlacz IR - (Infra Red) - Urządzenie elektroniczne emitujące niewidzialne światło podczerwieni, które odbija się od monitorowanych obiektów, dzięki czemu obiekty są widoczne w ciemności.
PoE - (Power over Ethernet) - technika pozwalająca przesyłać równocześnie wizję jak i zasilanie w jednym przewodzie UTP.
3-Axis - Regulacja obiektywu kamery w trzech płaszczyznach: poziomym, pionowym i ukośnym.
AI - (Auto Irys) - Dzięki tej funkcji obiektyw przesłoną reguluje liczba światła dostarczanego do kamery. Obiektyw z tą funkcją powinien być używany w warunkach zmiennego oświetlenia i współpraca z tą funkcją wymaga kamery posiadającą wyjście AI.
Detekcja audio - Dzięki tej funkcji możliwe jest uruchomienie alarmy albo rozpoczęcie nagrywania w momencie wykrycia dźwięku w kamerach z wbudowanym mikrofonem.
Detekcja ruchu - Funkcja wykrywająca ruch w monitorowanym obrazie. Po wykryciu ruchu realne jest np. Wywołanie alarmu czy rozpoczęcie nagrywania.

zadzwoń i zapytaj o rabat
(22 672-36-36) (505-130-571)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.