Menu

L'Antico Nero 1 kg

Cechy produktu

  • Producent L'Antico 

Opis

producent L'Antico jest kwintesencją włoskiej sztuki prażenia kawy. Łączy w sobie tradycję, doświadczenie i pasję czterech pokoleń prawdziwych znawców i sympatyków najkorzystniejszych kawowych trunków, którzy od 1909 roku bezustannie dbają o najwyższą jakość i niespotykany smak produktów z logo L'Antico. Doskonale zdają sobie oni sprawę, iż filiżanka espresso to nie tylko napój,w dodatku niesamowita magia chwili, podczas której wszystkie szczegóły muszą być świetnie dopracowane. Stąd właśnie bierze się nieprzeciętna harmonia i zbalansowanie wszystkich produktów producenta L'Antico. Nie sposób nie wspomnieć, iż właściciele marki L'Antico są na dodatek koneserami sztuki. Palarnię ulokowali w pobliżu jednego z najatrakcyjniejszych zabytków w prowincji Modena - zbudowanego w 1490 roku pałacu Montecuccoli, którego są zresztą właścicielami. Stał się on nieodłącznym symbolem, a także bardzo znaczną częścią tożsamości producenta L'Antico.

Kawa L'Antico Riserva Nero składa się ze dokładnie przypasowanych, południowoamerykańskich odmian gatunku Arabica (90%) z niewielką domieszką Robusty. Tak dostosowana kombinacja gatunkowa w połączeniu z dość silnym poziomym wypalenia ziaren pozwoliła osiągnąć w przypadku kawy L'Antico Riserva Nero rewelacyjną pełnię smaku. Jest on początkowo potężny i wyrazisty, przechodząc płynnie w słodki i miły posmak. Dodając do tego niespotykany aromat, nieprzeciętną gęstość i piękną cremę, a także niską zawartość kofeiny uzyskujemy unikatowy artykuł, będący w stanie sprostać oczekiwaniom najistotniej wymagających amatorów kawowych trunków. Kawa L'Antico Riserva Nero nadaje się nadzwyczajnie do przygotowania tradycyjnego włoskiego espresso, niemniej jednak doskonale komponuje się też z mlekiem tworząc nieprzeciętne cappuccino i latte.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.