Menu

Dallmayr Crema d'Oro Selektion des Jahres 1 kg

Cechy produktu

  • Producent Dallmayr 

Opis

Crema d'Oro Selektion des Jahres to nieszablonowa seria kaw, selekcjonowanych co roku przez specjalistów z palarni Dallmayr spośród najlepszych światowych odmian. Pierwszy, tegoroczny wybór padł na jedyne w swoim rodzaju ziarna gatunku Arabica (100%), pochodzące z okolic miasta Popayán – stolicy kolumbijskiego departamentu Cauca, słynącego ze wyśmienitej kawy wysokogórskiej. Region ten, wraz z tzw. Trójkątem Kawowym, w 2011 roku uznany został przez UNESCO za element „kawowego krajobrazu kulturowego Kolumbii” i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego. Rewelacyjne usytuowanie plantacji – na stokach Andów, na wysokości od 800 do 2000 m. N.p.m. – i wilgotny klimat podzwrotnikowy tworzą idealne warunki dla uprawy krzewów kawowca, co zapewnia Kolumbii trzecie miejsce wśród największych światowych producentów kawy.

Dzięki średnio dynamicznemu procesowi palenia, tegoroczna kompilacja Crema d'Oro Selektion des Jahres cechuje się delikatnym smakiem o optymalnej kwaskowatości, a także pokaźnych nutach czerwonych winogron i czekolady. Połączony jest on z wyraźnym, jaśminowym aromatem oraz rewelacyjną, aksamitną cremą. Perfekcyjna dla sympatyków kaw o lekko wyczuwalnej słodyczy oraz akcentach owocowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.