Menu

Konsola Microsoft Xbox Series S

Cechy produktu

  • Producent Microsoft 

Opis

Konsola Xbox Series S

Konsola Xbox Series S to tańsza wersja Xbox Series X. Stworzona została z myślą o mniej wymagających użytkownikach. Producent chciał jednak zachować w niej ważniejsze zalety Series X. Jest to więc pewien kompromis między przystępną ceną a progresywnymi rozwiązaniami od producenta Microsoft.

Najtańsza konsola nowej generacji

Budżetowy Xbox Series S zaskoczy graczy idealnymi parametrami. Na uwagę zasługuje nad wyraz szybki dysk SSD o objętości 512 GB i progresywny procesor 8-rdzeniowy Zen 2 wyprodukowany w litografii 7 nm, dzięki którym producent osiągnął bezapelacyjnie krótszy czas ładowania gier oraz szybką ich instalację, co bez dwóch zdań docenią użytkownicy. Warto podkreślić, że to właśnie nowoczesny procesor wspiera urządzenie w osiąganiu wyższej sprawności, która ma kluczowy wpływ na komfort grania – podczas rozgrywek będziemy więc mogli radować się perfekcyjną płynnością akcji, co jest niezwykle solidną stroną Series S. Konsola uzyskała obraz o rozdzielczości 1440p z 60 FPS (w porywach do nawet 120 FPS) – wartość ta, choć nie tak wysoka jak w Series X, zapewni nadzwyczajnej jakości obraz na większości monitorów, dzięki temu użytkownicy budżetowej wersji otrzymają wizualizacje na wysokim poziomie. Microsoft zadbał o zminimalizowanie szarpania obrazu spowodowane rozjazdem odświeżania monitora albo telewizora z liczbą wyświetlanych klatek – w tym celu wprowadzono obsługiwanie zmiennego odświeżania. Gracze będą mogli cieszyć się genialną płynnością animacji, precyzją grafiki i złożonymi światami – gry zapewnią więc moc wrażeń i pozwolą na pełne oddanie się rzeczywistości video. Ponadto do najnowszej konsoli twórcy z Microsoft wprowadzili opcję upskalowania gier do rozdzielczości 4K, a także streaming mediów

technologia ray tracing

Podobnie jak siostrzana wersja konsoli, Xbox Series S został wyposażony w technologię ray tracing, która to pozwala osiągnąć realistyczne efekty wizualne. Tak dopracowany obraz to przede wszystkim skrupulatne oddanie światła i cienia, refleksów świetlnych i innych tego typu wrażeń. To wszystko powoduje, że gracz dzięki tej konsoli ma szansę wejść na wyższy poziom rozrywki i daje się ponieść bez reszty wykreowanym światom.

Wznawianie gier i kompatybilność wsteczna

Korzystając z konsoli Xbox Series S, użytkownicy będą mogli wznawiać gry bez zapotrzebowania zapisywania osiągniętych wyników. Stan gry zapisze się automatycznie, a wznawiać można do trzech pozycji jednocześnie. Ważną funkcją jest kompatybilność wsteczna – na urządzeniu zagramy nie tylko w gry najnowszej generacji przystępne na mocniejszej wersji konsoli, lecz także w tytuły z biblioteki Xbox One, Xbox 360 czy oryginalnego Xboxa.

atrybuty budżetowej konsoli

niebanalną cenę konsola Xbox Series S zawdzięcza rezygnacji twórców z niektórych rozwiązań i obniżeniu części parametrów. Budżetowa wersja nie ma napędu Blu-ray, a to oznacza, iż użytkownicy będą mogli na niej zagrać tylko w gry przystępne cyfrowo. Osiąga moc obliczeniową wynoszącą 3,968 teraflopa, ma więc pokaźnie słabszą kartę graficzną aniżeli Xbox Series X, na co wpływ ma m.in. Mniejsza liczba jednostek obliczeniowych (20 zamiast 52) oraz taktowanie wynoszące 1550. Budżetowa wersja zaopatrzona została w pamięć graficzną o wartości 10 GB rodzaju GDDR6. Jeśli chodzi o design, twórcy postawili na minimalizm. Konsola to biały wyjątkowo kompaktowy prostopadłościan z charakterystycznym kolistym wentylatorem umieszczonym na większej ze ścian.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.