Moje konto  ▾

Mikrobiologia i choroby zakaźne. Seria Podręczników Medycznych do Egzaminów Testowych (NMS) [opr. broszurowa]

ISBN 9788385842590Autor G. Virella, red. P. HeczkoRok wydania 1999Oprawa broszurowaWydawnictwo Elsevier Urban & PartnerIlość stron 680 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

7 ofert z 7 sklepów internetowych

Informacje o produkcie

ISBN9788385842590
AutorG. Virella, red. P. Heczko
Rok wydania1999
Oprawabroszurowa
WydawnictwoElsevier Urban & Partner
Ilość stron680

Polscy studenci medycyny po raz pierwszy otrzymują zwięzły podręcznik, a raczej obszerne kompendium obejmujące swą treścią kliniczną mikrobiologię i choroby zakaźne. Książka jest zbiorem aktualnych wiadomości niezbędnych do opanowania materiału zarówno z zakresu podstawowej i opisowej mikrobiologii lekarskiej, jak i podstaw chorób zakaźnych. Bez wątpienia spełni oczekiwania czytelnika podczas samodzielnej nauki, układ tekstu ułatwia bowiem dokonanie szybkiego i krytycznego przeglądu treści podręcznika, jak i materiału opanowanego w trakcie zajęć.
Bardzo zwięzły tekst, zawsze odpowiednio grupowany według ważności zjawisk, mechanizmów czy objawów; tablice z najistotniejszymi cechami zakażeń i ich czynników etiologicznych; skrócone opisy przypadków uwypuklające najważniejsze dane epidemiologiczne i kliniczne; tabele zbiorcze dla całego materiału i na koniec pytania kontrolne oparte na teście wyboru wraz z opisem i uzasadnieniem prawidłowych odpowiedzi - to tylko niektóre przykłady wyróżniające ten podręcznik spośród innych dostępnych na rynku. Autorzy mają nadzieję, że książka zostanie dobrze przyjęta przez studentów i że posłuży im nie tylko jako pomoc przed egzaminem z mikrobiologii klinicznej i chorób zakaźnych, ale pomoże w usystematyzowaniu wiedzy dotyczącej zakażeń w zakresie niezbędnym dla każdego lekarza.


Spis treści :
1. Podstawy bakteriologii
2. Odporność a zakażenie
3. Bakteriologia kliniczna
4. Wirusologia ogólna
5. Wirusologia kliniczna
6. Mikologia
7. Parazytologia
8. Najważniejsze choroby zakaźne

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.