Menu

15 cudów świata - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377913697 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Kersaint Anne 
  • Wydawnictwo Siedmioróg 
  • Ilość stron 52 
  • Rok wydania 2015 

Opis

– Jak to? – zapytała Ciotka Szarlotka. – Nie słyszeliście nigdy o siedmiu cudach świata? W dawnych czasach, nazywanych starożytnością, kiedy nie było ani telewizji, ani radia, ani internetu, wiadomości także krążyły po świecie. Dzięki opowieściom jakiegoś kupca, pielgrzyma albo podróżnika niemal wszyscy starożytni Grecy i Rzymianie wiedzieli o znakomitych budowlach wznoszonych w znanym im świecie, którego centrum stanowiło Morze Śródziemne. Z czasem powstała lista siedmiu najwspanialszych osiągnięć ludzkiej sztuki i przemyślności: lista siedmiu cudów świata.
– Mamy więc cel naszej kolejnej wyprawy! Czym prędzej wyruszmy znów w drogę! – zawołał Jerzy Bajkierzy. Henryczek Historyczek, który ani na chwilę nie przestawał buszować w internecie, podniósł wzrok znad swojego tabletu.
– Niesamowite – powiedział – w 2007 roku ogłoszono nową listę: cudów świata nowożytnego, wzniesionych dużo później. Znalazło się na niej 21 miejsc na pięciu kontynentach.
– A zatem które budowle wybierzecie? – zaciekawiła się Ciotka Szarlotka.
– Możemy zwiedzić osiem miejsc – zaproponował Henryczek. – Będą to: wieża Eiffla w Paryżu, Stonehenge w Anglii, szeroki Mur w Chinach, Bazylika św. Piotra w Rzymie, Hagia Sophia w Stambule, Tadż Mahal w Indiach, Koloseum w Rzymie i Timbuktu w Afryce.
– Komu w drogę, temu czas! Ruszamy śladami cudów świata, starożytnego i nowożytnego! – zawołała podekscytowana Panna Kolorowanka. – Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczymy je na własne oczy!
Tak oto troje niedużych przyjaciół udało się w niezwykłą podróż, o której opowiada ta książka.
Książka powstała z myślą zarówno o dzieciach, jak i o ich rodzicach - by zachęcić jednych i drugich do wspólnej zabawy.

kolekcja cyklu: KOLORUJĘ, BUDUJĘ, CZYTAM, PODRÓŻUJĘ
ISBN: 9788377913697
Kod paskowy: 9788377913697
Autorzy: Kersaint Anne
Wydanie: 1
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 20450
Miejscowość: Wrocław
ilość stron: 52
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 24.0x27.9
Głębokość (mm): 7
Waga: 0.32
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.