Moje konto
  • Kospel elektryczny kocioł c. o. EKCO.LN2-8 kW Kospel elektryczny kocioł c. o. EKCO.LN2-8 kW

Kospel elektryczny kocioł c. o. EKCO.LN2-8 kW

0 ofert z 0 sklepów

Producent Kospel WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty Kospel

Popularne produkty z kategorii Kotły elektryczne innych firm

Informacje o produkcie

ProducentKospel

Dane produktu: Napięcie znamionowe: 230V~ lub 400V 3N~ Prąd znamionowy wyłącznika nadprądowego: A 40 lub 16 Przekrój elektrycznych przewodów: mm2 3x6 lub 5x1.5 Orientacyjna powierzchnia grzewcza*: m2 60-100 Uwaga!

Kotły EKCO.LN2 należy dodatkowo wyposażyć w sterownik temperatury oraz w przypadku współpracy z zasobnikiem w zawór 3-drogowy i czujnik temperatury WE-019/01 Model EKCO.LN2 przeznaczony jest do współpracy z instalacją wodną c.o.

oraz z zasobnikiem c.w.u. Wyposażony jest w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 6 litrów i zawór różnicy ciśnień tzw. bypass. Praca kotła powinna być sterowana przez regulator temperatury umożliwiający programowanie różnych temperatur w określonych godzinach.

Elektryczne kotły EKCO mogą stanowić samodzielne źródło ciepła lub współpracować z innymi kotłami. Zastosowanie odpowiedniego sterowania zapewnia wysoki komfort cieplny, bezobsługową pracę, a także możliwość indywidualnego doboru parametrów pracy kotła.

Szybka reakcja systemu na zmiany temperatury, automatyczna modulacja mocy oraz sprawność energetyczna na poziomie 99,4% zapewniają energooszczędną pracę kotła. Wyposażenie podstawowe: ■ Panel sterowania umożliwia ustawienie i odczyt parametrów pracy kotła.Zapewnia automatyczną modulację mocy, co ma istotny wpływ na oszczędności w zużyciu energii.

Zapewnia regulację temperatury wody w instalacji c.o. w zakresie od 20oC do 85oC ■ Zespół mocy składający się z elektronicznych, półprzewodnikowych elementów załączających zapewnia niezawodną i cichą pracę kotła.

■ Wyłącznik termiczny odcina zasilanie w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej. Zabezpiecza zespół grzejny i elementy elektroniczne przed uszkodzeniem. ■ Zawór różnicy ciśnień (bypass) pozwala na utrzymanie minimalnego przepływu przez kocioł oraz redukuje szumy w instalacji powstałe podczas przymykania zaworów termostatycznych przy grzejnikach.

■ Filtr magnetyczny F-MAG 3/4" daje podwójny efekt filtracji – mechaniczny i magnetyczny. Zabezpiecza precyzyjne elementy pomiarowe kotła (np. czujnik przepływu) przed cząstkami ferromagnetycznymi (m.in.

opiłki metali), które pojawiają się w wyniku zanieczyszczeń po montażowych i korozji instalacji c.o. ■ Pompa obiegowa ■ Zawór bezpieczeństwa - 0,3MPa ■ Przeponowe naczynie wzbiorcze - 6 litrów ■ Automatyczny odpowietrznik ■ Elektroniczny czujnik ciśnienia Wyposażenie dodatkowe ■ Zawór trójdrożny z siłownikiem Współpraca kotła z wymiennikiem c.w.u.

wymaga zastosowania zaworu trójdrożnego (np. Honeywell VCZMH6000E z siłownikiem VC6013ZZ00). Zastosowanie czujnika temperatury WE-019/01, pozwala na regulację temperatury wody w wymienniku bezpośrednio na panelu kotła.

Kocioł może również współpracować z wymiennikiem wyposażonym w termostat. ■ Sterownik temperatury Kotły EKCO.LN2 należy dodatkowo wyposażyć w sterownik temperatury (np. Auraton2005) , który umożliwi sterowanie pracą zgodnie z indywidualnie określonymi potrzebami.

Właściwe zaprogramowanie pracy kotła zapewnia nawet do 30% oszczędności energii. * Obliczenie zapotrzebowania na energię cieplną wymaga analizy wielu czynników, między innymi: ■ kubatury budynku - powierzchni oddawania ciepła przez budynek, ■ wartości współczynników przenikania ciepła przez ściany, okna, stropy itp., ■ stopnia wentylacji - wietrzenia pomieszczeń, ■ zdolności akumulowania ciepła przez budynek.

Znajomość powyższych danych pozwala określić wielkość strat ciepła i umożliwia dobór odpowiedniej mocy kotła. W przypadku nowo budowanych domów straty te powinny być opisane w projekcie. Jednak w starszych budynkach możemy posługiwać się tylko wielkościami orientacyjnymi.

Można przyjąć że w domach z lat 80-tych i 90-tych zapotrzebowanie na energię cieplną wynosi od 90W/m2 do 110 W/m2 , natomiast w domach budowanych od końca lat 90-tych wynosi 50-70 W/m2.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.