Moje konto
  • DOMIPROJECT C24 D dwufunkcyjny gazowy kocioł wiszący z otwartą komorą spalania i automatyką pogodową DOMIPROJECT C24 D dwufunkcyjny gazowy kocioł wiszący z otwartą komorą spalania i automatyką pogodową

DOMIPROJECT C24 D dwufunkcyjny gazowy kocioł wiszący z otwartą komorą spalania i automatyką pogodową

1 oferta z 1 sklepu

Producent Ferroli WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Informacje o produkcie

ProducentFerroli

DOMIPROJECT C24 D dwufunkcyjny wiszący kocioł gazowy z otwarta komorą spalania oraz wbudowaną automatyką pogodową do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Domiproject C24 D jest kotłem przystosowanym do pracy w układach centralnego ogrzewania i produkcji ciepłej wody do celów sanitarnych, działającym na gaz ziemny lub LPG (koszt przerobienia kotła na LPG ustalamy telefonicznie), nadzorowany przez nowoczesny mikroprocesorowy system sterowania.

ZALETY: - płynna modulacja mocy dla c.o. i c.w.u.  7,0 - 23,5 kW - palnik atmosferyczny ze stali nierdzewnej zapewniający niezwykle cichą pracę - wbudowana automatyka pogodowa - ciekłokrystaliczny wyświetlacz panelu sterującego - jonizacyjna kontrola płomienia - autodiagnostyka - system zapobiegający blokowaniu się pompy - system przeciwzamarzaniowy - funkcja Eco/Comfort c.w.u.

- możliwość współpracy z zasobnikami c.w.u. zasilanych z obcego źródła ciepła(instalacja solarna, kominek z płaszczem wodnym) - możliwość podłączenia  dodatkowego sterowania  pomieszczeniowego - nowoczesny wymiennik miedziany o specjalnej konstrukcji zapobiegającej osadzaniu kamienia kotłowego - możliwość zasilania gazem ziemnym lub LPG - 3 lata gwarancji AUTOMATYKA POGODOWA: Po podłączeniu do kotła sondy zewnętrznej automatycznie przechodzi on na pogodowy tryb pracy.

urządzenie automatycznie dostosowuje działanie do zmiennych warunków pogodowych zgodnie z zadaną krzywą grzewczą. W rezultacie uzyskujemy oszczędność energii oraz wysoki komfort użytkowania. WŁĄCZANIE: - otworzyć zawór gazu przed kotłem - Odpowietrzyć rurę przed zaworem gazowym - Włączyć zasilanie elektryczne przed kotłem za pośrednictwem włącznika lub wtyczki - Ustawić pokrętło ogrzewania i ciepłej wody użytkowej na żądane temperatury - Teraz kocioł jest gotowy do pracy automatycznej, w momencie wystąpienia zapotrzebowania ze strony C.O.

lub C.W.U. W przypadku braku zasilana elektrycznego kotła podczas jego działania, palniki gasną i włączają się automatycznie po przywróceniu napięcia w sieci. WYŁĄCZANIE: Ustawić oba pokrętła na minimum.

Kiedy kocioł jest wyłączony karta elektroniki jest nadal zasilana elektrycznie. Działanie układu ciepłej wody i ogrzewania jest uniemożliwione, wszystkie diody są wyłączone, ale funkcja zapobiegająca zamarzaniu pozostaje aktywna.

PRZEŁĄCZANIE LATO/ZIMA W zależności od położenia pokręteł, można wyłączyć kocioł, przełączać jego działanie z trybu letniego na zimowy i odwrotnie, albo wyłączyć ciepłą wodę użytkową. REGULACJA TEMPERATURY OGRZEWANIA Za pomocą pokrętła można regulować temperaturę od minimum 30°C do maksimum 85°C, jednakże zaleca się, żeby nie ustawiać temperatury działania kotła poniżej 45°C.

REGULACJA TEMPERATURY CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ Za pomocą pokrętła można ustawić temperaturę ciepłej wody użytkowej w zakresie od minimum 40°C do maksimum 60°C Kocioł DOMIproject może współpracować z zewnętrznymi zasobnikami C.W.U.

zasilanymi z innych źródeł ciepła (np. układy solarne itp.). W takich przypadkach kocioł wymaga odpowiedniej parametryzacji przez uprawniony serwis firmowy. REGULACJA TEMPERATURY POMIESZCZENIA Nastawić, za pośrednictwem termostatu pokojowego lub sterownika ROMEO, żądaną temperaturę wewnątrz pomieszczenia.

Po otrzymaniu odpowiedniego sygnału sterującego z termostatu lub sterownika włącza się kocioł i doprowadza wodę w instalacji do wartości temperatury nastawionej na zasilaniu. Po osiągnięciu zadanej temperatury wewnątrz pomieszczeń kocioł wyłącza się.

W przypadku, gdy nie podłączono termostatu pokojowego lub sterownika, kocioł utrzymuje w instalacji c.o. wartość temperatury zadana za pośrednictwem pokrętła regulacyjnego umieszczonego na panelu sterowniczym.

WYBÓR ECO/COMFORT Kocioł wyposażony jest w specjalny system, który zapewnia szybka dostawę ciepłej wody użytkowej, zapewniając tym samym duży komfort użytkownikowi. Podczas pracy w trybie COMFORT , w kotle utrzymywana jest na bieżąco podwyższona temperatura, co oznacza, że prawie od razu po otwarciu kranu płynie z niego ciepła woda, bez konieczności dłuższego oczekiwania.

REGULACJA CIŚNIENIA WODY W INSTALACJI C.O. Kocioł jest wyposażony w kurek do ręcznego napełniania układu centralnego ogrzewania. Ciśnienie napełniania zimnego układu, odczytywana na manometrze kotła, musi wynosić około 1,0-1,5 bar.

Jeżeli podczas pracy ciśnienie w układzie spadnie (z powodu wyparowania gazów rozpuszczonych w wodzie) do wartości mniejszych niż podanej wyżej minimum, użytkownik musi je doprowadzić do wartości początkowej przez otwarcie kurka napełniania.

Na końcu operacji należy zawsze zamknąć kurek napełniania. GWARANCJA TERMOEKO OBEJMUJE: - Sprzedaż produktów fabrycznie nowych. - Expresową i tanią KURIERSKĄ wysyłkę!

- 100% satysfakcji z zakupionego towaru! - Gwarancję producenta.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.