Menu

Orkisz obłuszczone ziarno (kutia orkiszowa) 5 kg

Cechy produktu

  • Producent BadaPak 

Opis

Ziarno orkiszu obłuszczone

Ziarno orkiszu obłuszczone BadaPak jest nad wyraz bogate w składniki odżywcze. Posiada wielkie ilości błonnika pokarmowego. Występowanie koniecznych nienasyconych kwasów tłuszczowych czyni z niego energetyczny składnik. To co podkreśla ziarna orkiszu jest zawartość rodanidu. W porównaniu ze zwykłą pszenicą mieści od niej więcej białka, a także jest bogatszy w witaminy A, D, E, a także wit z grupy B (niacynę, ryboflawinę, tiaminę, pirydoksynę). Ziarna te zawierają potas, fosfor, magnez, miedź, żelazo, sód i cynk. W ziarnach orkiszu występuje kwas krzemowy.

Ziarno orkiszu BadaPak ma lekko słodkawy, orzechowy smak co jest jego ogromną zaletą. Sprawdzą się w kuchni do wypieku domowego pieczywa, dodane do sałatki podniosą jej walory smakowe oraz zdrowotne, urozmaicą smak muslii. Ziarno orkiszu BadaPak po uprzednim namoczeniu można ugotować i dodawać do jogurtów, mleka oraz dań obiadowych.

Orkisz jest gatunkiem zboża masowo uprawianym w starożytności. Był wyjątkowo modny aż do czasów średniowiecza, kiedy to został stopniowo wypierany poprzez pszenicę zwyczajną, która była dużo łatwiejsza w uprawie i przynosiła większe plony. W dobie zainteresowania żywnością prozdrowotną orkisz ponownie wraca do łask.

Informacja o alergenach: W zakładzie są pakowane ponadto sezam, gorczyca, soja, migdały, orzechy, produkty zawierające gluten oraz produkty zawierające SO2 (dwutlenek siarki).

zdjęcia artykułu są zdjęciami poglądowymi i mogą się różnić od aktualnej partii.

firma stara się aktualizować na bieżąco wszystkie dane zawarte na naszym sklepie www.badapak.pl, jednak informacje zawarte w opisie produktu mogą różnić się nieco, w zależności od aktualnej partii artykułu.

przekazane wartości zostały nam dostarczone od dostawców, jak ponadto mogą być danymi literaturowymi.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.