Menu

Albercie, ty złodzieju! (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377761922 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Bergstrom Gunilla 
  • Wydawnictwo Zakamarki 
  • Ilość stron 32 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Koledzy i koleżanki wytykają Alberta palcami. Oskarżają go o coś, czego nie zrobił. Jak ma im udowodnić, że to nie on? Tak niezwykle chciałby być znowu zwyczajnym Albertem, a nie tym, za kogo
go uważają!

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest istotnie pomysłowy, zwłaszcza jeśli niezwykle czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, lecz też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa kolekcja, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość dużo nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 poprzez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku, w czterdziestą rocznicę ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg, Gunilla Bergström uhonorowana została poprzez szwedzki rząd medalem Illis quorum za "nowatorską twórczość literacką i ilustratorską doskonale pokazującą świat z dziecięcej perspektywy".

Nie mamy wątpliwości, iż zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!

Do końca 2019 roku w Polsce zostało wydanych 17 tomów:
przypasowanoc, Albercie Albertsonie
Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie
Pospiesz się, Albercie
Albert i nieodgadniony Molgan
Kto obroni Alberta?
Sprytnie, Albercie
Albert i potwór
Czy jesteś tchórzem, Albercie?
Co się stało z Albertem?
Kto straszy, Albercie?
Co cieszy Alberta?
Albert i Mika
Hokus-pokus, Albercie (dłuższe opowiadanie)
Urodziny Alberta
Wiąż, ile chcesz, Albercie
Co mówi tata Alberta?
Albercie, ty złodzieju!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.