Menu

Aksamitny królik - Margery Williams OD 24,99zł DARMOWA DOSTAWA KIOSK RUCHU (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381230797 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Margery Williams 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka 
  • Ilość stron 48 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Jedna z najważniejszych książek światowej literatury dla dzieci w kanonicznym wydaniu z ilustracjami mistrza Williama Nicholsona.
Kiedy jesteśmy mali, z zapartym tchem słuchamy tej bajki o przyjaźni Chłopca z Królikiem i czekamy na odpowiedź na frapujące pytanie: JAK ZABAWKI STAJĄ SIĘ PRAWDZIWE. Kiedy jesteśmy zakochani, „Aksamitny Królik" staje się piękną historią o miłości aż po sypiące się ze starości trociny – bo „skoro jesteś Prawdziwy, to w oczach tego, kto cię kocha, nie możesz być brzydki. Brzydkim mogą cię nazwać wyłącznie ci, którzy niczego nie pojmują, którzy nie rozumieją, jak to spektakularnie być Prawdziwym". To także głęboka refleksja o życiu po życiu. Od magicznego wyobrażenia Wróżki z dziecięcego pokoju, która przenosi Królika do udoskonalonego świata, po wiarę w przetrwanie dzięki pamięci tego, kto naprawdę cię kochał.
Setki razy cytowany w książkach i filmach, kilkakrotnie zekranizowany, wystawiany na deskach wielu teatrów – jest jednakowo obecny w kulturze jak śladowy Książę i Kubuś Puchatek.
lubiana współczesna autorka książek dla dzieci i młodzieży Jacqueline Wilson umieściła „Aksamitnego Królika" na swojej liście dziesięciu najważniejszych książek do głośnego czytania.
W filmie "W chmurach" zwolniony z pracy pan siedzi w pokoju dziecięcym i czyta "Aksamitnego królika". – Znasz? – pyta granego przez George’a Clooneya Ryana Binghama. – Tak, potężna rzecz – odpowiada Bingham.

Tytuł oryginału: The Velveteen Rabbit
ISBN: 9788381230797
Kod paskowy: 9788381230797
Autorzy: Williams Margery
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31155
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 48
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 18.5x25.0cm
Głębokość (mm): 12
Waga: 0.375
Języki: polski
Wiek: 5-7 lat
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.