Moje konto
  • Kocioł TECH AQUA DUO 15 kW z żeliwnym podajnikiem i rusztem wodnym Kocioł TECH AQUA DUO 15 kW z żeliwnym podajnikiem i rusztem wodnym

Kocioł TECH AQUA DUO 15 kW z żeliwnym podajnikiem i rusztem wodnym

2 oferty z 2 sklepów

Producent Termo Tech WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Kocioł TECH AQUA DUO 15 kW z żeliwnym podajnikiem i rusztem wodnym

… palenisko retortowe, do którego podawane jest paliwo z zasobnika za pomocą podajnika ślimakowego.Cechą charakterystyczną tego kotła jest palnik i układ podawania paliwa wykonany z żeliwa.Palnik ten spala miał oraz inne paliwa gorszej jakości. Odlew ślimaka powoduje wykluczenie takich przypadłości jak zdzieranie się czy przepalanie w trakcie eksploatacji. Szerszy zasyp zapobiega zawieszaniu …

Dostępny w 1-2 tygodnie  ✓

Kocioł TECH AQUA DUO 15 kW z żeliwnym podajnikiem i rusztem wodnym

… modułów ST-61 - regulacja szybkości i nadmuchu - funkcja: "letnie podtrzymanie" - preferencja ciepłej wody - praca w trzech trybach: ręcznym, automatycznym i letnim - izolacja wełny - dodatkowy wodny ruszt żeliwny Kotły typu "TECH AQUA DUO" mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Informacje o produkcie

ProducentTermo Tech

Kocioł TECH AQUA DUO 15 kW z żeliwnym podajnikiem ślimakowym na miał i eko-groszek oraz wodnym rusztem żeliwnym. ZALETY KOTŁÓW: - ekologiczne spalanie - korpus paliwa wraz ze ślimakiem wykonany z żeliwa - ekonomiczna eksploatacja - samo odpopielające się palenisko - sprawność przekraczająca 88 % - kocioł wyposażony w zawór bezpieczeństwa - nowoczesny sterownik ST 48 TECH - mechaniczne doprowadzenie paliwa do palnika - sterowanie pompą C.O., C.W.U.

podłogową i mieszającą - możliwość sterowania dwoma zaworami za pomocą dodatkowych modułów ST-61 - regulacja szybkości i nadmuchu - funkcja: "letnie podtrzymanie" - preferencja ciepłej wody - praca w trzech trybach: ręcznym, automatycznym i letnim - izolacja wełny - dodatkowy wodny ruszt żeliwny Kotły typu "TECH AQUA DUO" mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody i ciśnieniu roboczym 0,1 MPa, zabezpieczone zgodnie z wymaganiami PN-91/B-02413 dotyczących zabezpieczeń ogrzewań wodnych systemu otwartego.

Kotły służą do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w: obiektach budownictwa mieszkalnego, rolniczego, użyteczności publicznej i przemysłowego. W obiektach tych temperatura wody zasilającej nie przekracza 95°C, a ciśnienie maksymalne wynosi 0,1 MPa.

Kotły nie podlegają rejestracji UDT. KONSTRUKCJA KOTŁÓW TECH AQUA DUO: Kotły stanowią konstrukcję stalową spawaną. W ich budowie zrealizowana została wysoko efektywna technika spalania.

Wyposażone są w samo odpopielające się żeliwne palenisko retortowe, do którego podawane jest paliwo z zasobnika (kosza) za pomocą podajnika ślimakowego.Cały korpus palnika wraz ze ślimakiem wykonany jest z żeliwa o podwyższonej żywotności.

Powietrze do spalania doprowadzane jest przez wentylator do układu dysz w retorcie. Znajduje się tam nowatorskie rozwiązanie kanałów powietrznych, które umożliwia spalanie wielu paliw, w tym miału węglowego i tzw.

"trudnych"paliw.Kocioł wyposażony jest w wodny ruszt żeliwny umożliwiający spalanie wielu paliw. Kocioł wyposażony jest w zawór bezpieczeństwa chroniący go przed przedostaniem się płomienia (żaru) w kierunku zbiornika paliwa ( automatyczny strażak).

Nowoczesny system elektroniczny kotła jest prosty i łatwy w obsłudze. Sterownik ST 48 TECH steruje: - temperaturą, czasem przerwy i podawania - pompom C.O.oraz C.W.U., mieszająca i podłogowa - szybkością nadmuchu - regulacja pokojowa (w opcji) - funkcja letniego podtrzymania - priorytet ciepłej wody - histereza temperatury zadanej - cały szereg zabezpieczeń - funkcja wyłączenia podajnika (podczas używania rusztu awaryjnego) Dodatkowym atutem kotła typu TECH AQUA DUO jest zainstalowany wodny ruszt z przekładkami z rusztu żeliwnego na którym spalać można wiele rodzajów paliw.

PALIWO: 1. Węgiel kamienny typu 31 lub 32 płukany, wg PN-82/G-97001 2. Mieszanka węgla kamiennego typu 31 lub 32 płukanego z miałem węglowym sortyment M1 (klasa 25/9) w stosunku1:1 o wilgotności do 25% 3.

Miał węglowy sortyment M1 (klasa 25/9) o wilgotności max 20% GWARANCJA: - 5 lat na szczelność wymiennika.

- 2 lata  na osprzęt elektromechaniczny tj. podajnik, motoreduktor, dmuchawa, sterownik. - 12 miesięcy na ślimak

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.