Menu

Kawa ziarnista Dolce Momento 1000 g

Cechy produktu

  • Producent Maestrocafe 
  • Rodzaj ziarnista 

Opis

Dolce Momento.

To kawa uprawiana na północnych zboczach wschodnich zboczach gór i wulkanów. Kolumbijskie drzewa kawowe są przeplatane palmami bananowymi, które bronią je przed palącymi promieniami latynoamerykańskiego słońca. To w połączeniu z optymalnymi warunkami naturalnymi nadaje kawie Dolce Momento tak oryginalny i harmonijny smak - bogaty, mocny, pełny z lekko wyczuwalną kwaskowatością i niezapomnianym aromatem. Kawę znamionuje słodki, owocowy smak. Wyczuwalne aromaty kwiatowe i cytrusowe. Świetna do przygotowywania w formie espresso.

Dolce Momento.

Wypalona została w stopniu średnio ciemnym, dzięki temu smak jest wyśmienicie zrównoważony. Intensywny aromat w połączeniu z subtelną kwasowością idealnie oddaje charakter regionu.

informacje o kawie:

Producent: Palarnia Kawy Maestrocafe

Nazwa: Dolce Momento

Gatunek: Arabica 100%

Kraj pochodzenia: Afryka, Brazylia

Kraj wypalania: Polska

Intensywność smaku: 4/5

Stopień wypalenia: 4/

Espresso to pojedynczy artykuł ekstrakcji kawy, który powstaje poprzez przelanie wody o trafnej

temperaturze (około 88-92 st. C) pod odpowiednim stałym ciśnieniem poprzez zmielone ziarna.

dobry czas przygotowania naparu to ok. 20 sekund, poprawnie przygotowane espresso ma pojemność 30 ml.

Łączy w sobie smaki: gorzki, kwaśny i słodki, ale warto zaznaczyć, że jest to układ wzorowy, w rzeczywistości smaki zależne są od użytej mieszanki ziaren.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.