Menu

Klucz dynamometryczny 3/4'', 62-405 nm Vorel 57400 - ZYSKAJ RABAT 30 ZŁ

Cechy produktu

  • Producent Vorel 
  • Rozmiar klucza 20 mm
  • Moment obrotowy 62-405 Nm

Opis

Klucz dynamometryczny jest dokładnym instrumentem pomiarowym momentu siły. Służy do skręcania części złącznych gwintowanych tak, żeby moment połączenia był znany i odpowiedni do rodzaju materiału i wytrzymałości śruby i nakrętki.
Klucz składa się z głowicy z kwadratowym trzpieniem i ramienia przenoszącego siłę. Głowica służy do mocowania nasadek sześciokątnych.

Zestawienie porównawcze momentów w zróżnicowanych jednostkach długości i siły:
1 kG*cm = 13,887 OZ*IN (uncja x cal)
1 kG*cm = 0,867 LB*IN (funt x cal)
1 kG*m = 9,80665 N*m (Niuton x metr)
1 kG*m = 7,233 LB*FT (funt x stopa)
1 FT*LB = 12 LB*IN (funt x cal)
1 dm*N = 14,16 OZ*IN (uncja x cal) Przeznaczenie / wykorzystanie wykorzystywany jest zwykle w technologii motoryzacyjnej do starannego mocowania oraz wszędzie tam, gdzie firma określił wymagany moment dokręcenia złącza. Sposób wykorzystania - Wybrać odpowiednią skalę Nm lub in-lbs. Odkręcić do oporu śrubę blokującą umieszczoną na końcu pokrętła mikrometrycznego.
- Pokrętło mikrometryczne ustawić tak, aby „0" na skali pokrętła pokryło się z pionową linią na ramieniu klucza.
- Pokrętło mikrometryczne obracać zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, do momentu ustawienia żądanego momentu obrotowego. Żądany moment obrotowy jest ustawiony w momencie, gdy podziałka na pokrętle mikrometrycznym będzie się pokrywała z pionową linią na ramieniu klucza.
- Następnie należy zakręcić do oporu śrubę blokującą i ustawić optymalny kierunek obrotu grzechotki, po tym klucz jest gotowy do stosowania.
- Na wypust klucza należy nałożyć odpowiednią nasadkę. Podczas przykręcania osiągnięcie ustawionego momentu jest sygnalizowane kliknięciem klucza. W przypadku usłyszenia albo wyczucia kliknięcia należy zaprzestać dokręcania. Zawartość opakowania - klucz dynamometryczny
- instrukcja obsługi
- karta gwarancyjna atrybuty
  • Opakowanie: BMC
  • rozmiar napędu [cal]: 3/4"
  • Wartość momentu [Nm]: 62-405
  • Długość [mm]: 625

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.