Moje konto
  • AL-KO Silver 51BR-A Comfort - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków AL-KO Silver 51BR-A Comfort - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków
  • AL-KO Silver 51BR-A Comfort - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków AL-KO Silver 51BR-A Comfort - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków

AL-KO Silver 51BR-A Comfort - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków

1 oferta z 1 sklepu

Producent AL-KO Moc 2.3 kW Szerokość koszenia 51 cm Maksymalna wysokość koszenia 80 mm Minimalna wysokość koszenia 30 mm Liczba stopni wysokości koszenia 7 poziomów Pojemność kosza 65 l Pojemność silnika 159 Napęd tak WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentAL-KO
Moc2.3 kW
Szerokość koszenia51 cm
Maksymalna wysokość koszenia80 mm
Minimalna wysokość koszenia30 mm
Liczba stopni wysokości koszenia7 poziomów
Pojemność kosza65 l
Pojemność silnika159
Napędtak

Lubisz pracować i dbać o swój trawnik? Mocne narzędzie ogrodnicze pozwoli Ci na oszczędność czasu i energii, którą możesz spożytkować na radość ze swojej zadbanej ziemi. Tym narzędziem jest kosiarka spalinowa AL-KO Silver 51BR-A Comfort.

Wprowadzenie

Kosiarka spalinowa nadaje się głównie na wielkie trawniki. "Spalinówka" może poruszać się po skarpach lub nierównościach terenu. Zaletą jest duża moc, a także możliwości mulczowania, a przy okazji też zbieranie liści lub drobnych odpadów do kosza. Kosiarka taka najczęściej oferuje także wielostopniową regulację wysokości koszenia, a często też siły wciągania trawy do zbiornika.

Specyfikacja i porady

Podczas zakupu kosiarki należy wziąć pod uwagę nie tylko moc silnika, ale także inne parametry. Aby poznać dokładny opis danego modelu warto zajrzeć do jego specyfikacji technicznej, która jest dostępna w sklepie, bądź na stronie internetowej producenta danego urządzenia. Ważna jest także moc maszyny, ponieważ często małe silniki mogą nie dać rady trudniejszym zadaniom. Kosiarka spalinowa AL-KO Silver 51BR-A Comfort posiada silnik o mocy 2.3 kW. Pojemność silnika w tej kosiarce do 159 cm3. Kosiarka może kosić na 7 poziomów wysokości. Maksymalna wysokość koszenia w modelu Silver 51BR-A Comfort, wynosi 80 cm. Szerokość koszenia tego urządzenia sięga 51 cm. Kosiarka powinna posiadać pojemny i łatwy w używaniu kosz na ściętą trawę. Dzięki czemu odpada nam praca przy grabieniu skoszonego trawnika i nasz ogródek będzie znacznie lepiej wyglądał po skoszeniu. W kosiarce AL-KO Silver 51BR-A Comfort, pojemność kosza to 65l. Kosiarki spalinowe posiadają dodatkowo funkcję mulczowania. Ma ono na celu zmniejszenie parowania wody, niedopuszczenia do rozwoju chwastów, a także poprawy sprawności gleby oraz zapobiega erozji wodnej i wietrznej. Szukajmy kosiarki z obudową wykonaną z aluminium, ocynkowanej blachy lub z tworzywa sztucznego. Taka obudowa nie rdzewieje i jest bardziej odporna na uszkodzenia. Obudowa z cienkiej blachy szybko rdzewieje i pęka, co przekłada się na mniejszą trwałość całej maszyny. Jeśli nie wiemy jaką obudowę ma dany model, najlepiej zapytać o to sprzedawcę, który powinien nam udzielić takiej informacji.

Bezpieczeństwo i użytkowanie

Obojętnie, na jaką kosiarkę się zdecydujesz pamiętaj, by pracować z nią bezpiecznie. Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa podanymi w instrukcji obsługi. Podstawą bezpiecznej pracy jest też regularna kontrola stanu technicznego maszyny. Szykując się do koszenia uprzątnij swój grunt z przedmiotów, które mogłyby zniszczyć urządzenie w trakcie koszenia. Koś trawę tylko w ciągu dnia, kiedy jest sucho. I najważniejsze, pilnuj, aby dzieci i zwierzęta nie przebywały w pobliżu miejsca działania kosiarki. Pamiętajmy, że silnik spalinowy wymaga regularnej konserwacji, do pracy potrzebuje paliwa i oleju w zbiornikach. Jeśli nie posiadamy kosiarki z rozrusznikiem, osoby słabszemogą mieć problem z jej startem. Ważną kwestią w sprawie bezpieczeństwa, jest korzystanie ze strojów ochronnych. Do pracy ubierzmy okulary ochronne. Przydadzą się też solidne kryte buty.

Podsumowanie

Kosiarka, jak każde urządzenie mechaniczne, z czasem może ulec awarii. Warto wtedy mieć możliwość oddania go do renomowanego serwisu. Aby mieć pewność, że nasze naprawy zostaną wykonane rzetelnie, warto wybrać urządzenie dobrej, znanej firmy. W zakupie urządzenie może być przez to droższe, mamy jednak wtedy pewność, że serwis gwarancyjny i pogwarancyjny będzie na odpowiednim poziomie. Kosiarka AL-KO Silver 51BR-A Comfort, to przykład urządzenia, które znakomicie sprawdzi się w ogródkach czy działkach, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli więc potrzebujesz takiego urządzenia, rozważ wybór tego modelu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też