Moje konto
  • Ryobi RLM5319SMEB Ryobi RLM5319SMEB
  • Ryobi RLM5319SMEB Ryobi RLM5319SMEB
  • Ryobi RLM5319SMEB Ryobi RLM5319SMEB

Ryobi RLM5319SMEB

3 oferty z 3 sklepów

Producent Ryobi WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Mall.pl

★★★★★
28831 opinii

RYOBI RLM5319SMEB - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków

RYOBI RLM5319SMEB - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków

Spalinowa kosiarka do trawy Ryobi RLM5319SMEB wyposażona w silnik Subaru o pojemności 190 cm3, z szerokością cięcia 52,7cm, umożliwia efektywne koszenie nawet dużych trawników. 7-stopniowa centralna regulacja wysokości koszenia zapewnia jej prosty i wygodny dobór do indywidualnych preferencji.

Dostępny od ręki  ✓

Kosiarka spalinowa z napędem RLM5319SMEB Ryobi

Ryobi® to jedna z najbardziej dynamicznych marek, oferujących szeroką gamę bezprzewodowych, przewodowych i warsztatowych narzędzi elektrycznych: jej produkty łączą w sobie łatwość obsługi, innowacje oraz doskonałą relację jakości do ceny, stanowiącą najważniejszą cechę naszej marki.

Dostępność sprawdź w sklepie →

Kosiarka spalinowa z napędem RLM5319SMEB Ryobi

… przewodowych i warsztatowych narzędzi elektrycznych: jej produkty łączą w sobie łatwość obsługi, innowacje oraz doskonałą relację jakości do ceny, stanowiącą najważniejszą cechę naszej marki.Każdego roku, Ryobi® opracowuje nowe innowacyjne technologie, zapewniające większą wydajność, bezpieczeństwo i wygodę pracy w domu i ogrodzie.Livetool Indicator™, GripZone™, DustTech™… liczne nowe funkcje, które …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentRyobi

Lubisz pracować i dbać o swój trawnik? Pomyśl, ile czasu i energii pozwoli Ci zaoszczędzić wyspecjalizowane, mocne i mobilne narzędzie ogrodnicze. Tym narzędziem jest kosiarka spalinowa Ryobi RLM5319SMEB.

Wprowadzenie

Kosiarka z silnikiem spalinowym nadaje się głównie na wielkie powierzchnie. "Spalinówka" może poruszać się po skarpach lub nierównościach terenu. Zaletą jest duża moc, a także możliwości mulczowania i też zbieranie liści lub drobnych odpadów do zbiornika. Kosiarka taka najczęściej oferuje także wielostopniową regulację wysokości koszenia, a często też siły wciągania skoszonej trawy do kosza.

Specyfikacja i porady

Podczas zakupu kosiarki należy wziąć pod uwagę nie tylko moc silnika, ale także inne parametry. Aby poznać dokładny opis danego modelu warto zajrzeć do jego specyfikacji technicznej, która jest dostępna w sklepie, bądź na stronie internetowej producenta danego urządzenia. Kosiarka powinna posiadać pojemny i łatwy w używaniu kosz na ściętą trawę. Dzięki czemu odpada nam praca przy grabieniu ściętej trawy i nasz ogródek będzie znacznie lepiej wyglądał po skoszeniu. Kosiarki spalinowe posiadają dodatkowo funkcję mulczowania. Ma ono na celu zmniejszenie parowania wody, niedopuszczenia do rozwoju chwastów, a także poprawy sprawności gleby oraz zapobiega erozji wodnej i wietrznej. Szukajmy kosiarki z obudową wykonaną z aluminium, ocynkowanej blachy lub z tworzywa sztucznego. Taka obudowa nie zardzewieje i jest bardziej odporna na zarysowania. Obudowa z cienkiej blachy szybko rdzewieje i pęka, co przekłada się na mniejszą trwałość całej maszyny. Jeśli nie wiemy jaką obudowę ma dany model, najlepiej zapytać o to sprzedawcę, który powinien nam udzielić takiej informacji.

Bezpieczeństwo i użytkowanie

Obojętnie, na jaką maszynę się zdecydujesz pamiętaj, by pracować z nią bezpiecznie. Zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa zapisanymi w instrukcji obsługi. Podstawą bezpiecznej pracy jest też regularna kontrola stanu technicznego maszyny. Szykując się do koszenia oczyść swój grunt z przedmiotów, które mogłyby uszkodzić urządzenie podczas koszenia. Koś trawę tylko za dnia, kiedy jest sucho. I najważniejsze, pilnuj, aby dzieci i zwierzęta nie przebywały w blisko miejsca działania kosiarki. Pamiętajmy, że silnik spalinowy wymaga regularnej konserwacji, do pracy potrzebuje paliwa i oleju w zbiornikach. Jeśli nie posiadamy kosiarki z rozrusznikiem, osoby słabszemogą mieć problem z jej uruchomieniem. Ważną kwestią w sprawie bezpieczeństwa, jest korzystanie ze strojów ochronnych. Do pracy ubierzmy okulary ochronne. Przydadzą się też solidne kryte buty.

Podsumowanie

Kosiarka spalinowa, jak każde urządzenie mechaniczne, z czasem może ulec awarii. Warto wtedy mieć możliwość oddania go do renomowanego serwisu. Aby mieć pewność, że nasze naprawy zostaną wykonane rzetelnie, warto wybrać urządzenie dobrej, znanej firmy. W zakupie urządzenie może być przez to droższe, mamy jednak wtedy pewność, że serwis gwarancyjny i pogwarancyjny będzie na odpowiednim poziomie. Kosiarka Ryobi RLM5319SMEB, to przykład urządzenia, które znakomicie sprawdzi się w ogródkach czy działkach, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli więc potrzebujesz takiego urządzenia, rozważ wybór tego modelu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też