Manu

DOMIPROJECT C24 D dwufunkcyjny gazowy kocioł wiszący z otwartą komorą spalania i automatyką pogodową

Cechy produktu

  • Producent Ferroli 

Opis

DOMIPROJECT C24 D dwufunkcyjny wiszący kocioł gazowy z otwarta komorą spalania oraz wbudowaną automatyką pogodową do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Domiproject C24 D jest kotłem przystosowanym do pracy w układach centralnego ogrzewania i produkcji ciepłej wody do celów sanitarnych, działającym na gaz ziemny lub LPG (koszt przerobienia kotła na LPG ustalamy telefonicznie), nadzorowany przez nowoczesny mikroprocesorowy system sterowania.

ZALETY:
- płynna modulacja mocy dla c.o. i c.w.u. 7,0 - 23,5 kW
- palnik atmosferyczny ze stali nierdzewnej zapewniający niezwykle cichą pracę
- wbudowana automatyka pogodowa
- ciekłokrystaliczny wyświetlacz panelu sterującego
- jonizacyjna kontrola płomienia
- autodiagnostyka
- system zapobiegający blokowaniu się pompy
- system przeciwzamarzaniowy
- funkcja Eco/Comfort c.w.u.
- możliwość współpracy z zasobnikami c.w.u. zasilanych z obcego źródła ciepła(instalacja solarna, kominek z płaszczem wodnym)
- możliwość podłączenia dodatkowego sterowania pomieszczeniowego
- nowoczesny wymiennik miedziany o specjalnej konstrukcji zapobiegającej osadzaniu kamienia kotłowego
- możliwość zasilania gazem ziemnym lub LPG
- 3 lata gwarancji

AUTOMATYKA POGODOWA:
Po podłączeniu do kotła sondy zewnętrznej automatycznie przechodzi on na pogodowy tryb pracy. urządzenie automatycznie dostosowuje działanie do zmiennych warunków pogodowych zgodnie z zadaną krzywą grzewczą. W rezultacie uzyskujemy oszczędność energii oraz wysoki komfort użytkowania.

WŁĄCZANIE:
- otworzyć zawór gazu przed kotłem
- Odpowietrzyć rurę przed zaworem gazowym
- Włączyć zasilanie elektryczne przed kotłem za pośrednictwem włącznika lub wtyczki
- Ustawić pokrętło ogrzewania i ciepłej wody użytkowej na żądane temperatury
- Teraz kocioł jest gotowy do pracy automatycznej, w momencie wystąpienia zapotrzebowania ze strony C.O. lub C.W.U.

W przypadku braku zasilana elektrycznego kotła podczas jego działania, palniki gasną i włączają się automatycznie po przywróceniu napięcia w sieci.

WYŁĄCZANIE:
Ustawić oba pokrętła na minimum. Kiedy kocioł jest wyłączony karta elektroniki jest nadal zasilana elektrycznie. Działanie układu ciepłej wody i ogrzewania jest uniemożliwione, wszystkie diody są wyłączone, ale funkcja zapobiegająca zamarzaniu pozostaje aktywna.

PRZEŁĄCZANIE LATO/ZIMA
W zależności od położenia pokręteł, można wyłączyć kocioł, przełączać jego działanie z trybu letniego na zimowy i odwrotnie, albo wyłączyć ciepłą wodę użytkową.

REGULACJA TEMPERATURY OGRZEWANIA
Za pomocą pokrętła można regulować temperaturę od minimum 30°C do maksimum 85°C, jednakże zaleca się, żeby nie ustawiać temperatury działania kotła poniżej 45°C.

REGULACJA TEMPERATURY CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ
Za pomocą pokrętła można ustawić temperaturę ciepłej wody użytkowej w zakresie od minimum 40°C do maksimum 60°C

Kocioł DOMIproject może współpracować z zewnętrznymi zasobnikami C.W.U. zasilanymi z innych źródeł ciepła (np. układy solarne itp.). W takich przypadkach kocioł wymaga odpowiedniej parametryzacji przez uprawniony serwis firmowy.

REGULACJA TEMPERATURY POMIESZCZENIA
Nastawić, za pośrednictwem termostatu pokojowego lub sterownika ROMEO, żądaną temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Po otrzymaniu odpowiedniego sygnału sterującego z termostatu lub sterownika włącza się kocioł i doprowadza wodę w instalacji do wartości temperatury nastawionej na zasilaniu. Po osiągnięciu zadanej temperatury wewnątrz pomieszczeń kocioł wyłącza się. W przypadku, gdy nie podłączono termostatu pokojowego lub sterownika, kocioł utrzymuje w instalacji c.o. wartość temperatury zadana za pośrednictwem pokrętła regulacyjnego umieszczonego na panelu sterowniczym.

WYBÓR ECO/COMFORT
Kocioł wyposażony jest w specjalny system, który zapewnia szybka dostawę ciepłej wody użytkowej, zapewniając tym samym duży komfort użytkownikowi. Podczas pracy w trybie COMFORT , w kotle utrzymywana jest na bieżąco podwyższona temperatura, co oznacza, że prawie od razu po otwarciu kranu płynie z niego ciepła woda, bez konieczności dłuższego oczekiwania.

REGULACJA CIŚNIENIA WODY W INSTALACJI C.O.
Kocioł jest wyposażony w kurek do ręcznego napełniania układu centralnego ogrzewania. Ciśnienie napełniania zimnego układu, odczytywana na manometrze kotła, musi wynosić około 1,0-1,5 bar. Jeżeli podczas pracy ciśnienie w układzie spadnie (z powodu wyparowania gazów rozpuszczonych w wodzie) do wartości mniejszych niż podanej wyżej minimum, użytkownik musi je doprowadzić do wartości początkowej przez otwarcie kurka napełniania. Na końcu operacji należy zawsze zamknąć kurek napełniania.

GWARANCJA TERMOEKO OBEJMUJE:
- Sprzedaż produktów fabrycznie nowych.
- Expresową i tanią KURIERSKĄ wysyłkę!
- 100% satysfakcji z zakupionego towaru!
- Gwarancję producenta.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie