Menu

EBBES300B18 Suport Shimano BB-ES300 68/118 mm BSA octalink

Cechy produktu

  • Producent Shimano 
  • Rodzaj suport 

Opis

Suport Shimano BB-ES300 Octalink

Jest to podstawowy (i obecnie jedyny) model suportów producenta Shimano z mocowaniem Octalink przeznaczony do rowerów MTB i trekkingowych. Jest wykorzystywany w grupach,, oraz w starszych modelach mechanizmów korbowych w dodatku w wyższych grupach.

technologia Octalink dzięki osi o obszernym przekroju rurki gwarantuje dużo pokaźniejszą sztywność tradycyjne suporty kwadratowe, tym samym ulepszone przenoszenie energii w napędzanie roweru.

BB-ES300 jest modelem wprowadzonym zamiennie w miejsce poprzednika - BB-ES25. Różni się od niego masą niższą o około 10%.

cechy:

- oś do korb w standardzie Octalink

- dopasowany do muf suportowych o szerokości: 68 mm

- długość osi: 118 mm

- typowy gwint BSA (angielski) - BC 1,37" x 24T

- współpracuje ze śrubami do mocowania korb w rozmiarze M15

- przeciętna waga: 270 g

Uwaga! W zestawie nie ma śrub mocujących ramiona mechanizmu korbowego do osi suportu. W razie zapotrzebowania mamy je osobno w sprzedaży.

zastosowane technologie Shimano:

Mocowanie suportu OCTALINK - Porównując przenoszenie mocy OCTALINK z klasycznym kwadratowymi wypustami, 8-wypustowy OCTALINK, który łączy oś suportu, a także mechanizm korbowy zwiększa sztywność całej konstrukcji. To wszystko dzięki zaimplementowaniu drążonej osi i skuteczniejszemu połączeniu ramiom mechanizmu korbowego z osią suportu. System mocowania korby rowerowej, wytwarzany i zastrzeżony przez Shimano. Jest następcą systemu mocowania korby na kwadrat. Jego zarys, czyli okrągły trzon, na którym znajduje się osiem wypustek (od tego wzięła się nazwa systemu: octa czyli osiem), lepiej znosi i rozprasza siły, którym jest poddawane to miejsce, oprócz tego połączenie to jest o niemało niesprężystiejsze niżeli poprzednie rozwiązanie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.