Menu

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD (Sony)

Cechy produktu

 • Producent Tamron 

Opis

Obiektyw Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD A036S

Obiektyw Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to charakterystyczny jasny obiektyw zmiennoogniskowy opracowany dla aparatów bezlusterkowych z wymiennymi obiektywami. Obiektyw zapewnia wysoką jakość zdjęć, w tym atrakcyjne rozmycie tła (efekt bokeh). Specjalnie dobrane soczewki - w tym soczewka XLD (specjalne szkło o nad wyraz niskim indeksie rozproszenia koloru, gwarantujące największą ostrość i kompensację aberracji chromatycznej) - pozwalają uniknąć błędów odwzorowania i gwarantują wysoką rozdzielczość w całym zakresie ogniskowych.


Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD jest obiektywem nad wyraz lekkim i kompaktowym, przy długości 117.8 mm waży tylko 550 g. Gwarantuje wysoką rozdzielczość na całej powierzchni kadru - gwarantuje to rewelacyjną jakość zdjęć. Układ optyczny obiektywu jest dopasowany do aparatów z matrycami o wysokiej rozdzielczości. Plastyczne rozmycie obrazu sprawia, iż obiektyw Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD sprawdza się w każdych okolicznościach: od portretów, przez fotografię krajobrazu a na fotografii ulicznej kończąc.


W obiektywie zmniejszono minimalną odległość ostrzenia, wynosi ona zaledwie 19 cm dla ogniskowej 28mm, co pozwala na wykonanie fascynujących ujęć wybranego obiektu (w skali odwzorowania) 1:2.9 na tle szerokiej perspektywy. Przy ogniskowej 75 mm można skrócić minimalną odległość ostrzenia do 39 cm (skala odwzorowania 1:4), co umożliwia wykonanie bliskich ujęć z przepięknie rozmytym tłem.


Kolejną zaletą obiektywu jest stanowczo precyzyjny i niezwykle cichy autofokus. System automatycznego ostrzenia oparty jest na silniku krokowym RXD (Rapid eXtra-silent stepping Drive) z elementem napędowym, który starannie ustawia kąt obrotu. Sensor określa w sposób ciągły niezbędne ustawienie obiektywu, co zezwala na szybkie i staranne ostrzenie, dzięki temu można dokonywać nagrań video obiektów w ruchu bez utraty ostrości. System automatycznego ostrzenia pracuje przy tym tak cicho, że na nagraniu video praktycznie nie są rejestrowane żadne odgłosy jego pracy.


informacje technologiczne:

 • Zakres ogniskowych: 28-75 mm.
 • Wartość przysłony: f/2.8.
 • budowa: 15 elementów w 12 grupach.
 • nieznaczna odległość od obiektu: 0.19m (pokaźny kąt), 0.39m (Tele).
 • Maksymalny współczynnik zwiększenia: 1:2.9 (znaczny kąt), 1:4 (Tele).
 • Średnica filtra: 67mm.
 • Listki przysłony: 9.
 • Kąt widzenia: 75°23' - 32°11'-52°58' - 21°05'.
 • wymiary (śr. X dł.): 73mm x 117.8mm.
 • Waga: 550g.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.