Manu

Zelmer 37Z010

Cechy produktu

  • Producent Zelmer 
  • Rodzaj Parowar 
  • Moc 900 W
  • Pojemność 8.5 l

Opis

Przygotowywanie potraw sprawia Ci przyjemność? A może chcesz teraz zmienić nawyki żywieniowe i gotować dużo zdrowiej? Pomóc Ci w tym może kombiwar lub parowar. Oba sprzęty pozwalają na tworzenie dań zdrowych, bo bogatych w naturalne składniki odżywcze.

Zdrowe gotowanie

Posiłki z pary lub gotowane pod ciśnieniem to najzdrowsza forma żywności. Poprzez takie przygotowanie, nie pozbywamy się ze produktów ich naturalnych wartościowych witamin i składników odżywczych. Pozostają też w apetycznej formie, w naturalnym kolorze i przyjemnym, delikatnym smaku. Chyba najpowszechniejszymi sprzętami do takiego gotowania są kombiwary i parowary. Z kombiwarem, ugotujemy potrawy na parze i przygotujemy dania bez używania tłuszczu. Sprzęt daje nam też możliwość podgrzewania niektórych dań. Zasada działania kombiwaru jest podobna do pierkarnika z obiegiem temperatury. Wprawdzie przygotowanie dań trwa stosunkowo długo, a pojemność urządzenia jest ograniczona, ale zużytej energii i tak przemawia za użyciem tego urządzenia. Parowar jak sama nazwa wskazuje, gotuje na parze. Jest to urządzenie bardzo proste, instynktowne w obsłudze i działąjąco stosunkowo szybko. Przemyślana wielopoziomowa budowa powodują, że pomocą parowaru, można w jednym czasie przygotować kilka składników.

Specyfika i użytkowanie

Jeśli chcesz urządzenia, do smażenia, grillowania, gotowania na parze, oraz zastępować standardowy piekarnik elektryczny, to kombiwar wydaje się być najlepszym wyborem. Warto przed zakupem przejrzeć dostępne z danym urządzeniem dodatki. Mogą to być sitka, nakładki i tym podobne. Dzięki ich zastosowaniu gotowanie będzie przyjemniejsze. Jeśli chcesz,by kombiwar także rozmrażał produkty , poszukaj modelu z szerokim zakresem temperatury – od 0 ºC do 250 ºC. Zasada działania kombiwaru jest bardzo prosta. Do pojemnika wkładasz produkty, a następnie ustawiasz odpowiedni zdefiniowany program lub ręcznie ustawiasz parametry i urządzenie rozpoczyna pracę. Moc tych urządzeń waha się od 300 do nawet 2000 W. Oczywiście, zależy ona od konkretnego modelu. Im większa moc tym urządzenie działa szybciej, ale i zużywa więcej energii prądu. Według danych producenta Zelmer 37Z010, ma moc 900 W.

Podsumowanie

Znasz już podstawowe informacje na temat kombiwarów i parowarów. Pamiętaj jednak, żeby wybrać taki sprzęt, który - zdrowo rozsądkowo - dasz radę w pełni wykorzystać. Dobry kombiwar czy parowar powinien być funkcjonalny, solidny i łatwy w obsłudze. Jak wspomnieliśmy, dobrze gdy ma dużo dodatkowych wyjmowanych pojemników. Dzięki temu można, na przykład, gotować na parze duże kawałki mięsa czy warzyw, a także zupy, czy nawet jajka. Wygodnym rozwiązaniem jest, gdy sprzęt ma ekran LCD. Za jego sprawą możesz kontrolować stan przygotowania dania czy produktów. Być może to Zelmer 37Z010, będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 14 opinie

+ Dodaj opinie
Magdi83 - Wystawiona 3 lata temu
Polecam. Duża pojemność umożliwia gotowanie pełnego obiadu dla całej rodziny. Nigdy wcześniej nie wierzyłam, że potrawy gotowane bez soli mogą być smaczne!! A przede wszystkim zdrowe. Towar solidny, estetycznie wykonany. Ładnie się prezentuje. Zdecydowanie udany zakup.
Wojciech - Wystawiona 3 lata temu
wygląd i funkcjonalność bez zarzutu.
ewunia - Wystawiona 3 lata temu
Jestem z niego zadowolona. Prosty w obsłudze i estetyczny. Jedynie czas gotowania ryżu należy wydłużyć, gdyż nie odpowiada parametrom producenta.Ale ogólnie zakup bardzo udany.
Krzysztof - Wystawiona 3 lata temu
Polecam
Krzys-1210 - Wystawiona 3 lata temu
Użyłam go na razie raz do ryby i warzyw. Wszystko ugotowało się dobrze, w czasie określonym w instrukcji. Jeszcze dużo nauki przede mną, żeby wykorzystać wszystkie jego możliwości, ale pierwszy test przeszedł pomyślnie.
Alisja - Wystawiona 3 lata temu
Parowar jest super! Widzę same zalety. Ładny, lekko niebieski, jedzonko pyszne i zdrowe. Podobno i kluski na parze da się robić!Łatwy i szybki do mycia.Polecam jak najbardziej!
krzysiek - Wystawiona 3 lata temu
udany zakup jest tani i bardzo dobry
lukasz - Wystawiona 3 lata temu
zdaje egzamin zgodnie z oczekiwaniami
tomek - Wystawiona 3 lata temu
Produkt godny polecenia , gotowanie szybko , smacznie i tanio.
paulaa - Wystawiona 3 lata temu
kupno tego parowaru było strzałem w 10! Daje możliwość szybkiego i zdrowego przygotowania potraw. Bardzo łatwy w obsłudze. Polecam!
dominika - Wystawiona 3 lata temu
produkt bardzo praktyczny, szybkie przygotowanie potraw
Paulina - Wystawiona 3 lata temu
Sprawdza się w 100%. Polecam
margot - Wystawiona 3 lata temu
Bardzo dobry produkt w dobrej cenie.Warzywa, ryba oraz kurczak bardzo smaczne.Łatwy w obsłudze i czyszczeniu.
kkyyoo - Wystawiona 3 lata temu
Polecam