Menu

Krem Tłuszcz rekina i złoty wąs no ostrogi LUCZ

Cechy produktu

  • Producent LUCZ 

Opis

„Ostroga" kości piętowej to wzrost kości w postaci kolca na kości piętowej, który znamionuje się bolesnymi odczuciami na pięcie. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej są: podłużne płaskostopie, uraz kości piętowej i zapalenie mięśnia podeszwowego.

Gwóźdź w pięcie - z tym uczuciem porównuje się główny objaw tej choroby. I to nie jest metafora. W końcu silny ból jest wywoływany poprzez osteofit - spiczasty wzrost, ściskający miękkie tkanki.

rozmiar nie ma znaczenia

Kolec może dorastać do 1,5 cm długości. Łatwo go wyczuć, naciskając tylko piętę. Lecz siła bólu nie zależy od wielkości osteofitów, ale od jego lokalizacji. Im bliżej zakończeń nerwowych, tym obszerniejszy niepokój. Ważny jest dodatkowo staż choroby. Początkowo bóle, które głównie występują na początku ruchu, ustępują po rozchodzeniu. Z czasem ból się intensyfikuje, aż wreszcie pięta zaczyna boleć, gdy jest w całości w spoczynku.

Niemniej jednak wzrost kości nie jest przyczyną ostrogi, ale raczej konsekwencją. Najpierw powięź podeszwowa jest w stanie zapalnym, a dopiero wtedy w obszarze zapalnym stopy sole wapniowe tworzą osteofit.

Czynniki wywołujące ostrogę piętową:

Płaskostopie - sprawia nierównomierne obciążenie stopy, przez co cierpią ścięgna.

Wiek - biegiem lat regeneracja tkanek i dopływ krwi do kończyn pogarszają się.

Nadwaga, intensywne ćwiczenia i kontuzje stóp. Zagrożeni są przedstawiciele zawodów „stojących" - nauczyciele, fryzjerzy, chirurdzy i osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną. A także biegacze, skoczkowie, piłkarze.

Niewłaściwe odżywianie - miłość do słonego, słodkiego, pieprzowego, tłustego, braku płynów, warzyw i owoców prowadzi do gromadzenia się soli w tkankach i wywołuje zwapnienie.

Przewlekłe choroby, które naruszają unerwienie i dopływ krwi do nóg (cukrzyca, dna moczanowa, zapalenie stawów, zapalenie kaletki, zakrzepowe zapalenie żył). Jak jeszcze ogólnoustrojowe choroby tkanki łącznej (reumatoidalne zapalenie stawów), choroby stawów i kręgosłupa.

Fizjoterapia i dieta


Ponieważ wzrost kości powstaje z soli kwasu moczowego, ważne jest, by znormalizować równowagę kwasowo-zasadową. Pomoże

rzucenie palenia i alkoholu (nawet piwa);
ograniczenie tłustych i pikantnych sosów;
ograniczenie tłustego mięsa, produktów przetworzonych - mącznych i słodyczy, solidnej herbaty i kawy;
rozszerzone spożycie warzyw, owoców
umocniony reżim picia - alkaliczne wody mineralne, wywary i napary z dzikiej róży, pokrzywy są niezwykle przydatne.

Oczywiście niezbędna jest fizjoterapia

Oto kilka ćwiczeń:

Nr 1. Połóż na podłodze dwa ciężkie tomy książek. Stań na książkach, aby pięty zwisały. Huśtaj się w górę i w dół.

Nr 2. Zbieraj małe przedmioty rozrzucone na podłodze palcami u nóg.

Nr. 3. Zroluj butelkę stopą. Jeśli napełnisz butelkę wodą z lodówki, da to też efekt przeciwbólowy.

korzystne efekty daje jeszcze fala uderzeniowa, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe poprzez fizjoterapeutę, techniki inhibicji. Rekomendujemy także rolowanie stopy piłeczką do rolowania lub wałkiem.

dodatkowo jako wsparcie tych wszelkich działań rekomendujemy krem na ostrogę piętową Aram Natura.

Tłuszcz rekina usuwa obrzęki i stany zapalne ścięgien i mięśni, przywraca strukturę tkanki kostnej.

Złoty wąs pomaga złagodzić ból, resorpcję wzrostu kości w pięcie i wydalanie soli kwasu moczowego. Złoty wąs pierwotnie rósł w Meksyku, gdzie poprzez sporo stuleci był użytkowany jako środek znieczulający, przeciwzapalny, antyseptyczny, gojący rany. Na początku ubiegłego wieku niesamowite możliwości leczenia Złotego Wąsa przyciągnęły uwagę rosyjskiego naukowca, botanika i geografa A. Krasnowa, dzięki któremu Złoty Wąs pojawił się w Rosji. Egzotyczna roślina lecznicza momentalnie zyskała popularność i stała się prawdziwą apteką domową na parapecie.

komponenty aktywne eliminują stany zapalne mięśni podeszwowych, rozpuszcza sole wapnia, pomagając wyeliminować ostrogi piętowe i przywrócić ruchomość stóp.Sposób zastosowania:
Delikatnie wcieraj krem w piętę 1-2 razy dziennie. Po nałożeniu kremu zaleca się owinięcie podeszwy miękkim, ciepłym materiałem i pozostawić stopy w spokoju poprzez godzinę.

Balsam posiada m.in. Olej kukurydziany, tłuszcz rekina, olej pieprzowy, ekstrakt pięciornika, liścia laurowego, bzu, miodu, złotego wąsa, propolisu, soli morskiej, babki, olej z jałowca, eukaliptusa, jodły, kwas mrówkowy

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.